Skocz do zawartości

Czas utrzymania wosku na cleaner lub bez


norti

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Czy robił ktoś z Was porównanie tego samego wosku - raz położonego bezpośrednio po wypracowaniu i wytarciu cleanera, a druga wersja po usunięciu cleanera preprem/ipą lub bez cleanera wcale - jak wtedy z trwałością powłoki.

Czyli np. 

Fusso Dark po cleanerze 2 mc

Fusso Dark bez cleanera 3 mc

Fusso Dark po cleanerze po zmyciu ipą 1:3 5 mc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz na zestawienie produktów.

Cleaner czysty , oczyszczony lakier bez wtrąceń. 

Cleaner/glaze zostawiający po sobie śliskość i look.

Inne produkty.

Do tego zupełnie różne woski z innymi perkami. Fusso które pokaże maks na czystym lakierze a jego sztuczką jest trwałość. Drugi koniec skali to lekkie woski gdzie prio jest look i przyjemność.

Rozne produkty różne potrzeby. Na pytanie da się odpowiedzieć w kontekście konkretnych produktów a nie ogólnie.

Na masce mam zymol hdc vs neoxal primer a na nich zymola atlantique. Miesiące za nami a nie widzę różnicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, analyzator napisał(a):

Na masce mam zymol hdc vs neoxal primer a na nich zymola atlantique. Miesiące za nami a nie widzę różnicy.

I teraz pytanie: czy widoczny efekt (w przypadku wosku Z na bazie Neoxal-a) to efekt wosku, czy też Primer-a, z którego wosk już spłynął..? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, analyzator napisał(a):

@Eidos71 zakład że wosku - całość zachowuje się identycznie jeśli chodzi o kropling.

Nie zakładam się - tutaj można tylko przypuszczać. Aby mieć pewność, należałoby zbadać skład chemiczny powierzchni lakieru, pod kątem substancji leżących na lakierze 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2023 o 21:41, analyzator napisał(a):

Patrz na zestawienie produktów.

Cleaner czysty , oczyszczony lakier bez wtrąceń. 

Cleaner/glaze zostawiający po sobie śliskość i look.

Inne produkty.

Do tego zupełnie różne woski z innymi perkami. Fusso które pokaże maks na czystym lakierze a jego sztuczką jest trwałość. Drugi koniec skali to lekkie woski gdzie prio jest look i przyjemność.

Rozne produkty różne potrzeby. Na pytanie da się odpowiedzieć w kontekście konkretnych produktów a nie ogólnie.

Na masce mam zymol hdc vs neoxal primer a na nich zymola atlantique. Miesiące za nami a nie widzę różnicy.

 

Dokładnie, ale tutaj obu Pre nie zmywałeś tylko od razu po nich wosk. BTW ile tych miesięcy już upłynęło ? gdzieś był na forum test że antlantik po 2 miesiącach już nie istniał. Właśnie chodziło mi o porównanie dowolnego z produktów typu 50/50 z pre i zmytym pre. Ale jak nie ma to sam sprawdzę, kiedyś 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@norti a zerknij w moje tematy - wrzucałem zdaje się update do testu neoxala. Leży z 3-4 miechy z pamięci. Ale auto malo jeździ to co się spodziewać. Nie katuję go też chemią. Wygląd trzyma hydro trzyma.

 

edit, od połowy grudnia, jakieś 2000km 😛 muszę więcej jeździć czerwonym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.