Skocz do zawartości

Neoxal 12 - Ceramiczne Zabezpieczenie Reflektorów, Vinyli i Felg - Testy


Patryk14

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj możliwości na QD nie było ale za to na powłokę jak najbardziej. Siada bardzo dobrze. Jak widać na początku wygląda jakby mocno przyciemniała ale po dotarciu jest to już mniej widoczne. Dociera się bajecznie prosto. Taki QD w małym opakowaniu. Na jednym z plastiku zostawiłem nawet na jakieś 20 min i bez problemu. Trwałość będę sprawdzał. Tutaj akurat plastiki z pod maski ale wleci jeszcze na lampy które już się robią i plastiki zewnętrzne.
To be continued...8b31b759c8d0e8f0527ac8509e73c463.jpgc268be95111e1866b46a344a2ac9716e.jpgd06188f255c8d69b3db021f1692ef86d.jpg17e3b606f21b5fe84dbd0d1709935812.jpg

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka
 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorzucę jeszcze kolejną zabawę z powłoką. Tym razem mniej przyjemną. Na wcześniejszych plastikach oryginalnych super siadła, docieranie bajka. To samo na przygotowanych kloszach lamp. 0 mazow, super pięknie.
Wrzuciłem na elementy pod maską które były wcześniej malowane bollem do plastików i wyszły straszne mazy których nie da się dotrzeć a druga warstwa nie pomaga.
@NEOXAL EUROPE możliwe że powłoka gryzie się z nie oryginalnym malowaniem plastików? Jakaś reakcja?? Wszystkie elementy tak samo przygotowane (i te na których super siadło i te poniżej).
6a799076c7f9a7bd89c528f0d57f671d.jpg00f5c1745cf348864531f867858bf851.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
40 minut temu, Patryk14 napisał(a):

Ja dorzucę jeszcze kolejną zabawę z powłoką. Tym razem mniej przyjemną. Na wcześniejszych plastikach oryginalnych super siadła, docieranie bajka. To samo na przygotowanych kloszach lamp. 0 mazow, super pięknie.
Wrzuciłem na elementy pod maską które były wcześniej malowane bollem do plastików i wyszły straszne mazy których nie da się dotrzeć a druga warstwa nie pomaga.
@NEOXAL EUROPE możliwe że powłoka gryzie się z nie oryginalnym malowaniem plastików? Jakaś reakcja?? Wszystkie elementy tak samo przygotowane (i te na których super siadło i te poniżej).
6a799076c7f9a7bd89c528f0d57f671d.jpg00f5c1745cf348864531f867858bf851.jpg

Jeśli jak piszesz plastiki są malowane, to ewidentnie nastąpił konflikt pomiędzy powłokami. No12 jest dedykowany do określonych tworzyw. Jeśli na tworzywie jest jakaś farba, to nasz produkt kładziony jest na te farbę a nie na tworzywo. Dlatego pojawia się problem. W takich sytuacjach, kiedy nie mamy pewności co do materiału który chcemy zabezpieczyć, warto jest spróbować na małej powierzchni. W tym wypadku należałoby usunąć z plastików wszystkie powłoki i zaaplikować Neoxal 12. Dodam że na tego typu tworzywach możesz wcale nie docierać. Równomiernie rozprowadź i pozostaw do wyschnięcia. Samo się wyrówna  i ustabilizuje.

Pozdrawiam, Grzegorz 

19 minut temu, Mumins napisał(a):

@Patryk14 postaraj się komentować we właściwym temacie (jeśli nie ma, to załóż) odnośnie powłoki. Ten temat tyczy się qd booster. 

Może @Administrator mógłby przenieść w odpowiednie miejsce.

 

Bardzo dziękuję za sugestię. Już jest. Zapraszamy tutaj: https://kosmetykaaut.pl/topic/19748-neoxal-12-ceramiczna-ochrona-reflektorów-vinyli-i-felg-formula-2023/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

również dostałem do testów od @NEOXAL EUROPE powłokę N12 + QD. W weekend miałem czas żeby zaaplikować powłokę na lampy. 

Zerknięcie na butelkę. 

AMWts8A4W5FhkZu1JjJVT515nhOelHv4Qf0urW7a

 

AMWts8ARtfoAaFvNZ2SST2g4UCd5UlJ5YvkFcnkJ

 

Aplikacja na aplikator + ściereczka. Raczej na bogato. Po ok 10 kropel na reflektor. Pytałem wcześniej Grzegorza jak aplikacje docierać/aplikować. Zaaplikować, poczekać i docierać.

AMWts8CR12PaKh5AqDKUPjhSWR2WPcB53m5BhKuk

 

Reflektory odtłuszczone IPA. 

AMWts8DBJaz2siufkJbYNu7Eo0ZKiW1wXd4HKsEW

 

Aplikacja na aplikator jak pisałem - na bogato 😉

 

AMWts8Dz6SBu_L4CCl0hDm4TqsxxUEsUQlLIQ_ma

 

AMWts8AQLF6zSGw6wSVRRBgAfrFjYJAWU_MUBaCc

Kładłem krzyżowo - góra dół, lewa prawa. Dwa takie przejazdy.

