Skocz do zawartości

BMW E91 Sparkling Graphite - nowe daily


lukeu

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, damiano87 napisał(a):

I jak ten 3D Bread It Up? Polecasz?

Póki co nie wypowiem się za szerzej, pierwsze użycie na szybko. Napewno nakładanie bardzo łatwe, zapach przyjemny podczas aplikacji (ale nie pytaj jaki, wiecznie zatkane zatoki). Po 24h miał się "utwardzić", ale  nie wyjeżdżałem jeszcze na słońce od wczoraj, więc nie wiem czy zyskał coś w wyglądzie. Na pierwszy rzut oka nie przyciemniał raczej, jednak zarzuciłem bez większego filozofowania i 50/50. Tego lakieru jeszcze "nie znam" jak na zielonej, więc potrzebuję napewno jeszcze kilku użyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lukeu napisał(a):

Póki co nie wypowiem się za szerzej, pierwsze użycie na szybko. Napewno nakładanie bardzo łatwe, zapach przyjemny podczas aplikacji (ale nie pytaj jaki, wiecznie zatkane zatoki). Po 24h miał się "utwardzić", ale  nie wyjeżdżałem jeszcze na słońce od wczoraj, więc nie wiem czy zyskał coś w wyglądzie. Na pierwszy rzut oka nie przyciemniał raczej, jednak zarzuciłem bez większego filozofowania i 50/50. Tego lakieru jeszcze "nie znam" jak na zielonej, więc potrzebuję napewno jeszcze kilku użyć. 

Dzięki za odpowiedź, człowiek świątecznie zajechany, ale zajrzałem chwilę co tam napisałeś🙃 proszę daj znać jak juz kilka razy go użyjesz 😉

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Syrio Myślę że na pewno tam wyląduje powłoka ale znając @lukeui jego miłość do wosków i tym bardziej że zaraz się rozpoczyna sezon to tym bardziej chciał sobie pośmigać aplikatorkiem jako wisienka na torcie po tej całej pracy 🥰

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam te felgi na E91. Uważam, że z 17tek najfajniej leżą. Tylko trzeba dać choć mały dystans bo są za głęboko.

Wydech z tyłu masz jak w 6-cyl ;-) 

Osobiście tylko przydymienie lamp bocznych i tylnych mi nie leży ale tak to pięknie.

Zrobię sobie zaprawki na skórze też, po czasie to nie schodzi?

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Saico napisał(a):

Tylko trzeba dać choć mały dystans bo są za głęboko.

15 mm na tył wrzuciłem i myślę, że jest optymalnie.

 

17 godzin temu, Saico napisał(a):

Zrobię sobie zaprawki na skórze też, po czasie to nie schodzi?

W E46 robiłem kilka lat temu to nie zauważyłem, żeby schodziło. Po prostu może się z powrotem wycierać z racji tego, że robisz to zwykle w newralgicznych miejscach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej, ostatnia aktualizacja spod znaku serwisu i detailingu początkowego tej relacji. Założyłem LPG na "patencie", czyli zbiornik pod samochód - ten model nie ma miejsca na koło zapasowe. Z instalacji jestem mega zadowolony, pod maską nic nie widać, dynamika bez zmian. Oddałem również samochód do mechanika na "must have" tego modelu w okolicach 200k km. Zrobiliśmy rozrząd, uszczelniacze zaworowe (bez ściągania głowicy), odmę, lewe przednie łożysko i kilka innych pierdół takich jak ustawienie wydechu od nowa, podciągnięcie ręcznego itp. 

IMG-5828.jpg
IMG-5829.jpg

Dla porównania nowe uszczelniacze. Silnik już nie dymi po postoju 🙂 
IMG-5365.jpg

Kupiłem też matę do bagażnika Rezaw Plast - szkoda mi tapicerki jak się coś wyleje czy wysypie. W E46 sporadycznie coś wożę, jednak już kilka razy musiałem rozciagać George'a, bo coś z zakupów wyciekło....

IMG-5738.jpg

Tydzień znęcania się nad silnikiem przez fachowców od LPG i mechanikiem zaowocował dojechanym przodem i zniszczonymi nieszczęsnymi lampami. O dziwo błotniki nawet nie, ale lampy jak widać. 
IMG-5771.jpg
IMG-5772.jpg

Wjechało cięcie takim Rupesem na testy i wykończenie Kochem Antyholo. Wydaje mi się, że za miękkie te klosze są... Jak się coś będzie działo podczas normalnej eksploatacji to matuje je i lakieruję bezbarwnym. 

IMG-5777.jpg
IMG-5775.jpg

IMG-5785.jpg
IMG-5786.jpg

Prawa strona podobnie. 
IMG-5789.jpg
IMG-5794.jpg

Uszczelka szyby trochę zmęczona wiec kupuję nową w ASO.

IMG-5799.jpg

IMG-5800.jpg
IMG-5797.jpg 


IMG-5803.jpg

No i ostatnie zdjęcie tej relacji 😉 
IMG-5809.jpg

Wszystkim którzy oglądali i komentowali bardzo dziękuję. Dla potomnych wrzuciłem dosłownie wszystko co musiałem zrobić w tym samochodzie, aby go przywrócić do bardzo dobrego stanu i pełni radości z jazdy. Czy to było dużo? Wg mnie nie. Nadal uważam, ze kupiłem bardzo fajny i nie zmęczony egzemplarz, jednak po 16 latach potrzebował trochę miłości jak mogliście poczytać i pooglądać w tej relacji. 

Dobrej Majówki. Pozdro! 


 

  • Lubię to 7
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.