Skocz do zawartości

Labocosmetica Cupido


przemas.p

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mycie 17.08.23 przebieg 5700km

20230817_193104.jpg.8ae10329dd88a908daaed75207051a53.jpg

Od ostatniego mycia minęło 3 tygodnie oraz przybyło kolejne 900km .  Przy poprzednim myciu na całe auto oprócz przedniego prawego błotnika wrzuciłem dedykowany QD Labocosmetica Perfecta 2.0.  Po tych 3 tygodniach nie było jakiejś większej różnicy pomiędzy błotnikiem a resztą samochodu , wygląd , poziom zabrudzenia jak również jakość kropli na brudnym aucie na bardzo fajnym poziomie. QD trochę podbił look wiadomo, widać że te dwa produkty grają ze sobą. Tak jak przed aplikacją QD jestem bardzo zadowolony z tego jak czyste potrafi być auto które stoi pod chmurką. Pogoda nie rozpieszcza a raczej powinienem powiedzieć że jest tragiczna. Deszcz kilka razy dziennie na zmianę z mocnym słońcem a wóz wcale się nie brudzi i z tego też powodu pozwoliłem sobie na 3 tygodnie przerwy w myciu . I mówiąc szczerze wcale nie wołało 🤣 , umyłem tylko dlatego że już chciałem a nie musiałem.

Do rzeczy

Piana neutralna FX protect jako prewash , posiedziała może max 5 min i płukanie. Po samym prewashu hydro praktycznie wszędzie , wolniej w dolnych partiach drzwi oraz tylnym zderzaku ale nadal jest pomimo tych 3 tygodni i 900km . Słyszałem wcześniej że Cupido wytrzymuje 2-3 miesiące 🤔. U mnie po 3 miesiącach siedzi nadal mocno i widać że auto zdecydowanie mniej się brudzi . 

Po pianie wskoczyłem szamponem Gyeon Restart Wash , hydro wróciło w 100%. 

Jak widać na poniższym video tam gdzie był położony QD hydro jest szybsze i kropelkuje bardzo fajnie . Na blotniku na którym nie było QD natomiast zaczyna taflować w dolnych partiach . Zrzut wody jest nadal szybki także Cupido siedzi strong. Na tym etapie myślę że może dotrwać do deklarowanych 5 miesięcy ale 🤫 nie chcę zapeszyć 🤣 . Co jeszcze zauważyłem , usuwanie ptasiego guano. Mniejsze same spływają jak trochę popada a na te większe bomby wystarczy jedno psikniecie ech2o (waterless) i pięknie się samo odrywa od lakieru i spływa. Przed Cupido musiałem moczyć chwilę zanim udało mi się zebrać z lakieru. 

Korci mnie żeby sprawdzić jak ten produkt uzupełni mycie Gyeon Bath + 🙈

 

Tbc😝

 

 

 

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Zarzucone. Aplikacja nadal bezproblemowa mimo prawie 30 stopni na dworze.

Zobaczymy ile u mnie poleży.

Jedynym przygotowaniem lakieru było mycie pomarańczowym FX'em, potem zarzucenie Wax Off'a i ponowne umycie FX'em

 

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wrzuciłem jeszcze na 2 elementy. I jedno słowo klucz przy docieraniu - czas. Jest bezproblemowo jeśli docieramy do 30-45 sekund (przy wysokiej temperaturze otoczenia). Później będzie go zapewne coraz trudniej dotrzeć. 
 

Ale jak sobie dzisiaj 50/50 z gołym lakierem zrobiłem to……..produkt zasłużył na filmik. Ale ten ukaże się dopiero jak Cupido zdechnie***. Także taki full obraz będzie. 
 

 

*** czyli, jak to u mnie bywa, za miesiąc 😂😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus

11 minut temu, Strus napisał(a):

Dzisiaj wrzuciłem jeszcze na 2 elementy. I jedno słowo klucz przy docieraniu - czas. Jest bezproblemowo jeśli docieramy do 30-45 sekund (przy wysokiej temperaturze otoczenia). Później będzie go zapewne coraz trudniej dotrzeć. 
 

Ale jak sobie dzisiaj 50/50 z gołym lakierem zrobiłem to……..produkt zasłużył na filmik. Ale ten ukaże się dopiero jak Cupido zdechnie***. Także taki full obraz będzie. 
 

