Skocz do zawartości

Niewidzialna wycieraczka – tak czy nie – wasze opinie.


zulek85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postanowiłem założyć taki temat, bo sam nie do końca mogę się zdecydować.

Testowałem różne środki hydrofobowe, chociaż nigdy nie zakładałem konkretnej niewidzialnej wycieraczki, tylko produkty typu płyny do szyb które dają hydro, czy powłoki hydro pianownicy, który siłą rzeczy również padały na przednią szybę. 

Przy pracy wycieraczek pojawiały się smugi. Czasami większe, czasami mniejsze, ale zdarzały się sytuacje, że kiedy intensywnie padał deszcz, to praca wycieraczek utrudniała widoczność przez przednią szybę.

Następnie odkryłem pasty do czyszczenia szyb, gdyż płynami do szyb, płynem do naczyń i innymi cudami tego typu rzeczy nie chciały schodzić. Pasta do szyb to jednak trochę pracy, bo trzeba nałożyć, potrzeć, zetrzeć fibrą, i w końcu umyć szybę płynem do szyb.

Efekt po takiej pracy nie utrzymuje się zbyt długo, bo jak wiadomo jałowa szyba dosyć szybko przyjmuje brud i tłuszcze, i znów znajdzie się powód do wyczyszczenia szyby.

Chęć zachowania czystej szyby, bez smug po wycieraczkach, utrudnia również znacznie mycie, na przykład szamponami no rinse, które lubię i innymi środkami, które mogą powodować jakieś hydro, bo trzeba jakoś wykombinować żeby na końcu wyczyścić z nich przednią szybę. Ja akurat znalazłem sposób bo wystarczy przetrzeć politurą np. Sonax (skamienia nie wyczyści, ale jakimś cudem doskonale zdejmuje niewidzialne wycieraczki). 

W tym momencie wydawałoby się, że sam znalazłem sposób i odpowiedź na pytanie, ale ja chcę myć samochód szybko i sprawnie, a nie przeprowadzać za każdym razem całą procedurę.

W tym momencie jestem w rozkroku, mogę szybko a, ale muszę liczyć się ze smugami na szybach. Mogę też przeprowadzić całą jak ja to nazywam procedurę i mieć w miarę czystą szybę bez smug, ale to wymaga czasu i pracy. Dodatkowo wypracowanie takie idealnie czystej szyby, na której nie będzie żadnych smug (bardzo przyjemny efekt) jest w sumie bardzo trudne.

Jakie są wasze doświadczenia i opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie 5 lat używałem tzw . niwidzialnej wycieraczki tylko w płynie jednej firmy i było wszystko ok.

Od jakiś 6 mcy. na przedniej szybie mi nie siada. Nie mam pojęcia co się stało.
Do mycia używałem zwykle AG glass polish , płynu Carchem i alk. Izopropanowego.
Ostatnio nawet poszedł KiroBin i nic to nie dało.
Na pozostałych szybach jest ok.

Wysłane z mojego SM-A127F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne co piszesz.

Wyjałowiłeś szybę na 100% (wiem co mówię, mam na tym punkcie bzika).

Jałowa szyba powinna chłonąć bez problemu wszystko, zarówno brud jak i NW (zależy co pierwsze 😉 ).

Ja z kolei, chyba wyszedłem z wyprawy ładnego czyszczenia szyb ze smug po wycieraczkach i innych wszelkich brudach i tłustościach.

Wczoraj widziałem wziąłem się za temat i zrobiłem: Meguiars Perfect Clarity (pasta) + Sonax politura (szyby nie wyczyści, ale wszelki tłuszcz jak i hydrofob znika) + Fairy (bezwzględny dla tłuszczu :D).

Udowodniłem sobie że jednak potrafię wyczyścić szyby tak jak kiedyś, żeby nie było na nich nawet odrobinę smugi, kamienia czy tłuszczów 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zulek85 A ja powiem tak nie wyobrażam sobie jazdy bez Nw wiem czasem smuży.  Ale teraz kupiłem auto i tam są szyby bez Nw i zamienione i do czyszczenia osadów i mega ciężko się jeździ. A próbowałeś może kłaść NW na wycieraczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, na wycieraczki nie.

W zasadzie nie kładłem prawdziwej NW na szyby. To raczej były jakby wypadki przy pracy, tzn. No Rinse na szybie przy myciu itd.

Próbowałem Polar Seal, przy okazji nakładania na samochód, ale producent słusznie jednak pisał na instrukcji, żeby przedniej szyby unikać. Jedna wielka smuga.

Może się jednak zdecyduję.

Problem jest jednak taki, że NW działa od ok. 70 km/h. Ja jeżdżę 99% po mieście, czyli 50 czasami 60. Muszę używać wycieraczek, a one smużą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zulek85  Ale z tego co kojarzę to @Soft99ma Nw które działają od 45km/h. Niewidzialna wycieraczka nie jest zła spróbuj nawet ta tania Autolandu daje radę na bocznych to i nawet rok czasu potrafi siedzieć. Oczywiście, dobrze przygotowana . Ale z tego co czytam masz w tym wprawę więc będzie dobrze 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz przetestować, to najtaniej i najlepiej rain-x. 

W dniu 18.12.2023 o 22:11, Waldek napisał(a):

Od jakiś 6 mcy. na przedniej szybie mi nie siada. Nie mam pojęcia co się stało.
Do mycia używałem zwykle AG glass polish , płynu Carchem i alk. Izopropanowego.
Ostatnio nawet poszedł KiroBin i nic to nie dało.
Na pozostałych szybach jest ok.

A nie masz jakieś dużo bardziej porysowanej szyby? 

Zauważyłem, że na porysowanych szybach, schodzi dużo szybciej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 2.01.2024 o 23:35, lol19pl napisał(a):

A nie masz jakieś dużo bardziej porysowanej szyby? 

Dobry trop. Tylko ta szyba nie jest porysowana, a po prostu wypiaskowana.

@zulek85 rok produkcji szyby i przebieg od czasu wymiany (szacowany)?

 

W dniu 3.01.2024 o 02:14, yas napisał(a):

a plyn do szyb w spryskiwaczash? jaki,, zmieniales ostatnio ?

To nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.