Skocz do zawartości

Maksymalna długość węża


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Koledzy i Koleżanki. Szukałem i nie znalazłem. Jaka może być maksymalna długość węża wysokociśnieniowego do myjki klasy K5 K7? Czy 25 metrów to zbyt wiele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą jest odpowietrzenie myjki po podpięciu węża. Czyli podłączasz go i pistoletem wypuszczasz wodę np do wiadra na mycie. W trakcie będziesz miał strzały powietrza z woda. Im dłuższy wąż tym dłużej musisz przelać myjkę aż woda będzie ładnie leciała 😉

Ps. Wszystko robisz na wyłączonej. Dopiero po odpalasz 👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo15005 Dzięki bardzo.

20 godzin temu, pablo15005 napisał(a):

Podstawą jest odpowietrzenie myjki po podpięciu węża. Czyli podłączasz go i pistoletem wypuszczasz wodę np do wiadra na mycie. W trakcie będziesz miał strzały powietrza z woda. Im dłuższy wąż tym dłużej musisz przelać myjkę aż woda będzie ładnie leciała 😉

Ps. Wszystko robisz na wyłączonej. Dopiero po odpalasz 👍

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie, to właśnie o to mi chodziło. Czy myjka tak samo pracuje przy długości węża wysokociśnieniowego 10 m i np. 20?
W K5 mam wąż 15 m i nie widzę różnicy .

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
18 godzin temu, przemas.p napisał(a):

W K5 mam wąż 15 m i nie widzę różnicy .

tak? Bo ja mam 10 metrowy i myslalem zeby wymienic na 15 własnie do K5. Przy pianownicy PA też no problem z cisnieniem przy 15m ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak? Bo ja mam 10 metrowy i myslalem zeby wymienic na 15 własnie do K5. Przy pianownicy PA też no problem z cisnieniem przy 15m ?
Myślę że jeżeli jest spadek to nieznaczny. Gdybym zauważył to pewnie od razu bym zwiększył ciśnienie a cały czas używam myjki na tym samym ustawieniu . Za to praca 15 metrowym nie zwijającym się jak sprężynka wężem niebo a ziemia w porównaniu do oryginału. K5 Premium Smart Control.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
24 minuty temu, przemas.p napisał(a):

Za to praca 15 metrowym nie zwijającym się jak sprężynka wężem

Dokładnie, ja mam 10 metrów i włąsnie mi brakuje tych 5 😄 Także chyba czas na wymiankę 😄 Jedyny minus K5 to brak bebna - na wąż jak w Nilfisku - było by prima sort 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja mam 10 metrów i włąsnie mi brakuje tych 5 Także chyba czas na wymiankę Jedyny minus K5 to brak bebna - na wąż jak w Nilfisku - było by prima sort
No widzisz ja mam bęben ale niestety nowy wąż cały się nie mieści . I tak nie żałuję 15m wąż w połączeniu z krótkim pistoletem to najlepszy upgrade jaki mogłem zrobić .

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 godzin temu, przemas.p napisał(a):

15m wąż w połączeniu z krótkim pistoletem to najlepszy upgrade jaki mogłem zrobić .

Dokładnie 😄 Uwielbiam ten zestaw 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu ze spadkiem ciśnienia, najwyżej odpowietrzanie węża przed uruchomieniem myjki potrwa dłużej. Myję czasem wezem, który ma 30 metrów i jest spoko.

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.