Skocz do zawartości

Cleantle Interior QD vs Cleantle Interior Cleaner+ vs Cleantech Interior Cleaner


Skav

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, jako że nie widziałem jeszcze testu tego produktu na forum, to uznałem że wrzuce coś od siebie + zrobie małe porównania z produktami tej samej firmy, a wiec:

image.png.0cc780ab9ba28ecab6cb7fb8807abb46.png

Opis producenta:

Interior QD to produkt dedykowany do szybkiego odświeżenia wnętrza
samochodu. Innowacyjna formuła, która nie zawiera alkoholu, jest bezpieczna dla
wszelkich materiałów.
Z jego pomocą odświeżysz skutecznie tapicerkę materiałową, tapicerkę skórzaną,
ekoskórę, elementy plastikowe, drewniane, winylowe i gumowe, a także ekrany lcd,
szyby i inne. Jednym słowem każdy materiał jaki występuje we wnętrzu Twojego
auta. Interior QD pozostawia po sobie antystatyczną powłokę, która odpycha kurz.
Produkt jest łatwo biodegradowalny.

Cechy produktu:
● skład w 98% pochodzenia naturalnego!
● czyści i zabezpiecza powierzchnię
● bezpieczny dla każdej powierzchni w samochodzie, brak piktogramow
● nie zawiera alkoholu
● antystatyczna powłoka
● matowe wykończenie
● zapach: Pink Grapefruit

 

 

Produkt do testów dostarczył... moj portfel. Produkt zakupiony w ANB jakiś czas temu. W porównaniu wezmą udział jeszcze Interior Cleaner+ tego samego producenta, i przed rebrandingowy cleantech inside cleaner, a wiec lecimy z tematem


Na początku poleciały ped... manipulatory nożne.

rot1.jpg.913345decbc4f453033ee42fa066fd06.jpg
 

Pierwsze psiknięcie na nakładke i pozytywne zaskoczenie - produkt bardzo ładnie pachnie, nie jest jakiś męczący w porownaniu do ic+, jest bardzo lekki/swieży w zapachu, i do tego bardzo ładnie sie pieni co widać na poniższym zdjeciu

 

20230907_174317.jpg.96ffe4ae275ed860dcfe46401a0ad81e.jpg

 

Do pomocy w wyczyszczeniu pedałów dołaczyłą szczotka od ADBL'a

No i efekt po:
rot2.jpg.6a4bf9d62a66ed485ef84c6deaa5176b.jpg


Wyczyścić wyczyścił, ale żadnego matowego wykończenia nie zauważyłem


No to lecim z boczkiem drzwiowym, tutaj już pokusiłem sie o test 3 produktów. Cleantech bardziej dodany jako ciekawostka, albo punkt odniesienia do jałowego plastiku. Na panelu jeszcze leży Poor boys natural look:

rot3.jpg.236731b40f816297dc615a9024a71914.jpg

 

No i samo czyszczenie

20230907_175850.jpg.e39f54d621277966b04911ae102335a3.jpg20230907_175930.jpg.703f0aed17bc8927cad28a95bc501e8f.jpg

 

Interior qd naprawde ładnie sie pieni, aż musiałem zrobić wiekszy element bo piany było aż za dużo

Bierzemy nowy pędzel i lecimy z IC+
20230907_180116.jpg.c5944a3cd3b24d1095728f44959a9d22.jpg

 

I tutaj efekt jakbym mył wodą

I lecimy z starym IC

 

 

 

20230907_180239.jpg.25ffe558e4ee1e31fa8105163d50cb14.jpg

 

Tutaj coś pomiedzy dwoma konkurentami, coś sie pieni, ale bez przesady

I zdjęcia po:
20230907_180323.jpg.dd77281e14bffe895dc5a10d3c7c1f07.jpg

 

20230907_180441.jpg.f971470e903bdce90c555ab8eee02808.jpg

Porownanie IC+ do IQD, iqd zostawił o wiele jaśniejsza, jakby jałową powierzchnie - na ile to kwestia tego co IC+ zostawia po sobie, a na ile niedomycia cieżko mi określic. Ale powierzchnia po IQD jest o wiele jasniejsza i jakby bardziej domyta?

