Skocz do zawartości

Czy taki zestaw będzie odpowiedni? Krok po proku


damianwwdw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zakupiłem nowe autko i chciałbym o nie bardziej zadbać. Przejrzałem różne fora, przeczytałem sporo opinii i wyciągnąłem taki zestaw:

1. CZYSZCZENIE FELG: K2 ROTON PRO

2. PRE-WASH:  Pre-Wash Citrus Oil TFR zmyć po 5min

3. SZAMPON: ADBL Snowball metodą "na dwa wiadra" zmyć po 5min

4. GLINKA K2 + ADBL Slippy

5. Osuszyć auto za pomocą ściereczki z mikrofibry

6. No i na koniec nałożenie wosku SOFT99 Dark & Black

 

Co myślicie o takim zestawie no i przede wszystkim o takim wykonywaniu poszczególnych kroków? To moje pierwsze mycie auta wychodzące poza schemat myjnia bezdotykowa, 10 minut i po sprawie. Wszelkie rady/opinie bardzo mile widziane! 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe auto to zagadka i może się okazać że wypadałoby wjechać ironem na całość 😉 ale jak chcesz posmakować detalowania na zasadzie dobrze umyć nie szkodzić woskować to:

1 do felg prewash ten sam co do karoserii i potem sobie popraw nawet zwykłym zasadowym k2 do felg. IstOtne jest żeby dobrze wypłukać - użyć cIśnienia wody. Felg nie domyjesz bezdotywkowo - kup tanśzą rękawice w mf do nich.

2. to jest kiler na zimowe szczury. Bilt hamber auto foam a na szczególne przypadki jakieś apc albo citrusa kup torebki 😉

3. uważam że trzeba mieć dwa szampony - jeden ma byc mocny. Dokładnie dla tego jak się wkręcisz będziesz miał z 10 😉 Kup zwykły neutralny + meguiars wash plus. Użyjesz go jako kolejny krok po neutralnym przed woskowaniem. Neutralny może być shiny sleek np.

4. poczekaj z glinkowaniem nowego auta. Za sezon jak się wkręcisz zrobisz sobie przynajmniej glinkę i cleanerek - może maszynowo. Meguiars plus sam sporo sprzątnie.

5. tak

5.5 przeleć auto jakims prepem dla świętego spokoju. 0.5l starczy ci na sporo razy.

6. długi temat. bilt hamber finis, tonyin. Dobre woski do stówki z trwałością i wyglądem. 

7. Chemia jest ważna ale jeszcze ważniejsza jest techika - staranność, myślenie i dobra rutyna, czyste akcesoria itd. Można kupić zestawik swisswaxa i podrapać całe auto pierwszym myciem. Mozna działać k2 i mieć 70% experience 80% efektu i bezpiecznie. Kluczowe produkty gdzie robią różnicę i liczy się jakość, subiektywnie - prewash, wosk. Pozostałe nawet średnie-dobre są okej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, analyzator napisał(a):

Nowe auto to zagadka i może się okazać że wypadałoby wjechać ironem na całość 😉 ale jak chcesz posmakować detalowania na zasadzie dobrze umyć nie szkodzić woskować to:

1 do felg prewash ten sam co do karoserii i potem sobie popraw nawet zwykłym zasadowym k2 do felg. IstOtne jest żeby dobrze wypłukać - użyć cIśnienia wody. Felg nie domyjesz bezdotywkowo - kup tanśzą rękawice w mf do nich.

2. to jest kiler na zimowe szczury. Bilt hamber auto foam a na szczególne przypadki jakieś apc albo citrusa kup torebki 😉

3. uważam że trzeba mieć dwa szampony - jeden ma byc mocny. Dokładnie dla tego jak się wkręcisz będziesz miał z 10 😉 Kup zwykły neutralny + meguiars wash plus. Użyjesz go jako kolejny krok po neutralnym przed woskowaniem. Neutralny może być shiny sleek np.

4. poczekaj z glinkowaniem nowego auta. Za sezon jak się wkręcisz zrobisz sobie przynajmniej glinkę i cleanerek - może maszynowo. Meguiars plus sam sporo sprzątnie.

5. tak

5.5 przeleć auto jakims prepem dla świętego spokoju. 0.5l starczy ci na sporo razy.

6. długi temat. bilt hamber finis, tonyin. Dobre woski do stówki z trwałością i wyglądem. 

7. Chemia jest ważna ale jeszcze ważniejsza jest techika - staranność, myślenie i dobra rutyna, czyste akcesoria itd. Można kupić zestawik swisswaxa i podrapać całe auto pierwszym myciem. Mozna działać k2 i mieć 70% experience 80% efektu i bezpiecznie. Kluczowe produkty gdzie robią różnicę i liczy się jakość, subiektywnie - prewash, wosk. Pozostałe nawet średnie-dobre są okej.

 

Dzięki wielkie za duże naprowadzenie! Nie wiem co dokładnie robił poprzedni właściciel ale kupując samochód widać było, że lakier jest zadbany. Wosk też był jakiś nakładany.