AMWts8CvfyMuRL9Af_WzNt7uNr_826CEXSEpL1Lf

 

AMWts8CpmUtHta18V6egHBPWJb4Gx76PDjdeGbgc

 

Tutaj widać jak powłoka zaczęła dosychać więc zabrałem się za docieranie.

AMWts8Cb0r987Ge4eA7bRxXxpTXDJg9fcDSF436R

 

AMWts8Ba1TDFV4fpuh9I-FCbwMZyfR4q2BEceMzV

 

Docieranie bez problemu. Tutaj lampa zakończona. Analogicznie zrobiłem na drugiej 🙂

 

AMWts8AgJSuULUsidZXodi5KnpGJm_FLlX58iA7M

 

AMWts8A4Zl67h_oZYFjyOgf4B11VOZ4srDrL8CVa

 

Podsumowujac produkt. Zgodnie z oczekiwaniami, bezproblemowy oraz user friendly. Na docieranie po aplikacji czekałem ok 2min w garazu gdzie było ok 15 stopni.

Produktu zeszło niewiele - może 1ml. Jak Grzegorz pisał - zaaplikować, dotrzeć i od wiosny do wiosny powinien być spokoj - zobaczymy.

Zostało mi sporo produtku - na pewno zaaplikuje na felgi jak tylko będzie chwila wolnego.

Jedyny minus jaki dostrzegam to dość mocno wyczuwalny chemiczny zapach. Nawet po pół godziny wyczuwalny był chemiczny zapach w garażu.

Wraz z upływem czasu będę uaktualniał 😉

 

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
2 godziny temu, Marcin napisał(a):

@NEOXAL EUROPE czy ten produkt to ulepszony Neoxal Quick Detailer/ Coat, czy może to dwa różne produkty, które będą szły oddzielnymi drogami ? 🙂 (jesli oddzielne produkty co lepsze na zabezpieczenia jałowego lakier)

Idea jest taka aby były to dwa równoległe produkty. I do zabezpieczenia na jałowy lakier dedykowany jest Neoxal Quick Detailer Coat - Nox 70. Natomiast Show Cars quick detailer booster jako top coat. 

Godzinę temu, grechut napisał(a):

Witam,

również dostałem do testów od @NEOXAL EUROPE powłokę N12 + QD. W weekend miałem czas żeby zaaplikować powłokę na lampy. 

Zerknięcie na butelkę. 

AMWts8A4W5FhkZu1JjJVT515nhOelHv4Qf0urW7a

 

AMWts8ARtfoAaFvNZ2SST2g4UCd5UlJ5YvkFcnkJ

 

Aplikacja na aplikator + ściereczka. Raczej na bogato. Po ok 10 kropel na reflektor. Pytałem wcześniej Grzegorza jak aplikacje docierać/aplikować. Zaaplikować, poczekać i docierać.

AMWts8CR12PaKh5AqDKUPjhSWR2WPcB53m5BhKuk

 

Reflektory odtłuszczone IPA. 

AMWts8DBJaz2siufkJbYNu7Eo0ZKiW1wXd4HKsEW

 

Aplikacja na aplikator jak pisałem - na bogato 😉

 

AMWts8Dz6SBu_L4CCl0hDm4TqsxxUEsUQlLIQ_ma

 

AMWts8AQLF6zSGw6wSVRRBgAfrFjYJAWU_MUBaCc

Kładłem krzyżowo - góra dół, lewa prawa. Dwa takie przejazdy.

AMWts8CvfyMuRL9Af_WzNt7uNr_826CEXSEpL1Lf

 

AMWts8CpmUtHta18V6egHBPWJb4Gx76PDjdeGbgc

 

Tutaj widać jak powłoka zaczęła dosychać więc zabrałem się za docieranie.

AMWts8Cb0r987Ge4eA7bRxXxpTXDJg9fcDSF436R

 

AMWts8Ba1TDFV4fpuh9I-FCbwMZyfR4q2BEceMzV

 

Docieranie bez problemu. Tutaj lampa zakończona. Analogicznie zrobiłem na drugiej 🙂

 

AMWts8AgJSuULUsidZXodi5KnpGJm_FLlX58iA7M

 

AMWts8A4Zl67h_oZYFjyOgf4B11VOZ4srDrL8CVa

 

Podsumowujac produkt. Zgodnie z oczekiwaniami, bezproblemowy oraz user friendly. Na docieranie po aplikacji czekałem ok 2min w garazu gdzie było ok 15 stopni.

Produktu zeszło niewiele - może 1ml. Jak Grzegorz pisał - zaaplikować, dotrzeć i od wiosny do wiosny powinien być spokoj - zobaczymy.

Zostało mi sporo produtku - na pewno zaaplikuje na felgi jak tylko będzie chwila wolnego.

Jedyny minus jaki dostrzegam to dość mocno wyczuwalny chemiczny zapach. Nawet po pół godziny wyczuwalny był chemiczny zapach w garażu.

Wraz z upływem czasu będę uaktualniał 😉

 

Bardzo dziękuję za relację zdjęciową i opis. Cieszę się że nie było problemów. Zachęcam do wypróbowania 12-ki na czarnych, nielakierowanych plastikach. Tam w ogóle nie trzeba docierać. 

Zachęcam do umieszczania opisów i relacji o Neoxal 12 w nowym wątku. 

Pozdrawiam, Grzegorz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.