Skocz do zawartości

autodetailing jak to jest


npiotr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ile takie chłopaczki na myjniach zarabiają?? 1000zl?? To kto normalny co ma rodzinę na utrzymaniu pójdzie do takiej roboty.

Pracowałem na myjni ręcznej to wiem :P Dokładnie to zarabiali 1200 a w pracy siedzieli od 7.00 do 18.00, w soboty od 8.00 do 14.00 a w niedziele wolne. Pracowali ludzie, którzy mieli rodzinę na utrzymaniu. A szli do takiej roboty bo innej nie było.

 

Ciągnąc OT to wcale nie odwalali fuszerki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W myjni do której jeżdżę na mycie podwozia chłopaczki pracują na procent od obrotu - z każdej roboty mają swoją działkę. Kiedyś pracowało tam 3 starszych gości na etacie. Oni myli lepiej a tym nowym to albo trzeba stać nad głową albo dać dychę bakszyszu :/.

 

Odnośnie wynagrodzenia i pracowników: pracownik powinien zarabiać tyle żeby był zadowolony i żeby mu na wszystko wystarczyło. Tyle tylko że jak już koledzy wspomnieli kasa nie jest czynnikiem aż tak bardzo motywującym. O pracownika trzeba dbać, uczyć go i chwalić i jednocześnie trzymać pod butem żeby wiedział że każda obsuwa będzie zauważona. Gostka co to się lubi wozić samochodami klientów oskórowałbym komornikiem - zepsuł niech płaci, a jak nie to za kraty.

Jeżeli masz dobrego pracownika (nawet tylko do mycia) to płacisz mu dużo więcej niż 1200. I nie ma znaczenia że to "tylko mycie" bo to jest element całościowego procesu i wszystkie elementy muszą być idealne. W mojej branży zaniedbanie takiej błachostki jak odpowiednie sprzątanie pomieszczeń może zepsuć pracę całego zespołu. I w detalingu jest widzę bardzo podobnie. Nie zgodzę się więc z Marco, że to kwestia wypłaty i stanowiska. Zgodzę się natomiast że nie jest to do końca wina tych kiepskich pracowników - ktoś ich w końcu nie dopilnował :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie, w pewnychbranzach jest niskie wynagrodzenie bo cena usługi tego wymaga,

mam dac gosciowi 2000 na reke ?? do tego ja musze zapłacic swoja czesc zusu, badania itp, to pracownik kosztuje 2800-3000.

Ile by musiał zrobic aut zeby zarobic na siebie, na utrzymanie lokalu i zeby mi cos zostało. Sprzet kosztuje, serwis tez, a i załozenie myjni tez nie tanie.

a umycie autka 20-25 zł.

Z tego musi zarobic na koszty mycia, na siebie i na utrzymanie lokalu. ehh chyba popłynałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co gadac o wyksztalceniu. Znam takich ktorzy sa po studiach a sa takimi kretynami w rozmowie i zachowaniu ze poezja :/ Mam tez paru kumpli bez matury ktorzy maja okolice 30lat i sa super ludzmi, mozna sie dogadac, poradzic, nie chleja co 2 dzien. Takze wyksztalcenie nie jest najwazniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej wykształcenie nic nie daje.

W moim mieście wczoraj na jednej z myjni automatycznej była non stop kolejak, jedno mycie trwa 3 minuty po 20zł to policz ile zarobili. Dodam że pracownik tylko przed wjazdem na myjnie opłukuje auto. I on nie zarabia 1000zł tylko trochę więcej. I pracuje w miesiącu mniej godzin niż normalny pracownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Myjnia, pranie środków i polerka plus naprawy SMART( wyciąganie wgnieceń,czyszczenie i renowacja tapicerki,klejenie plastyków i malowanie zaprawkowe) robić trzeba prawie wszystko to co umiesz najlepiej.

Można też jeszcze naprawiać deski po wystrzale im więcej będziesz miał w ofercie tym masz większe szanse na zarobek. Ja tam mogę nawet pucować wskazówki od zegarków byle klient zapłacił i mnie się to opłacało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem wiele osób z wykształceniem nic tak naprawde niepotrafi,siedza latami robiac studia i gówno umieją,a ci co maja małe wykształcenie musza sie czegos nauczyc,zeby miec zaco zyc .Oczywiscie sa wyjatki . Są tez tacy z wykształceniem co potrafia wiele ale to zalezy głownie od człowieka,poniewaz człowiek musi chciec sie czegos nauczyc,a wiekszosc idac na studia przedłuza sobie tylko utrzymanko na maminym garnku nieidac do pracy ,takie jest moje zdanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Moim skromnym zdaniem wiele osób z wykształceniem nic tak naprawde niepotrafi,siedza latami robiac studia i gówno umieją,a ci co maja małe wykształcenie musza sie czegos nauczyc,zeby miec zaco zyc .Oczywiscie sa wyjatki . Są tez tacy z wykształceniem co potrafia wiele ale to zalezy głownie od człowieka,poniewaz człowiek musi chciec sie czegos nauczyc,a wiekszosc idac na studia przedłuza sobie tylko utrzymanko na maminym garnku nieidac do pracy ,takie jest moje zdanie

 

 

Powaliły mnie te głębokie przemyślenia i prawdy życiowe :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pffffffffffff :P wszystko mi wyszło tak jak chciałem :) nie obrazam nikogo poprostu pisze jaka jest polska rzeczywistosc ,ale widze ze to itak niema sensu,bo wiekszosc ludzi zyje nadal w przekonaniu ze majac wieksze wykształcenie dalej zajda a to wcale sie nie sprawdza :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie przesadzajcie, troche prawdy lezy po obu stronach, kazdy ma swoj sposob na zycie. Ja np. zaluje ze robilem 2 dodatkowe lata mgr, przez ten czas moglem zrobic dla siebie o wiele wiecej, bo w moim przypadku studia magisterskie to byla jedna wielka sciema, ot zeby miec papier. Przez ostatni rok 2h seminarium tygodniowo... na co to komu?

 

Rubio, znam wiele osob, co prawda z matura :P ale bez studiow robiacych ogromne pieniadze nie kradnac i nie kombinujac. Czy w twoim mniemaniu jak ktos zaklada wlasny biznes to nierob i oszust?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.