2. Tak jak wspomniałem wyżej auto wygląda na zadbane, więc pewnie ta lżejsza wersja wystarczy

3. Rozumiem, że najpierw Shiny Sleek, spłukać, meguiars wash plus?

5.5. Shiny Garage Pure Paint Cleaner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, analyzator napisał(a):

@damianwwdw 3 tak. Tak będzie bezpiecznie. 5.5 nie używałem produktu niestety. Widzę w motochemia po 15zl. Na pierwszy cleaner się nada.

Jakie auto jaki lakier?

Audi A4 B8 2015 czarny metalik. Dokładnie LY9T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey, wszystkie preparaty już czekają w koszyku. A więc tak:

BILT HAMBER AutoFoam Piana Aktywna Do Samochodów

Shiny Garage Sleek&Bubbly Premium Car Shampoo

Meguiar's Car Wash Plus 710ml Szampon samochodowy

Shiny Garage Pure Paint Cleaner 250ml pod wosk

TONYIN Ceramic Crystal Coating Wax 200g - wosk hyb

K2 ROTON PŁYN CZYSZCZENIA MYCIA FELG 700ML

RĘKAWICA MIKROFIBRA DO CZYSZCZENIA SAMOCHODU AUTA (budżetówka do felg)

 

Zostało kupić to, czym będę tarł po lakierze (nie chciałbym go uszkodzić bo dobrałem złą gąbkę/ściereczkę). W związku z tym czy macie jakieś sprawdzone produkty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno przydałoby sie coś do osuszania, tutaj możesz iść po taniości w fluffy dryera, ale osobiscie bym chyba wolał dołożyć i kupic jakiś recznik twisted pile - ostatnio sporo osob sie rzuciło (w tym ja xD) na ten ręcznik z allegro: 13186808690
Osobiscie jeszcze nie testowalem, to sie nie wypowiem v: Ale z mojego poprzedniego fireball pin towela byłem zadowolony, wiec raczej powinno byc git - tylko tutaj trzeba albo uważac, albo odpowiednia technike osuszania obrać, osobiscie zwykle kłade recznik na osuszany element i przyklepuje, zeby jak najbardziej "szuranie" po lakierze ograniczyc

Co do rękawicy, to w sumie chyba najtaniej byłoby coś takiego z ali (akurat cena tutaj sie nie sugeruj, bo na ali aukcje z tymi rękawicami maja wachania jak kryptowaluty i pewnie idzie gdzies dorwać taniej xD): https://pl.aliexpress.com/item/1005002954117728.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.46.b32e1c24qiQNTN - ogolnie mam 3, i mam wrażenie ze miedzy kolorami jest jakaś tam różnica w grubości pianki, czarny jest zdecydowanie najchudszy (ale juz troche pouzywany + z innej aukcji kupowany), a czy to dobrze czy zle to juz zalezy od preferencji
Oczywiscie można iść w jakies wash mitty czy inne tego podobne rzeczy, ale pewnie jakiś kosmicznych rożnic miedzy nimi nie ma v:

A fibry do lakieru, osobiscie WaxPro no limit używam, może troche z przyzwyczajenia, bo w sumie nigdy z nimi problemow nie miałem, a średnio mi sie chcialo w testy innych fibr bawić

No i cos do aplikacji tego cleanera by sie przydalo, można fibra, ale osobiscie pod cleaner (tylko u mnie to był lekko ścierny DJ lime prime, wiec nie wiem jak to przy nieściernym wyjdzie) używałem aplikatorów mikrofibrowych z mrcleanera i bardzo ładnie zbierały syf z lakieru - no ale skoro u ciebie jest podobno zadbany lakier, to może nie będzie to kluczowa kwestia, bo u mnie zapuszczony był

A aplikator do wosku, to myśle że raczej bez wiekszej roznicy, kiedyś uzywałem jakiegoś piankowego z gratisu, teraz zig-zag'ów od funky witch (glownie ze wzgledu na to że idealnie mi do puszki pasuja wielkoscia v:), tylko do felg jakiś najtanszych uzywam, bo mi szkoda cos lepszego marnować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, analyzator napisał(a):

@damianwwdw wosk weź mniejszy puszka 200 starczy na dziesiątki aplikacji. Kupisz kolejny.

Pod cleaner ręcznie z mojego doświadczenia gąbki się lepiej sprawdzają.

Ten tonyin za 99zł. Jest jeszcze bilt hamber finis 50ml ale on 80zł. Mała różnica cenowo a duża ilościowo. Nie mogę znaleźć mniejszego z tonyin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie zdaje się że tony nie jest dostępny w mniejszej pojemności.

Przy okazji jakby ktoś widział tonego o zapachu Cherry to dajcie znać chętnie bym sobie kupił ten wosk na półkę.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Skav napisał(a):

Napewno przydałoby sie coś do osuszania, tutaj możesz iść po taniości w fluffy dryera, ale osobiscie bym chyba wolał dołożyć i kupic jakiś recznik twisted pile - ostatnio sporo osob sie rzuciło (w tym ja xD) na ten ręcznik z allegro: 13186808690

Też kupiłem ten ręcznik i jest mega! Delikatny i super chłonny. Pralka nie mogła mi się wyważyć po płukaniu i nie chciała go odwirować. Cena nie do pobicia, podobny z Workstuffa kosztuje prawie x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.