Skocz do zawartości

Płatny katalog firm usługowych


Katalog firm usługowych  

37 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy dodałbyś swoją firmę do płatnego katalogu firm usługowych na Forum Kosmetyka Aut?

  2. 2. Ile byłbyś w stanie zapłacić za roczny wpis?

    • 100zł (netto + 23 VAT)
    • 150zł (netto + 23 VAT)

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 06.02.2024 o 14:00

Rekomendowane odpowiedzi

@Administrator jak ma być katalog to ważne żeby się indeksowało. Do modelu danych warto dodać oferowane usługi w formie przeszukiwalnej, autoryzację, da sklepów może dostępne marki. Fajnie też jakby pojawiła się mapa gdzie można odnaleźć usługi blisko siebie.

Jak brakuje hajsu na utrzymanie forum to odpalcie normalnie zrzutkę. Duże braki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

@analyzator, myślę, że większość z tych rzeczy jesteśmy w stanie zaimplementować wraz nadejściem IC5.

I jeśli chodzi o zbiórkę to nie jest ona potrzebna. Bardziej zależy nam na rozwoju forum i nakreśleniu ścieżki na kolejne lata. Obecna forma już dawno została wyczerpana i potrzeba zmian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Administrator

Okej biznes i produkt jak rozumiem do odnowienia. 

Imo katalog, reklamy. Przychód wprost zależny od ilości wyświetleń jak to w internecie. Czyli refresh pomysłu ala forum, lepszy produkt? Nastepnie jak się powiększyć jesli chodzi o wyświetlenia. Wartością samą w sobie jest jednak poziom merytoryczny. Konkurują grupki na fejsbuniu. Wszedłem wyszedłem 😉

Pomyślcie o bardziej lokalnych community, eventacho podforum dla ludzi co mają konto przynajmniej 2 lata 😄

.

Jak już ściągniecie rzesze ludzi z fejsbunia to prośba  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator organizuj spoty, żeby przyciągnąć nowych użytkowników ale rób je tylko dla kont z dwuletnim stażem, WTF? Forum trzeba rozruszać nowymi osobami bo aktualnie ile jest aktywnych użytkowników? 200?

 

Moim zdaniem warto było by zrobić główną stronę z "newsami" o nowościach współpracując z producentami, kalendarzem eventów, itp. wszystko w szybkiej, czytelnej i przyjemnej formie i podpiąć pod to forum - coś a'la wykop główna + Mirko. Jednak to wymagało by zredagowania 2-3 notatek dziennie a wymaga to pracy. 

"Zatrudnić" ludzi do pisania prostych poradników i skupić się, żeby forum było bardziej przyjazne nowicjuszom bo jak ktoś wejdzie w tematy typu jakie APC czy QD to się prędzej zrzyga niż coś wybierze. Osobiście ogarniam temat kosmetyków i jestem w stanie przeanalizować opinie użytkowników ale nowociota powie "kij z tym biorę najtańszy/najdroższy" czytają dywagacje laboratoryjne na temat wpływu szamponu z Afryki na niedostępna w Polsce powłokę z południowej Brazylii 

  • Lubię to 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sztefan24 wiesz co tam coś przy pisaniu posta z telefonu nie pykło. Moje myśli szły w stronę że jak już zasypią nas juniorzy to chciałbym kawałek forum dostępny tylko dla ludzi ze stażem

 

Niżej ma sens 😄 

 

Pomyślcie o bardziej lokalnych community, eventach 

.

Jak już ściągniecie rzesze ludzi z fejsbunia to prośba o podforum dla ludzi co mają konto przynajmniej 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci czemu podział na główną i forum? Osoby, które nie wiedzą czego szukają nie znajdą nic na forum bo nie będą miały tyle czasu a samo poruszanie się po forum w 2024 to trochę archaiczna sztuka. Chce sobie sprawdzić nowości to muszę przescrollowac forum, wejść w pod forum i dopiero przescrollowac wątek. A tu cyk news na głównej "znaleziony" dla mnie przez admina. Oczywiście z możliwością skomentowania. Czasem, szczególnie w weekendy, gdy nie mam czasu nie sprawdzę co nowego na forum tylko odznacze "zaznacz treści jako przeczytane".

