Skocz do zawartości

Tragiczne zadrapania? po umyciu samochodu


Fujibiker
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Streat,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

potrzebuję porady w sprawie tego co pojawiło się na moim lakierze po umyciu samochodu. 

Samochód to Honda Accord z 2003r. Samochód mam od 2017 i wcześniej przez 14 lat był myty tylko i wyłącznie na szczotach (u mnie tylko ręcznie). W marcu 2022 oddałem samochód na korektę lakieru. Studio podczas pracy wysłało mi filmik, że lakier jest w tragicznym stanie co wyszło po porządnym wymyciu, odtłuszczeniu itp. Nałożył wosk przyciemniający żeby trochę zamaskować te niedoskonałości i efekt był naprawdę super. Od tamtego czasu nic nie nakładałem a myłem jedynie szamponem (najpierw Koch Chemie a 3-4 ostatnie mycia soft99 z woskiem do ciemnych lakierów). 

Teraz po umyciu auta widoczne były rysy? zadrapania? tłusty lakier? dziwnie odbijający światło? takie jak przedstawione na zdjęciu niżej - nie wiem jak to nazwać (zdjęcie 1). Coś co wcześniej też miejscami było widoczne ale tylko delikatnie. 

Z racji, że chciałem nałożyć nowy wosk chciałem samochód wyglinkowac (z użyciem wody z szamponem). Później ponowne mycie i wtedy te dziwne zarysowania były jeszcze bardziej widoczne (dramat totalny zdjęcie 2). 

 

Użyłem preparatu ValetPRO Achilles Prep 500ml - cleaner lekko ścierny przed nałożeniem wosku co już troszkę przykryło niedoskonałości (zdjęcie 3) a następnie nałożyłem jedna warstwę wosku zymol carbon do ciemnych lakierów. Poniżej na zdjęciu efekt końcowy (zdjęcie 4). Trochę ukryte, ale też i światło już słabsze. 

 

Co to jest? Czy to kwestia już tak zniszczonego lakieru po szczotach, które widoczne są po porządnym myciu? Czy to kwestia tego, że w studio nie zostało wystarczająco dobrze spolerowane? Czy ja popełniłem błąd? 

 

Co można zrobić aby ten lakier doprowadzić do sensownego wyglądu? 

IMG_20230422_160335.jpg

IMG_20230422_161920.jpg

IMG_20230422_172913.jpg

IMG_20230422_183137.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
  • Rozwiązanie

@analyzator Nic nie pisze żeby polerowali w studiu a jedynie wosk nakładali 🙂 

@Fujibiker Co do twojego lakieru, to glinkowanie przyczyniło sie do powstawania takich zarysowań, tutaj niestety tego nie unikniesz a w dodatku lakier hondy ktory rysuje sie od patrzenia... 

Ładnie zamaskowałeś i troche usunąłeś te rysy, powtarzaj to co jakiś czas a efekt bedzie Ci sie utrzymywał 😉 niestety tutaj nie ma dobrej rady, jedynie polerka i odpowiednie dbanie ale przy lakierach hondowskich nie unikniesz rys tak czy siak, wiem bo mam czerwone uni 😄 sadysta ze mnie ale lubie ten kolor 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.