Jump to content

Czas utrzymania wosku na cleaner lub bez

Recommended Posts

Hej,

Czy robił ktoś z Was porównanie tego samego wosku - raz położonego bezpośrednio po wypracowaniu i wytarciu cleanera, a druga wersja po usunięciu cleanera preprem/ipą lub bez cleanera wcale - jak wtedy z trwałością powłoki.

Czyli np. 

Fusso Dark po cleanerze 2 mc

Fusso Dark bez cleanera 3 mc

Fusso Dark po cleanerze po zmyciu ipą 1:3 5 mc

Patrz na zestawienie produktów.

Cleaner czysty , oczyszczony lakier bez wtrąceń. 

Cleaner/glaze zostawiający po sobie śliskość i look.

Inne produkty.

Do tego zupełnie różne woski z innymi perkami. Fusso które pokaże maks na czystym lakierze a jego sztuczką jest trwałość. Drugi koniec skali to lekkie woski gdzie prio jest look i przyjemność.

Rozne produkty różne potrzeby. Na pytanie da się odpowiedzieć w kontekście konkretnych produktów a nie ogólnie.

Na masce mam zymol hdc vs neoxal primer a na nich zymola atlantique. Miesiące za nami a nie widzę różnicy.

9 godzin temu, analyzator napisał(a):

Na masce mam zymol hdc vs neoxal primer a na nich zymola atlantique. Miesiące za nami a nie widzę różnicy.

I teraz pytanie: czy widoczny efekt (w przypadku wosku Z na bazie Neoxal-a) to efekt wosku, czy też Primer-a, z którego wosk już spłynął..? 

6 minut temu, analyzator napisał(a):

@Eidos71 zakład że wosku - całość zachowuje się identycznie jeśli chodzi o kropling.

Nie zakładam się - tutaj można tylko przypuszczać. Aby mieć pewność, należałoby zbadać skład chemiczny powierzchni lakieru, pod kątem substancji leżących na lakierze 😉 

W dniu 26.03.2023 o 21:41, analyzator napisał(a):

Patrz na zestawienie produktów.

Cleaner czysty , oczyszczony lakier bez wtrąceń. 

Cleaner/glaze zostawiający po sobie śliskość i look.

Inne produkty.

Do tego zupełnie różne woski z innymi perkami. Fusso które pokaże maks na czystym lakierze a jego sztuczką jest trwałość. Drugi koniec skali to lekkie woski gdzie prio jest look i przyjemność.

Rozne produkty różne potrzeby. Na pytanie da się odpowiedzieć w kontekście konkretnych produktów a nie ogólnie.

Dokładnie, ale tutaj obu Pre nie zmywałeś tylko od razu po nich wosk. BTW ile tych miesięcy już upłynęło ? gdzieś był na forum test że antlantik po 2 miesiącach już nie istniał. Właśnie chodziło mi o porównanie dowolnego z produktów typu 50/50 z pre i zmytym pre. Ale jak nie ma to sam sprawdzę, kiedyś 🙂

@norti a zerknij w moje tematy - wrzucałem zdaje się update do testu neoxala. Leży z 3-4 miechy z pamięci. Ale auto malo jeździ to co się spodziewać. Nie katuję go też chemią. Wygląd trzyma hydro trzyma.

edit, od połowy grudnia, jakieś 2000km 😛 muszę więcej jeździć czerwonym