20230907_180404.jpg.98e1dfd0cda7b116d6b2487fd295f2d1.jpg

20230907_180438.jpg.c3197ee726450d2338447ab43a1b5b71.jpg

Przy cleantechu i cleantle ic+ ten sam efekt, tutaj już lepiej widać linie gdzie była taśma, wiec w poprzednim zdjeciu pewnie kwestia tego co po sobie IC+ zostawia po plastiku

No to teraz kierownica


20230907_180644.jpg.2bb6b46b3a0386e509f042ec7cd68635.jpg

20230907_180720.jpg.4664378e218e7e52ad61bd79528491f8.jpg

Jako że to interior qd, to uznalem że męczenie go pędzlem nie ma sensu i lecimy z fibrami, lewa połowka należy do IC+, prawa do IQD


20230907_181030.jpg.d1a239613ffc54833d31331eefbd6a3f.jpg

20230907_181042.jpg.67ec0ffc7054a3d18ec2202b09ccf206.jpg

20230907_181045.jpg.aea6d70659b337e9f4e6b6e480c5844d.jpg20230907_181048.jpg.ba40dafd61bf9092953353ba2f2ebdc6.jpg

 

Tutaj raczej podobnie, plastik jest jakby bardziej jałowy w porownaniu do IC+

Teraz cupholder



 

20230907_181058.jpg.e401cc60a82f71f05d272e09b03424db.jpg

20230907_181116.jpg.eaeee03d7f99ff4893dba9bb7111f7c2.jpg

 

Tutaj wlatujemy z pędzlami, po połowie dla każdego z produktów. Oczywiscie osobne dla każdego z produktów. Jedyne co moge dodać, to to że znowu było widać straszną "pienistość" IQD, IC+ znowu wodnisty jak woda, aż mi lekko uciekł na druga połowke



20230907_231759.jpg.c38b44b2effbfab6c21948465ec25f48.jpg

Będąc szczerym, nie widze jakieś różnicy w wykończeniu IQD i IC+

No i ekran, a dokladnie szkło hartowane na nim:

Przed:



rot4.jpg.b93c92d6e48a291303e829fecbdae36c.jpg

 

Sporo odcisków, IQD na fibre i lecimy

Podczas pracy zauważylem że produkt na fibrze jeżdząc po ekranie potrafił sie lekko pienić, troche mnie to zaskoczyło


rot5.jpg.8e37b841330b4839af7486f4c5d3a9f7.jpg

 

No co ja moge dodać - umyło. Co prawda było wymagane późniejsze dotarcie, bo na drugim fotelu zauważyłem lekkie mazy na ekranie, ale zeszły bez problemu. Ech2o to nie jest, ale daje rade

No i jeszcze kilka szybki zdjęć przed i po przeleceniu elementu IQD


20230907_182727.jpg.3b7f83e7cb9ac574aa0f67a50d4bb39e.jpg

20230907_182817.jpg.77e8e58d29fca0aa435904a859c2556f.jpg

20230907_183410.jpg.cfdfcfd7cf05cecbdac46244a8c7a525.jpg

 

 

20230907_183506.jpg.9246fa3b54fc41c2dbd750b2ee8ea572.jpg

 

Podsumowanie:

