Skocz do zawartości

Jak uniknąc przyklejania się asflatu/smoły?


Camel-

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Ja używam środka z Cartec do smoły 20zł litr środek cudo naprawde polecam, ma tylko dwie wady, baaardzo śmierdzi w garażu nie idzie tym robić, druga to to że jest troszkę tłusty mi to akurat nie przeszkadza bo jadę później szamponem a po umyciu glinkuje i nic nie zostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja polecam Autoglym Intensive Tar Remover 325ml kosztuje 5.99£

 

więcej informacji jak również filmik jak działa znajdziecie na stronie producenta

http://www.autoglym.com/engb/product-proddetail.asp?v06VQ=GD&Range=1shop_12_1772564934.jpg

 

Miałem na swoim Golfie IV mnóstwo asfaltu, Tar Remover bardzo ładnie to wszystko ściągnął, preparat nie jest tłusty, ładnie pachnie i jest na pewno bardziej bezpieczny od benzyny czy innych tandetnych specyfików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe bo produkt ten nie ma dobrych opinii...

Możliwe, z guru forum się nie będę kłócić, polecam tylko ten produkt z ,którym miałem do czynienia możliwe ,że dla Was car detailerów środek ten nie spełnia oczekiwań, mnie mile zaskoczył bo ściągnął te wszystkie kropki z auta. Na zdjęciu jest to miejsce gdzie było go najmniej innego nie mogłem znaleźć więc dałem to :roll:

dsci3307.th.jpg

Jakie masz na myśli?

Chociażby te ze stacji benzynowych czy tanich sklepów wielobranżowych

Jeden z przykładów poniżej w porównaniu z preparatem Autoglym ten był:

- bardzo tłusty, trzeba było po nim kilkakrotnie myć powierzchnie z dużą ilością szamponu,

- śmierdział niemiłosiernie,

- był w sprayu i połowa leciała na auto połowa ciekła na ręce,

dsci3308.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z guru forum się nie będę kłócić,
:lol:

 

Ktoś kiedyś testował AG i opisywał słabą skuteczność jego działania. Ale jeśli Tobie odpowiada to ok. Ja używam nafty oświetleniowej i spisuje się bardzo dobrze.

 

Ktos, kiedys, gdzies...

Jedyne niepochlebne opinie jakie wyplula szukajka to:

 

firmek napisał/a:

PrzemekS26, mam AG Intensive Tar Remover. Środek ma dobra opinie, jednak w moim przypadku uzyskałem średnie rezultaty - po prostu plamy smoły nie chciały schodzić. Szczerze to pewnie dlatego, że jakoś specjalnie się nie przykładałem, po prostu przetarłem plamy szmatką nasączoną środkiem. Pytanie:

- jak stosować ten środek - nakładanie, wycieranie, ile możne być na lakierze, czy plamy należy jakoś nasączać, ogólnie co zrobić by osiągnąć zamierzony rezultat,

- czy po zastosowaniu należny go jakoś zmyć

- czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania środka

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi

 

 

Miałem te same jak Ty odczucia co do ITR. Ostatnio walczyłem z autem, które przy progach i dolnych partiach drzwi wręcz usiane było kropkami asfaltowymi. ITR lałem na szmatkę i po prostu wcierałem w lakier. Nie byłem zadowolony z efektów.

Dopiero lektura forum DW uświadomiła mi jak należy stosować ten środek. Jest dokładnie jak pisze strzema, pozostawienie środka na ok 5 minut w moim przypadku pomogło znacząco, przy następnym kontakcie ze szmatką plamy schodziły praktycznie same.

 

Reszta opini jak najbardziej pozytywna. Wiec ja bym nie skreslal produktu tylko dlatego ze ktos nie umial go zastosowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas G, no racjo troche w tym jest ;)

bucki, pewnie w budowlanych marketach będzie. Ale ja zakosiłem Teściowej ,a nie pytałem gdzie kupiła :D Naftę przelewam do atomizera,spryskuje dolne partie auta, odczekuje 5min,następnie spryskuje pianą aktywną -jeden ruch rękawicą/gąbką/szczotką i nie ma śladu po smole jak i po nafcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.