Skocz do zawartości

Mycie i zabezpieczenie uszczelek przed zimą


phsyren

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Wiem, że było już kilka takich tematów (ostatnie posty z około 2 lat, które ja znalazłem), jednak w moim przypadku dochodzą dopytania o konkretne produkty, które posiadam. Mianowicie czy będą odpowiednie do mycia i konserwacji uszczelek

Mycie (sposób - pędzelek+fibra):
Który z poniższych produktów będzie odpowiedni do przemycia uszczelek bez jakiejkolwiek szkody przy ich myciu?
- Gyeon Q2M InteriorDetailer (tutaj na pewno łatwość w użyciu bo nie trzeba rozrabiać)
- Fresso APC Tester 50ml (nie wiem w jakich proporcjach rozrobić je na uszczelki)

Chciałbym wypędzelkować uszczelki wewnątrz i zewnątrz i przetrzeć od razu fibrą. Nigdy jeszcze gum nie czyściłem i jedyne czego się boje to to, że chemia może jakoś uszkodzić właściwości uszczelki
 

Zabezpieczenie:
Tutaj chciałbym odświeżyć i zabezpieczyć uszczelki przed zimą (fajnie jakby nie przymarzały) i mam jedną propozycję, o której usłyszałem ale nie wiem czy się nadaje rzeczywiście 
- Sonax Silikon do uszczelek z aplikatorem
- K2 Satina PRO Interior Dressing (ok to może nie zabezpieczy przed przymarzaniem ale podobno można użyć tez dressingu do plastików aby odświeżyć uszczelki i gumy)
 

To są środki, które posiadam aktualnie na stanie. Co uważacie? Sprawdzą się czy muszę zakupić coś innego do mycia/zabezpieczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gyeon Q2M InteriorDetailer nie używałem, ale to takie bardziej interior QD ? 

Do czyszczenia wolę środek który nic po sobie nie pozostawia i nie trzeba go wypłukiwać jak APC. Druga sprawa to cena. Adbl kosztuje 70zł za 5L a ten około 60 zł za 0,5L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mancini no właśnie czy APC z pianowniczki po tym trzeba wypłukać czy można jednak tylko przetrzeć ? Bo co prawda przy czyszczeniu plastików w drzwiach, ale widziałem jak z pianowniczki nakładają APC na pędzel i po tym wycierają go wilgotną fibrą tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci właśnie przed tym mam obawy i nie chciałbym ryzykować, wiec zakupiłem sobie dzisiaj ADBL Interior Cleanera

@mancini przejrzałem sobie oferty na cleanery i znalazłem fajną ofertę na ADBL Interior Cleaner właśnie. Skoro mówiłeś, że dobrze się tym czyści to postanowiłem spróbować i zakupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apc ~1:7 ręcznikiem fibrowym. Spokojnie wystarczy potem przetrzeć morkym ręcznikiem. Na uszczelki od kilku sezonów stosowałem dressingi do opon tylko takie co wysychają np carpro perl. Nigdy nic nie przymarzło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator ok czyli można spokojnie. Dzięki za informacje

A co do samego Sonax Silikon (bo taki akurat mam) ile czasu potrzebuje na wchłonięcie i czy należy go dotrzeć po jakimś czasie ? Na instrukcji nic nie jest napisane oprócz tego, że należy go zaaplikować i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba pewien problem z uszczelkami... a mianowicie po 2 dniach po nałożeniu Sonaxa, wracając teraz słyszę dźwięk takiej gumy (trochę jakbym jechał na sflaczałych oponach). Dźwięk ten pojawia się głównie jak są jakieś nierówności, więc wydaje mi się, że właśnie są po uszczelki... ktoś ma jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje ???

Dodam, że samochód jest dość nowy (3 miesiące), a przed nałożeniem Sonaxa czyściłem uszczelki Interior Cleanerem przy użyciu pędzelka i przetarłem odczekałem jakieś 15-20 i nałożyłem silikon. Po nałożeniu odczekałem jakieś 40 min 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.