 

Główna strona to też idealne miejsce do eksponowania naszych prac przy samochodach przy odpowiednim zredagowaniu. 

 

Powiedzmy sobie szczerze: Idea tradycyjnego forum w 2024 nie ma racji bytu. Nawet elektroda obserwuje ogromny spadek użytkowników a jest to trochę więcej niż forum. 

 

Rozumiem, że forum to ogrom wiedzy ale sposób jego podania powoduje, że nowy użytkownik poszuka go w bardziej przystępnej formie. A nowy użytkownik to w przyszłości być może stały użytkownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek trochę w stronę portal plus forum. Coś jak kiedyś tweak.pl, potem purepc? Redaktorowanie? Target na pro, amatorów?

Dla wszystkich obecnych zapewne kluczowe jest żebyśmy zachowali naszą przestrzeń i historię. 

Jest jeszcze jeden kierunek do zastanowienia. Szukanie generalnego sponsora i formalny sponsoring. Ogólna Marka nasza jest mocna. Być może któryś z producentów czy dystrybutorów chciałbym wejść w coś takiego. Jest szansa że mają dobry knowhow w digitalu, moga się podzielić zasobami agencji interaktywnej oraz udzielić zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, ja dodam tylko jedno od siebie. Może i ludzie wybrali FB jako środek komunikacji w detailingu, ale to jest ilość, nie jakość. Nie jestem członkiem żadnej grupy, bo czasem widzę proponowane posty. "Szare mydło super czyści skórę, nie ma co przepłacać." i dywagacje tego typu...

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci masz rację. Jestem na grupach i u Dziadzi oraz MX Nowicki jest OK, głownie merytoryka, na pozostałych jak czytam porady to włosy z głowy rwę. Poza tym każda grupa na FB, nie tylko detailingowa,  to codziennie te same pytania. Z grup detailingowych - 1. jaką polerkę wybrać 2. jaka kombinacja pasta/pad 3. Jakie pady 4. Jakie pasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator nie mam dostępu do statystyk, nic nie wiem o charakterystyce odwiedzających, nie wiem jakie wpływy od reklamodawców ma właściciel forum więc mogę się tylko domyślać. Jak ukierunkujesz się na target pro to okrecisz pętlę na szyi tego forum. Ludzie nie mają czasu tu siedzieć bo są zajęci robotą + prawie każdy sądzi, że detailing to fizyka kwantowa i ich wiedza jest bezcenna więc nie będą się nią dzielić. Ograniczyłoby to ruch.

 

Największym rakiem tych grupek i tak jest reklamowanie swoich sklepów i produktów z niby prywatnych kont. Zauważcie, że zwykle posty mają kilka odpowiedzi w czasie gdy "jaki polecacie szampon/sklep/Glass Cleaner" w ciągu godziny zbiera 20-30 odpowiedzi z ładnie przygotowanym linkiem a linki do allegro są zakazane w większości.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw ogólne funkcjonalność facebooka jest fatalna i user experience bardziej nieaktualny niż forum 🙂 same komentarze w formie drzewa, doczytywanie po po 2-3 komentarze, jakieś popupujące okna to wygląda jak sekcja "forum" na bankier pl. I działa jak stare usenety 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nie dobrym pomysłem było by stworzenie kont płatnych premium, dających większe uprawnienia, np. możliwość wystawiania ofert na giełdzie, albo poruszanego na forum możliwości dzielenia większych pojemności na mniejsze opakowania. Kreatywność grupowiczów podpowie również inne rozwiązania. Osobiście byłbym skłonny płacić roczny abonament, bo jakość tego forum jest jest bardzo wysoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.