Ogolnie to w sumie nie wiem co mam o tym produkcie myśleć. Patrząc na game produktów cleantle troche nie widze dla niego zastosowania? Różnicy w wykończeniu albo nie zauważyłem miedzy jałowym plastikiem, albo było ono takie same jak w Cleantle Interior Cleaner+, wiec i tak nakładałem po nim dressing. Domywa raczej dobrze, jakoś nie miałem zastrzeżeń, chociaż robiąć szybkie testy mam wrażenie że IC+ miał czasami co po IQD pozbierać (robiłem testy na plastiku w bagażniu gdzie to dobrze po fibrach widać, jednak same zdjęcia raczej średnio sie nadają do wstawienia tutaj pod względem jakości), ale ze to IQD to raczej spodziewane działanie (przynajmniej wg mnie). Tylko w takim przypadku (przynajmniej na plastikach w hondzie) jaki jest sens kupowania IQD, skoro efekty wizualne są takie same jak po IC+, albo nawet "gorsze" bo zostawia prawie jałowy z wygladu plastik, i do tego raczej z gorszym domyciem w porwnaniu do interior cleanera. Powłoki antystatycznej nie miałem okazji jeszcze przetestować, poniewaz test jest pisany w dniu kiedy ogarniałem na szybko środek w aucie. Troche sie czułem jakbym mył orginalnym interior cleanerem będąc szczerym

Z plusów: Napewno przyjemniejszy zapach i mniej męczący w porowaniu do IC+, produkt bardzo fajnie sie pieni, ma nawet sensowną moc mycia (jak widać pod pędzlem dressing zeżarł), chyba sie nadaje na wiekszość powierzchni sztucznych, na ekrany również daje rade, tylko trzeba pamiętać o pożniejszym dotarciu

Ogolnie mówiac... nie tego sie spodziewałem? Oczekiwałem czegoś z troche bardziej wyraźnym wykończeniem, a tutaj taki jakby cleantech interior cleaner, przynajmniej na moich plastikach

 

 

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 godzin temu, Skav napisał(a):

Interior QD to produkt dedykowany do szybkiego odświeżenia wnętrza
samochodu.

Jakby komuś przyszedł do głowy bardzo mądry pomysł użycia tego produktu na szybach 😄 - bo nie miał nic innego pod ręką - to nie radzę - przy pierwszym ruchu mikrofibry tworzy się pianka - nastepne ruchy to rozsmarowują - niby szyba czysta - ale pokryta tłustym filmem którego pozbycie się na 4 szybach zajęło mi jakieś 30 minut zużywając duzo klasycznego płynu do szyb 😄 - nie polecam - przetestowane dla was żebyście nie musieli sie denerwować  😛 😛 😛

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby komuś przyszedł do głowy bardzo mądry pomysł użycia tego produktu na szybach - bo nie miał nic innego pod ręką - to nie radzę - przy pierwszym ruchu mikrofibry tworzy się pianka - nastepne ruchy to rozsmarowują - niby szyba czysta - ale pokryta tłustym filmem którego pozbycie się na 4 szybach zajęło mi jakieś 30 minut zużywając duzo klasycznego płynu do szyb - nie polecam - przetestowane dla was żebyście nie musieli sie denerwować 

Kurcze szkoda, bo dyskwalifikuje go trochę z takiego wszechstronnego środka:/ jest wiele takich co objada wszystko łącznie z szybami i wyświetlaczami (wychodzę z założenia ze jak na szybach się maze to na wyświetlaczach tez)
Oczywiście inne nie musza być tak bezpieczne i bez piktogramów jak ten


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 godzin temu, Skav napisał(a):

Ogolnie to w sumie nie wiem co mam o tym produkcie myśleć. Patrząc na game produktów cleantle troche nie widze dla niego zastosowania?

IQD to raczej zawsze produkt dedykowany do odświeżania kiedy masz juz nałożony (ich) Interior Dressing - albo nie masz nic a tylko szybko chcesz odświeżyć przetrzeć wnętrze auta. To ma być produkt "transparentny", szybki, QuDe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Domel said:

Jakby komuś przyszedł do głowy bardzo mądry pomysł użycia tego produktu na szybach 😄 - bo nie miał nic innego pod ręką - to nie radzę - przy pierwszym ruchu mikrofibry tworzy się pianka - nastepne ruchy to rozsmarowują - niby szyba czysta - ale pokryta tłustym filmem którego pozbycie się na 4 szybach zajęło mi jakieś 30 minut zużywając duzo klasycznego płynu do szyb 😄 - nie polecam - przetestowane dla was żebyście nie musieli sie denerwować  😛 😛 😛

