Skocz do zawartości

Jaki pad do kompinacji z Optimum Hyper Polish Compound Sprayable


zulek85

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem że przez lata nakładałem różne rzeczy na samochód, nie ściągały mi a teraz za cholerę niczym nie mogę ich zdjąć.

Było nakładane Polar Seal, Extra Gloss Protection, ADBL SSW i inne.

Próbowałem to zdjąć IPA, Carpro Eraser, Tenzi Truck, Fireball Wax Off ,a nawet Koch F6 z duszą na ramieniu bo nie umiem polerować, ale w każdym razie to też nic nie dało.

Wynalazłem Hyper Polish Compound Sprayable, wiem, że to mocna pasta, czego raczej chciałem kiedykolwiek uniknąć, ale jej moc podobno reguluje się za pomocą dobranego pada i obrotów.

A zatem: pad typu honey, karbowany, futro polerskie czy coś innego i o jakiej mocy? 

Temat wrzucam tutaj, bo chyba nie pasuje do działu o maszynach polerskich.

Czy po takiej paście trzeba przejechać jeszcze jakąś finiszową czy do ściągnięcia tego co zostało na ucie, to pomiziać pastą z odpowiednim padem do tafli i wszystko?

P.S.

A może inna pasta?

Zaznaczam też, że nie mam żadnego doświadczenia w polerwaniu, więc jeżeli uważaci, że to zły pomysł, to pewnie mogę poczekać aż wszystko z smaochodu samo zejdzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zulek85 proponują usiąść i poczytać forum, wszystko znajdziesz. Polecam dział z relacjami gdzie masz wszystko step by step. Na YT też masz mnóstwo materiałów.

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zulek85 przecież "zabezpieczenia" które wymieniłeś powyżej to nic co miałoby siedzieć niewiadomo jak długo . Każdy z nas szuka złotego grala który nie splynie po kilku myciach a ty mówisz że nie możesz ściągnąć słabego "zabezpieczenia" . Weź naprawdę siądź i przeczytaj kilka relacji. Zapoznaj się z podstawami i przygotowaniem auta pod zabezpieczenie . I jak kolega @imola33 wyżej pisał

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem to stąd, że co bym nie robił do tej pory, nie ma takiej tafli jak powinna być.

Jak pryskam opryskiwaczem, to w tym miejscu, w zrobi się jeziorko, ale wokoło krople, a już na powinno być nie spływa.

Może zrobię zdjęcia przy okazji, czego używam i jak to się zachowuje po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób pełna dekontaminację, glinkowanie, cleaner/finish maszynowo. Dasz sobie radę i zaręczam, że nic nie będzie kropelkować po tej akcji.
Overthinking, ale nic nie pisałem, bo moje początki na FKA były takie same. 900 postów, zanim się ośmieliłem uruchomić maszynę

Wyryte w skale z S20 FE 5G



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zulek85 bo tafla na jałowym lakierze nie spłynie, tylko będzie się utrzymywać. Co do kropel, to pasta jest tłusta, i dopóki jej nie wymyjesz, to będzie powodowała efekt hydrofobowy. Masz tego Kocha w domu? Wypracuj go ręcznie nawet mikrofibrą na masce i odtłuść. Możesz pierw umyć element płynem do naczyń, a następnie użyć ipy albo dedykowanego środka do wymycia pasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś o pady. Polecam Lake Country SDO CCS. Fajnie się komponuje z Hyper Polish. Czarny finiszowy, niebieski średni. Ja się boisz zaczynając, to zacznij od czarnego, LSP na pewno usuniesz

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33 Mam już umiar jeżeli chodzi o pielęgnację. Postawiłem na komplet Autoglym. Jeżeli chodzi o zdjęcie wysokie itd. do tafli, to, jak to mówią w filmach "taka moja mała obsesja" 😉

20230919_150822.jpg

20230919_191615.jpg

@AndrewZS A na jakich obrotach pracować na ADBL Roller Duo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AndrewZS Ostatnie pytanie przed jutrem. Czy po tej paście, która jest agresywna, powinienem również użyć finiszu? Polerowanie będzie trwało tak krótko jak to możliwe żeby tylko ściągnąć pozostałości wosków i innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, jest pastą ścierną, kup Hyper Polish. Jak będziesz chciał mocniej wyciąć weź niebieskiego pada Lake Country. Zajrzyj na YT do Miłośników Detailingu, większość one stepów robią Hyper Polish z niebieskim padem. Też tak robiłem i super efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zulek85 właśnie się dowiedziałem, że mój samochód ma miękki lakier (Lexus, Toyota) Podobno agresywna pasta będzie złym wyborem.

Wygląda na to, że faktycznie Hyper Compound, w moich rękach może szkodę wyrządzić. Pozostać przy Hyper Polish?

Zastanawiam się nad tym House of Wax Amber Pre Wax (akurat taki cleaner mają u mnie w mieście w sklepie). Czy taki cleaner ma sens, czy jednak Hyper?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner ma mniejszą moc niż finiszowa pasta polerska, jak chcesz tylko usunąć LSP to też będzie dobrym wyborem. Miękki lakier nie wyklucza stosowania bardziej agresywnych past, kwestia techniki pracy, wykończenia i sposobów odtłuszczania. Pisałem raz, teraz powtórzę - poświęć czas na filmy na YT, tam naprawdę jest mnóstwo wiedzy detailingowej, łatwiejszej do przyswojenia z racji przekazu obrazowego. Jeśli naprawdę interesujesz się detailingiem to poświęć trochę pieniędzy i wykup sobie kurs praktyczny z podstaw. Ja na takim byłem, po zdobyciu wiedzy z neta. Dał mi dużo, ale tylko w zakresie odwagi w polerowaniu oraz utwierdził mnie w przekonaniu, że to co robię, robię dobrze. Hyper Compound do dużej korekty, Hyper Polish do one stepa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.