Skocz do zawartości

Szara błyszcząca deska w starym Lexusie


JZS160

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Od niedawna testuje różne kosmetyki i powoli wkręcam się w temat. Niestety zabezpieczenie wnętrza jak do tej pory nie do końca układa się po mojej myśli.

Na pierwszy strzał został mi polecony ADBL MattMaxx i efekt był zupełnie inny niż mi sugerowano... Deska zrobiła się szklista i tłusta po nałożeniu cieniutkiej warstwy...

Zdjęcie w cieniu:

7bbd49adf9f88.jpg

Później przypadkowo wpadł mi w ręce Sonax Extreme Cockpit Reiniger MATTEFFECT.

Potraktowałem go lekceważąco a ten wypadł bardziej naturalnie i lepiej pokazał strukture materiału, kolor. Jest bardziej satynowy niż błyszczący mattmax...

05d263d779bf4.jpg

Jednak to nadal nie to... Widać że aparat telefonu pięknie przepalił miejsce przy centralnym głośniku... To jest właśnie ten połysk z którym walcze.

Zagłębiem się w poszukiwaniach odpowiedniego zabezpieczenia i testuje po znajomych różne produkty... Niestety nieskutecznie.

Do czyszczenia używam APC2 Cleantle 1:10

Z tego co znalazłem w dziale testowym nominuje 3 produkty:

-Zymol Vinyl Conditioner

-C6 Matte Dash

-Mainz Cherish (niestety chyba już niedostępny?)

-Cos innego?

Co sugerujecie położyć w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że te plastiki same w sobie są trochę wykończone na lekki połysk?

Nie wiem jak to jest dokładnie w gs 2, ale np. w saabie deska jest wykonana z plastiku, który ma lekki połysk i nie mam pewności czy to jest do stłumienia jakimkolwiek dressingiem. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować Gtechniq Matte Dash, ale nie spodziewaj się cudów.

Ale nie łudź się, to jest japończyk z lat 90-tych. Tak jak @ad.am wspominał, te typy tak mają 😉 

13 godzin temu, JZS160 napisał(a):

Po czyszczeniu APC jest spora różnica w tej szklistości. Wydaje mi się że odpowiedni dressing powinien pomóc.

Jeżeli efekt po samym oczyszczeniu Cię satysfakcjonuje, to wymyj wodą i tak zostaw. Wiadomo, dressing coś tam zabezpieczy, ale nie będzie miał ogromnego wpływu na trwałość materiału - nie w naszym klimacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Po czyszczeniu APC jest spora różnica w tej szklistości. Wydaje mi się że odpowiedni dressing powinien pomóc.


Gyeon Interior Detailer lub Wash Mist i powinno zostać jak po APC. Każdy "dressing" na takim plastiku będzie widać
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, drufi napisał(a):


 

 


Gyeon Interior Detailer lub Wash Mist i powinno zostać jak po APC. Każdy "dressing" na takim plastiku będzie widać emoji6.png

 

Przy czym Autor wyraźnie wspomina o "zabezpieczeniu". Żaden z ww. tego nie zapewni (a już z pewnością Wash Mist - chyba, że mowa o powłoce antybakteryjnej - ale jak sprawdzić, czy to naprawdę działa?). 

Wyczyść, przetrzyj na mokro i ciesz się matową deską. 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byś nie nałożył to będzie błyszczeć 😄 niestety nic ci tego nie zmatuje, taki plastik i musisz z tym żyć. Dla hardkorów włóknina szara i wtedy masz mat 😄 Na tych plastikach to masz tak: duże przyciemnienie-duży połysk, praktycznie żadne przyciemnienie-połysk jak z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.