Tak, z tą pianką moge potwierdzić, miałem to samo na ekranie v: Co prawda u mnie sie to jakoś dotarło na tym szkle, ale na szybach w sumie nie testowałem, bo nawet mi to do końca przez myśl nie przeslo zeby być tym szyby - no ale do ekranu wolałbym uzyć i tak echo 1:20, bo poprostu przetrzesz i gotowe - nic dociera nie trzeba, a do szyb płynu, bo sie nie pieni jak powalony na nim

 

 

2 hours ago, Domel said:

IQD to raczej zawsze produkt dedykowany do odświeżania kiedy masz juz nałożony (ich) Interior Dressing - albo nie masz nic a tylko szybko chcesz odświeżyć przetrzeć wnętrze auta. To ma być produkt "transparentny", szybki, QuDe

Własnie z tym nałożonym dressingiem to takie mam mieszane uczucia, bo mam wrażenie ze mocno dressingi podjada ten qd, nie wiem czy cleantle ma swoj dressing którego aż tak nie łapie, no ale przy dressingu to średnio widze - cale auto nim przeleciałem i na całym na nowo nakladalem bo poprostu na plastiku zbytnio duzo nie zostalo v: Tylko w takim przypadku równie dobrze moge użyć ic+, bo tez by mi zjadlo dressing, a lepiej by domyło i prawdopodobnie coś by na plastiku zostało. Głownie problem z tym produktem mam taki, ze mam wrażenie ze to poprostu rozcieńczony IC+ z ładniejszym zapachem, po qdku sie jakiegokolwiek efektu a'la dressingu po nałożeniu spodziewałem

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Interior QD to produkt do szybkiego odświeżenia 🙂 Ok można pędzelkować ale jak jest duży brud to nie o to chodzi w tym produkcie. To jest przetrzyj i zapomnij.

Różnice między Interior Cleaner+ i Interior QD:

-Interior Cleaner+ jest antybakteryjny i lekko antystatyczny, mocniej czyści i wyjaławia powierzchnię.

-Interior QD -  jest mocno antystatyczny, ma mniejszą moc czyszczenia, nie ma alkoholu (a mimo to odparowuje szybko), jest transparentny (nie przyciemnia!) ale zabezpiecza powierzchnię. Interior QD nie jest do podbijania Interior Dressingu. Interior QD to produkt szybki i prosty w użyciu do wszystkiego (czyszczenie + antystatyka). Ja przestałem używać IC+ i Interior Dressing, wolę raz na 2 tyg przeleciec tym produktem w aucie i po około 2 tyg dopiero zaczyna pojawiać się kurz na plastikach.

jeśli chodzi o szyby czy ekrany lcd - za dużo towaru dajecie 🙂 Spryskajcie raz fibrę i przetrzyjcie szyby/ekrany, ew możecie go sobie rozcieńczyć do tego dzialania jak macie tendencję do pryskania dużo towaru 😛 

Interior QD na rynku są różne: jedne rzeczywiście przyciemniają, inne bardziej czyszczą. Dla nas to produkt czyszczący do szybkiego odświeżenia, dla osób które np. nie lubią dressingów a nie chcą żeby im się kurzyło albo dla osób, które nie chcą kupować 2 produktów.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cleantle akurat ostatnio często używam Waszego dressingu bo mam 2 butelki i mimo iż nie jest to mój ulubiony ale trzeba zużyć.

I zastanawia mnie jedna rzecz napisana wyżej.Kurz po QD pojawia się po 2 tygodniach?

