Skocz do zawartości

Fluid Pen


Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba iść do przodu i zacząć robić zaprawki przy korektach.

Z uwagi na powyższe postanowiłem u znajomego w ramach nauki i zabawy zrobić zaprawki.Lakier srebrny metalic, a do zaprawek zamówiłem Fluid Pen.

Jakieś rady?Podpowiedzi?

Jak wyjdzie to wyjdzie ale pasuje się nauczyć i robić to profesjonalnie.Oczywiscie trzeba ćwiczyć ,dużo ćwiczyć ale jakieś tipy by się przydały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marcineke napisał(a):

Trzeba iść do przodu i zacząć robić zaprawki przy korektach.

Z uwagi na powyższe postanowiłem u znajomego w ramach nauki i zabawy zrobić zaprawki.Lakier srebrny metalic, a do zaprawek zamówiłem Fluid Pen.

Jakieś rady?Podpowiedzi?

Jak wyjdzie to wyjdzie ale pasuje się nauczyć i robić to profesjonalnie.Oczywiscie trzeba ćwiczyć ,dużo ćwiczyć ale jakieś tipy by się przydały.

Rozcieńczalnik do lakierów ci się przyda i silikonowa rakla 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprawki będziesz robił lakierem zaprawkowym (baza+niewielka ilość klaru), czy baza a na to bezbarwny? 

Jak masz możliwość wziąć od kogoś to bym wziął trochę utwardzacza do klaru. Szybciej schnie 🙂

Na YT polecam kanał AutoAktywni, gość jest MEGA 🙂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo czasu zajmuje takie dziubanie żeby zrobić to prawie idealnie. Ja wszelkie odpryski jak robię to tylko po to aby się to mocno w oczy nie rzucało i tyle bo mało kto chce dodatkowo za to płacic.  Jak planujesz każdy odprysk zalewać baza potem klarem, szlifować nadmiar i polerować to zejdzie Ci ponad pół dnia na to, a często i tak różnica pozostaje. 

Fluid pen jest fajny na cienkie rysy, odpryski to lepiej zalewać od razu pędzelkiem. Mało go używam, ale jak już jest potrzebny to ratuje sytuację wzorowo 👍

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, zeea said:

ak planujesz każdy odprysk zalewać baza potem klarem, szlifować nadmiar i polerować to zejdzie Ci ponad pół dnia na to, a często i tak różnica pozostaje.

Z czego jak to zderzak czy inna maska, to pierwsza lepsza trasa i znowu sie coś pewnie pojawi v: jak robienie jakiś dłuższych rys albo odprysków na boku auta (bo ktos np. z drzwi pod marketem przywalił) to jeszcze spoko, tam sie można bawić, to z frontu troche syzyfowa praca - no ale skoro robione pod nauke żeby w przyszłości z tego kase kosić, to w sumie sie można bawić nawet na froncie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.