Skocz do zawartości

Jaki pad do kompinacji z Optimum Hyper Polish Compound Sprayable


zulek85

Rekomendowane odpowiedzi

Temat się ostatecznie rozwiązał.

Dzięki Analyzator, natrafilem na Maguires Wash+. Zasadniczo już wcześniej widziałem o istnienie tego szamponu, na nowe to jego właściwościach, które mogą być przydatne w ściąganiu poprzednich włosków i sealantów. Ostatecznie jakoś do tej pory nie było mnie z nim po drodze.

Analyzator pisał w swojej relacji, że szampon ten wymaga trochę pracy ale potrafi przywrócić taflę. Podszedłem do tego sceptycznie po dzisiejszych eksperymentach z pastami polerskimi.

Ostatecznie jednak kupiłem i przystąpiłem do testów.

Byłem nastawiony na solidne szorowanie, ale w moim odczuciu wcale aż tak dużo rękawicą się nie na szorowałem, a efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Bo o to na pierwszym filmie poniżej widać w całej okazałości maskę mojej Toyoty, z której spływa piękna tafla. Wcześniej było tak jak na zdjęciach z drzwi całkowite kroplowanie.

https://drive.google.com/file/d/1-5EqJh6J0g3II4f2c4kMcEsqxJJB_4V4/view?usp=drivesdk

Nie chcąc w to wierzyć, przetestowałem też na swoim Lexusie na drzwiach. Z uwagi na to że w Toyocie trzeba było rękawicą poprawiać tu i ówdzie, zdecydowałem się na pomoc maszyny polerskiej, Dual, pad Honey zielony, bieg 2. Być może jest to trochę szalone i może przesadziłem zielonym Padem, to też kupiłem dzisiaj finisza, pomoże i on zrobi robotę, bo chodzi tylko o to aby maszyna poszorowała za mnie.

No i znów efekt mnie zaskoczył, film poniżej.

https://drive.google.com/file/d/1-2eGMmOTc6Jdq2qBbNbhwp2dnQhUYX7H/view?usp=drivesdk

Podsumowując, temat który zaprzątał mi głowę przez wiele miesięcy i, rozwiązał się w sposób, od którego nie oczekiwałem, że będzie skuteczny. Być może przyda się to innym którzy nie mają zamiar polerować lakieru, w celu usuwania rys, ale chcą pozbyć się wosków, sealantów lub innych zabezpieczeń. Ceramiki to prawdopodobnie oczywiście nie ruszy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.