 

*** czyli, jak to u mnie bywa, za miesiąc 😂😂😂

To nie ze tylko u Ciebie 😉 te produkty tak po prostu maja,ze wzgledu na latwosc aplikacji(wlasciwie jak QD) sa bardzo na fali i producenci na nie bardzo marketingowo  naciskaja deklarujac trwalosc kosmiczna najczesciej (powloki to raczej dla proesjonalistow a woski dla prawdziwych pasjonatow i sie slabo sprzedaja) sa tak proste w aplikacji bo tego oczekuje konsument ze wlasciwie mozna i co mycie zapodac a ich realna trwalosc w realnych warunkach bardzo odbiega od tej deklarowanej,od lat szukam takiego spray waxa co by realnie polezal dluzej niz 2 miesiace i pomimo wrecz perfekcyjnego przygotowania jest to malo realne,no bo czemu woski leza,powloki leza a te spray waxy nie leza tyle.....ciekawym watkiem jest tu wlasnie Cupido,producent deklaruje trwalosc do 4 miesiecy(i nawet nie jest to zbytnio przesadzone) ale......zaleca po kazdym myciu podbijanie dedykowanymi boosterami a jak wiemy jest to oszukiwanie troche samego siebie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, możesz być spokojny o podbijanie. W ciągu ostatnich 3 dni położyłem na auto 4 ciekawe, raczej niszowe, niezbyt popularne produkty i będą się stopniowo filmy robiły bo interesuje mnie, jak zwykle, ich realna trwałość. Także absolutnie nic poza szamponem nie wpadnie na lakier. W miarę ich umierania będą pojawiać się filmy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus jestem ciekaw ile to u Ciebie posiedzi. Z produktami tego typu i deklaracjami producentów jest różnie ale...... Cupido już u mnie pokazało że jest dobrym zawodnikiem. Dobijam do 4 miesięcy a przebieg to ponad 6000km i siedzi pomimo jednej warstwy. Całe auto raz podbite QD oprócz jednego błotnika który z powodu testu nie jest dotykany niczym. Myślę że podbijanie go co mycie to przesada bo Cupido absolutnie tego nie wymaga. Nie mogę się natomiast doczekać jak już pisałem wyżej żeby go uzupełnić Gyeon Bath+.
Deklarowane 4 miesiące do których się zbliżam myślę jest osiągalne .

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deklarowane jest 5. 4 i tak byłoby świetnym wynikiem.
Na butelce jest 5 ale na stronie producenta 4 miesiące.
Do 9 jeżeli aplikowany jest na Primer/booster Labocosmetica Venere , co może też sprawdzę ale to ma wiosnę .

4afb6f48e8251fd167cc6dba35b87cc5.jpg

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus  oficjalny dystrybutur i wspoltworca marki Labocosmetica (to wynik wspolpracy lcda i ma-fra) podaje 4 miesiace,producent dodaje na swojej stronie ze mozna wydluzyc podbijac(ale to juz inny temat) realna? sam nie testowalem ale zadalem pytanie komus kto na wloskim rynku detailingowym jest swego typu "guru" kto wspolpracuje z Labo od poczatku i kto testuje ich produkty nim wyjda nam rynek,wedle jego testow i wiedzy trwalosc realna bez podbijania to ok 2 miesiecy co i tak jest dobrym wynikiem dla tego typu produktu,reszta to chec promowania produktu.....

https://www.lacuradellauto.it/2778-labocosmetica-cupido-sigillante-spray.html#attr=2344953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dywagować. U @przemas.p dobija do 4 miesięcy. Zobaczymy ile u mnie. 
Mam nadzieję, że @Fitte też się niebawem pobawi i wypowie. 

U mnie wszystkie elementy dostały swoje 8 godzin bez wody i trzeba czekać. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus  bez obrazu ale w przypadku kolegi ja od poczatku wiedzialem ze wynik bedzie pozytywny 😆 znam producenta i jego "modus operandi" (zreszta nie tylko jego bo w tym swiatku to norma) moge Ci przytoczyc z wloskich zrodel dziesiatki podobnych " testow" ktore sie maja nijak do rzeczywistosci.....to sie nazywya marketing 😉 mnie interesuje realne testy takie jak Twoje czy chocby Detailingowego Dziadzi ktorych i tu coraz mniej a szkoda

@przemas.p  wczesniej czy pozniej bedzie choc u mnie ten produkt jest od lat i jakos nigdy nie wpadl a ostatnio juz troche nie modny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior no to powiedz co w moim teście jest nie tak ? Bo tak od samego początku się przyczepiłeś i cały czas coś leci. Co to za gadka że od razu wiedziałeś że test będzie pozytywny? A niby skąd miałeś wiedzieć ? Nawet mnie nie znasz Masz video , przebiegi , jest elementem który nie był podbijany niczym.
Prawda jest taka że nie zgodziłem się z tobą na samym początku i teraz podważasz wszystko a sam jak pisałeś nie miałeś styczności z produktem . Taka trochę dziecinada

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemas.p  nic nie mam do Twojego testu i do Ciebie,znam po prostu dobrze chwyty marketingowe tego producenta bo sledze go wlasciwie od powstania,i dobrze znane mi jego praktyki darowania produktow celem testow(wiadomo ze musi byc pozytywny.....) jakos mialem przeczucie od poczatku ze o to tu chodzi 😁 nie musze go osobiscie testowac jesli znam opinie na jego temat od wiarygodnych dla mnie zrodel a znam wszyskie jego kulisy od momentu powstania i na wloskim rynku znam chyba kazdego kto sie liczy w tej branzy,sam uczestniczylem w promocji naszych marek na tym rynku i wiem jak to dziala 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.