Skocz do zawartości

Uszkodzona struktura deski rozdzielczej?


dluginick

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Opis sytuacji:

Mikrofibra - dopiero co prana, niezniszczona. Krótkie włosie, gramatura 280g. Nie pierwszy raz używana, a pierwszy raz coś takiego się stało.

Użyte środki: Interior Cleaner oraz Interior Wow. 

Temperatura pracy około 10 stopni w garażu.

Najpierw przetarte Cleanerem, a następnie Wow. Zdjęcie zrobione po pracy. Od strony pasażera nie zauważyłem na początku tego, dopiero jak przeniosłem się na stronę kierowcy to zobaczyłem te rysy...co ciekawe tylko tam są lub dressing przykrył resztę. Wycierałem całą deskę. Jak widać dressing od adbl nie pokrył śladów w tym miejscu lub tylko tam się pojawiły. 

Czy da się to uratować?

Co zrobiłem nie tak?

 

IMG_2298.jpg

IMG_2297.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

nie no bez przesady mikrofibrą takich rys byś nie zrobił, chyba że opiłek metalu Ci sie zaplątał we włokno. Co do samej rysy, bardzo dizwna sprawa przed czyszczeniem tego nie było? Przeleć wszystko cleanerem i zobacz czy nie znika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ? Bransoletka? Może nawet obrączka ale to musiałbyś się postarać 😉

Cięzko stwierdzić co poszło nie tak. 

Może masz od kogoś w okolicy pożyczyć gyeon preserve czy jakoś tak ( dressing do plastików ) niesamowicie maskuje rysy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofibry prane, wytrzepane i wysuszone w suszarce bębnowej. Nie zauważyłem nic w strukturze, mikrofibry. Na samej desce też był raczej tylko kurz. Ta poprzeczna była faktycznie, te po długości nie. Przyjrzałem się dzisiaj na spokojnie, to jest jeszcze w jednym miejscu lekko widoczna taka rysa. Nie czuć nic pod palcem, pod światłem nie widać jakby to było naruszone, bardziej wytarte. Sprawa jest dziwna o tyle, że nie jest to wszędzie, a co prawda na boczkach drzwi na dole jest inny plastik, ale tam było mocno pokopane i trzeba było przejechać z większą siła i nie ma żadnych szkód. 

Jedynie co obrączka na tej ręce, ale między deską, a obrączka była jeszcze mikrofibra.

Zostawiam to na razie w takim stanie, bo zły jestem strasznie i trochę się boję to dotykać, że będzie gorzej i narobię jeszcze większych strat. Zamówię w międzyczasie polecane na forum fibry gentelman basic i spróbuje zgodnie z sugestią przejechać to wszystko jeszcze raz. Pytanie tylko tym samym  co wcześniej od adbl Interior Cleaner czy apc to lepiej przelecieć. 

Jeżeli to nie zda egzaminu to poszukam polecanego powyżej dressingu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dluginick - trudno będzie zamaskować te zarysowania, gdyż są one na powierzchni płaskiej, oświetlanej przez szybę i na pewno pod jakimś kątem będą widoczne. Jedyne, co możesz spróbować (poza rozsądnym działaniem opalarką, aby złagodzić krawędzie tych rysek i spowodować, że światło będzie się od nich odbijało bardziej rozproszone, a więc same ryski będą mniej widoczne), to wziąć aplikator gąbkowy, nasączyć go jakimś przyciemniającym, ale jak najmniej połyskliwym dressingiem (najlepiej o konsystencji mleczka) i krawędzią aplikatora (lub wykałaczką/patyczkiem kosmetycznym) postarać się "wypełnić" ryski. Potem zostawić w spokoju na kilka minut, aby dressing przeschnął i tym samym dressingiem potraktować całą powierzchnię elementu, działając bardzo delikatnie na samych rysach. Nie będzie to efekt stały, ale na jakiś czas w miarę skutecznie zamaskuje same ryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 godzin temu, Eidos71 napisał(a):

poza rozsądnym działaniem opalarką

to bym odradzał, w nowych autach plastik jest barwiony i moze sie zdarzyć tak że naruszymy tą farbe i powstanie tęcza któa jeszcze gorzej bedzie zamaskować... w starych autach plastik był bardziej podatny na opalarki ale to też trzeba robić z głową. Ja bym to porządnie wyczyścił i nałożył dressing i zapomniał o tym 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o sposobach z opalarką, ale to jest zbyt widoczne miejsce i element ciężko wymienialny, żebym się podjął takich prób. 

Zrobię jak radzi kolega wyżej i będę musiał się z tym pogodzić. Chociaż to jest akurat w takim miejscu, że zapomnieć o tym będzie ciężko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.