Skocz do zawartości

DIY Incredible suds


bienek

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że bardzo ten szampon przypadł mi do gustu, a parę osób pytało o niego, postanowiłem skrobnąć kilka słów w jednym temacie.

UWAGA

Nie sugerujcie się etykietą jeśli chodzi o zalecane rozcieńczenie.

Poprawne to:

Mycie ręczne w wiadrze: 15-30 ml na 12-15 l

Pianownice:  30-60 ml 

Nakrętka ma 15ml

pH ~7

 

Co do samego szamponu to jak sama nazwa wskazuje bardzo dobrze się pieni, daje bardzo przyjemny poślizg, łatwo się wypłukuje i ma przyjemny zapach. 

Jest on bardzo mocno skoncentrowany i gesty, co dla niektórych jest wadą bo gorzej usuwa się go z miarki/ nakrętki oraz jak wlejemy do pianownice to trzeba wymieszać/ potrząsnąć. Dla mnie to nie stwarza problemu bo w ciepłej wodzie opłukać nakrętkę to przecież żaden problem...

Co do podjadania wosków to jeszcze nie sprawdziłem. Oglądając zagraniczne filmiki ktoś wspominał, że dogorywajacy wosk potrafi ruszyć.

Ja akurat też zbytnio na to nie zwracam uwagi, ale dla kogoś może to być ważna kwestia. 2 tygodniowego wet coata nie zjadł i po myciu wróciło kropelkowanie.

Podsumowując jest to na ten moment mój ulubiony szampon (na współ z car pro reset), a mam ich w kolekcji kilkanaście. 

Jak ktoś lubi dużo gęstej piany, dobry poślizg i fajny zapach to nie będzie zawiedziony. Na prawdę mycie sprawia przyjemność. Przypomina mi dawnego Dodo juice btbm, który niestety już ma inną formułę i jak dla mnie gorsze właściwość niż 10 lat temu.

 

 

IMG20240202144936.jpg

IMG20240212115526.jpg

IMG20240213094945.jpg

IMG20240213095041.jpg

IMG20240213095044.jpg

IMG20240213095309.jpg

IMG20240213100409.jpg

IMG20240213100658.jpg

  • Lubię to 13
  • Dziękuję 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pianę to chyba najlepszy szampon jaki miałem. Jak widać na zdjęciu po umyciu całego auta, po spłukaniu i użyciu qd w wiadrze nadal była mega gęsta piana.
Często szampony się dobrze pienia, a po chwili piana siada i znika. Osobiście mega podszedł mi ten produkt o czym świadczy zakup galona, co rzadko mi się zdarza bo lubię zmieniać i kombinować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby była detronizacja mojego ulubionego CP Reset? Trzeba zakupić!
Niee. Stawiam te szampony na równi jeśli chodzi o przyjemność mycia! Aczkolwiek reset ma trochę inne właściwości i służy do "resetowania" powłok. Tak jak wcześniej pisałem, są to moje 2 ulubione szampony i warto użyć raz na miesiąc resetu a w pozostałe dni DIY is
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.