Często auto dressinguje rano koło 9-10 tej auto klient odbiera przeważnie koło 16-18 tej i przed wydaniem jeszcze przecieram kurz bo jest go mnóstwo na desce rozdzielczej....czy po QD jest go wyraźnie mniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Cleantle said:

Interior QD -  jest mocno antystatyczny, ma mniejszą moc czyszczenia, nie ma alkoholu (a mimo to odparowuje szybko), jest transparentny (nie przyciemnia!) ale zabezpiecza powierzchnię. Interior QD nie jest do podbijania Interior Dressingu. Interior QD to produkt szybki i prosty w użyciu do wszystkiego (czyszczenie + antystatyka). Ja przestałem używać IC+ i Interior Dressing, wolę raz na 2 tyg przeleciec tym produktem w aucie i po około 2 tyg dopiero zaczyna pojawiać się kurz na plastikach.

Skoro produkt wg. założeń nie ma przyciemniać, to dla mnie już w sumie wszystko wiadomo - sugerowałem sie opisem z forum gdzie jedna z cech to "matowe wykończenie" stąd miałem takie a nie inne oczekiwania v: No ale skoro taki był zamysł, to w sumie jedyne co moge powiedzieć że swoja załozenia trzyma

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@Skav matowe, transparentne. Nie przyciemnia. Może rzeczywiście źle to ujęliśmy 🙂 @marcineke tak na plastikach duuuużo wolniej i mniej kurzu osiada, oczywiście jak auto jest odkurzane co jakiś czas. 2 tyg to taki czas że coś tam już widać powoli na niektórych elementach, oczywiście u każdego będzie troszkę inaczej (ja garażuję auto ale za to jeżdżę dużo w terenie piaszczystym i wiecznych budów dróg co jednak wzmaga pylenie się w aucie).
Podsumowując: według nas używanie produktu typu Interior QD (takiego co tam coś przyciemnia i zostawia na elemencie) jako podbijasz dressingu jest trochę błędne. Tego typu produkt to powinien być zamiennik za Cleanera i Dressing w osobnych produktach który poszczególne właściwości ma gorsze niż osobno Cleaner i Dressing. Jeśli czyści to będzie każdy dressing ruszał. 
My poszliśmy w innym kierunku czyli zależało nam na łatwości użycia (przetrzyj i zapomnij) oraz na antystatyce. 
Co do naszego Interior Dressing - to w przyszłym roku na pewno wydamy nowy 🙂

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cleantle czyli jak się robi raczej strucle co dressingu lata nie miały a jedynym czyszczeniem to mokre chusteczki Dada to trzeba zostać przy metodzie interior cleaner plus dressing?

Dziś robiłem próbę na najnowszej Insignia, dziwne plastiki i skóra skóropodobna, i wyszło że cokolwiek położę to i tak śladu po dressingu nie było widać.

Cleantle Interior dressing, Adbl Wow, Poorboys Natural Look i Soft99 Luxury Leather dały taki sam Look czyli ....nic...

Taka plastikoskóra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@marcineke niestety nie da się zrobić dressingu, który będzie wyglądał w każdym aucie tak samo. Różne marki mają różne materiały (stopień porowatości, chłonięcia, barwy, mieszanki). 
Jak się robi strucle co nie wiadomo kiedy były czyszczone to trzeba je najpierw porządnie wyczyścić Interior Cleanerem+. Jak ktoś potem chce dressing wrzucić to może, jak nie chce dressingu to ew może przejechać Interior QD albo pominąć ten krok i dopiero po jakimś czasie przelecieć Interior QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Cleantle napisał(a):

Co do naszego Interior Dressing - to w przyszłym roku na pewno wydamy nowy 🙂

To ja już czekam 👍 mam chore plastiki na których świeci się i nierównomiernie przyciemnia dosłownie wszystko, a testowałem na nich bardzo dużo. Tylko zapomniany Gtechniq C6 spełnia oczekiwania - samo zabezpieczenie, zero przyciemnienia i nic się nie świeci. Nawet ultra matowy Funky Witch który bardzo delikatnie przyciemnia w słońcu powoduje odblaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.