Skocz do zawartości

Jaki pad i pasta?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji iż wyszło słoneczko moje oko zauważyło dosyć denerwujące mikrozarysowania. Poprzedni właściciel wykonywał już jakąś korekte lakieru ale niestety nieumiejętnie. Praktycznie na całym aucie są mikrozarysowania a miejscami jakby mu jakieś " ziarenko" wpadło pod pada i są troszeczke głębsze. Stąd moje pytanie do bardziej doswiadczonych kolegow z forum, jaki pad i paste powinienem uzyć w tym przypadku do one step żeby tez dużo tego lakieru nie sciągnąć i oczywiscie wykończenie było zadowolające? Są te pasty one step ale one zazwyczaj mają jakieś dodatki wypełniające itd a u mnie juz czeka na nałożenie soft99 i chciałbym żeby pasta była bez zadnych innych własciwosci jak tylko tnących. Myślałem nad padem niebieskim zwizzer medium cut i zwizzer c3000 medium cut/one step. Pacjent to Niemiec z 2014 roku wiec lakier powinien być twardy. Pozdrawiam i dziękuje za rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z racji iż wyszło słoneczko moje oko zauważyło dosyć denerwujące mikrozarysowania. Poprzedni właściciel wykonywał już jakąś korekte lakieru ale niestety nieumiejętnie. Praktycznie na całym aucie są mikrozarysowania a miejscami jakby mu jakieś " ziarenko" wpadło pod pada i są troszeczke głębsze. Stąd moje pytanie do bardziej doswiadczonych kolegow z forum, jaki pad i paste powinienem uzyć w tym przypadku do one step żeby tez dużo tego lakieru nie sciągnąć i oczywiscie wykończenie było zadowolające? Są te pasty one step ale one zazwyczaj mają jakieś dodatki wypełniające itd a u mnie juz czeka na nałożenie soft99 i chciałbym żeby pasta była bez zadnych innych własciwosci jak tylko tnących. Myślałem nad padem niebieskim zwizzer medium cut i zwizzer c3000 medium cut/one step. Pacjent to Niemiec z 2014 roku wiec lakier powinien być twardy. Pozdrawiam i dziękuje za rady!
Ja bym wolał pastę DIY gold standard i dedykowany żółty pad. Zwizzer wypełnia, DIY nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu po wymyciu mc3000 "pojawiały" się defekty które przed wymyciem już nie były widoczne. Prawie każda pasta zostawia coś po sobie. Nie mówię tu o jakiś specjalnych wypelniaczach i oszustach jak w zwizzer one. 3 tygodnie temu robiłem one stepa białym thermo padem i mc3000 a w tamtym tygodniu DIY więc mam dobre porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bienek na chłopski rozum, pasta zapchała mikrorysy. Dlatego teoretycznie powinno się zrobić inspekcję płynem po każdym przejeździe. Co do DIY, to system Optimum chyba również nie wypełnia w żadnym stopniu. Strzelam, że to dzięki płynnej konsystencji. Ale tylko gdybam, jeśli ktoś wie lepiej to proszę o wytłumaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bienek na chłopski rozum, pasta zapchała mikrorysy. Dlatego teoretycznie powinno się zrobić inspekcję płynem po każdym przejeździe. Co do DIY, to system Optimum chyba również nie wypełnia w żadnym stopniu. Strzelam, że to dzięki płynnej konsystencji. Ale tylko gdybam, jeśli ktoś wie lepiej to proszę o wytłumaczenie
Dlatego napisałem, że wypełnia nie jestem w detailingu i od wczoraj i zrobiłem mnóstwo różnych samochodów i przerobiłem dziesiątki past więc nie musisz mi tłumaczyć o inspekcji czy wymywaniu
Miałem kiedyś pastę optimum i użyłem jej może raz czy dwa. W ogóle mi nie podeszła i doszło do tego że się zepsuła.. mam do dzisiaj tą butelkę , a w środku pomarańczowy glut. Tych nowszych nie używałem więc się nie wypowiem. DIY GS był dla mnie mega zaskoczeniem bo faktycznie efekt jaki otrzymujemy po dotarciu pasty, jest taki sam jak po wymyciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudiBlask cokolwiek to znaczy 🙂
@bienek podglądałem kilkukrotnie znajomego, którzy pracuje tylko na optimum, i nie wydawało mi się, żeby wypełniały. Wracając do MC3000 - miesiąc temu robiłem szybkiego onestepa tą pastą, i po dotarciu puszystą fibrą z długim włosem było widać wszystkie defekty na lakierze. Za to chyba Sonax maskował rysy, tak mi się wydaję przynajmniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudiBlask cokolwiek to znaczy
@bienek podglądałem kilkukrotnie znajomego, którzy pracuje tylko na optimum, i nie wydawało mi się, żeby wypełniały. Wracając do MC3000 - miesiąc temu robiłem szybkiego onestepa tą pastą, i po dotarciu puszystą fibrą z długim włosem było widać wszystkie defekty na lakierze. Za to chyba Sonax maskował rysy, tak mi się wydaję przynajmniej
Tak jak pisałem nowych optimum nie próbował więc się nie wypowiem. Sonax a w szczególności Perfect finish na pewno maskuje. Teraz już praktycznie tego nikt nie używa, ale 3m ma pastę finiszował ultrafina . Ta to dopiero zostawiała niesamowite wykończenie maskowała rysy cudownie. Jak ktoś nie używał inspekcji to po kilku myciach można się było bardzo mocno zdziwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie teraz jeszcze więcej zagwozdek mam... Da rade uzyskac dobre wykończenie tym wspomnianym przeze mnie zestawem czy jednak kierować sie ku czemuś innemu?
Oczywiście, że da radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.