Jump to content

Problem z powłoką ceramiczną


Anna

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim. Jestem tu nowa i trafiłam tutaj w poszukiwaniu informacji, co mogę zdziałać z karoserią mojego samochody.

Rok temu była położona ceramika G-techniq. W salonie w którym kupowałam samochód. Miała być piękna powloka wydobywająca jeszcze bardzieĵ czerń. A po roku i kilku myciach ręcznych oraz max dwukrotnym spłukaniu w miedzyczasie samochodu na bezdotykowej mam na samochodzie - jak to Pan od powłok nazwał " water spots". Były one obecne już po pierwszym myciu ręcznym przeze mnie, kosmetykami które dostałam do tego.  Myslalam że na profesjonalnej myjni zejdą, ale nic z tego. Teraz postanowiłam podrazyc temat. Podjechałam do salonu samoch.  porozmawiać z Panem od powłok. Powiedział żebym przyjechała to mi to w pakiecie gwarancyjnym za 500 zł usuną specjalna chemią. 

Ok

Podjechałam też do punktu z polecenia  zajmującego się autodetailingiem i tam specjalista od powłok powiedział, że owszem, mogą to usunąć chemią, ale ona jest taka mocna że powłokę ceramiczną też usunie. Poza tym może i tej powłoki już nie ma za bardzo na samochodzie, jeśli nie był odpowiednio myty- a myty był rzadko bo nie mam myjni w okolicy.

Czy faktycznie ta chemia do usuwania tych plamek usunie też powłokę? 

Jak poznać czy ta powłoką jest nadal na samochodzie gdybym skorzystała z tego serwisu gwarancyjnego? 

Będę wdzięczna za wszelkie fachowe porady.

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Anna

czes Ania, generalnie potrzebujesz odetkac/oczyscic powloke, jest tu kilku entuzjastow z Lublina, na pewno Ci pomogą na miejscu. A ci fachoofcy wyzej to Cie chcieli oszwabic, Boze bron przed takimi

Link to comment
Share on other sites

@Anna ciekawa historia. Powoloke ceramiczna cechuje sie duża odpornością na chemię. Produkty do usuwania water spotów to kwasy i nie powinny ruszyć powłoki chyba ze już bardzo starej i w słabym stanie. Myśle ze ten zakład z kosmetyka samochodowa (bo nie nazwę tego studium) to cwaniaki albo kompletne zera bo powinni potrafić zdjąć kamien z lakieru. 
powłoka napewno jest zamulona trzeba jej zrobić serwis. Generlanie powinno sie robić raz na 5-6 miesięcy oczywiście w zależności ile auto jeździ. Jedz do salonu tam gdzie kładli i niech działają. 
pytanie także jak często myłaś auto ręcznie bo to ważne 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Zanim ocenicie studio to dodam, że z powłokami Gtechniqa w pakiecie salonowym przeważnie tak bywa:
- brak info o serwisach = szybki zjazd
Jak są mocne WS to niestety wiąże się to z replikacją powłoki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

@Putkowski07

Ja się kompletnie na tym nie znam. Po zrobieniu powłoki nie udzielono mi instrukcji, jedynie lakonicznie, żeby myć na ręcznej nie na szczotkach.

Nie myłam często, nie mam takiej możliwości.  Przez ten rok kilka razy. 

Trochę mnie zdziwiła informacja (nie w salonie samochodowym tylko w tym studio detailingu) że po tym roku, jak rzadko myłam samochód to powłoki może już nie być/ prawie nie być i że jeśli nawet jest, to użycie tej mocnej chemii ją usunie. Chcialabym się pozbyć tych plamek ale nie chciałabym stracić powłoki. 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.