Skocz do zawartości

No rinse - co zamiast opti seal


Śmigol

Rekomendowane odpowiedzi

Był ziomuś co kładł na fusso i też mu siedział . A tak na poważnie to jakiś czas temu oglądałem materiał na kanale Miłośnicy detailingu. Chłopaki wymywali pasty onr-em i mówili że śmiało powłokę można kłaść. Nie pamiętam nic o panel wipe natomiast tu już bym nie ryzykował .

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka



  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemas.p Marcin Szkatuła w najnowszych filmach o ONR rev.5 też mówił o bezpośrednim kładzeniu powłok po wymyciu ONR
Trochę oglądałem ale coś oderwało mnie od tematu i już nie wróciłem .
Ale wiesz jak jest , niby skoro tak mówią to musi być prawda ale.....po cichutku dla świętego spokoju prepem przelecisz . No tak na wszelki wypadek.

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam go nie oceniam, bo znam go tylko z YT. Naturalnym jest, że przekonuje do Optimum, bo z tego żyje. Wiadomo, że każda sroczka swój ogonek chwali.... Metody marketingowe ma dość specyficzne, ale nie umniejsza to produktom Optimum, które wg nie jeśli nawet nie są wybitne, to zbyt wiele zarzucić im nie można.

P.S. oglądałeś może film MX Nowicki o wycenie prac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AndrewZS nie a oglądnę.

Ja robię tanio, bo wolę robić więcej na początku kariery niż mniej.Niestety drzwiami i oknami klienci nie wchodzą, maj czerwiec odmawiałem, lipiec był słaby, sierpień na bułki nie zarobię.

Zrobiłem wczoraj ogromna kampanię reklamową jak na mnie, strona na FB, super drogie auto, zabytkowe auto, zwykle auto, udostępnione przez ponad 30 osób, reklama płatna która trafiła do ogroma ludzi w promieniu 20 km, reklama na Olx, markerplace, spotted, grupy ogłoszeniowe w okolicy...

Z całego tego zamieszania wyszło że miałem 3 zapytania z czego siadło czyszczenie wnętrza z praniem za 300 zł.

Ja wiem że znane studia w dużych miastach mogą sobie pozwolić na ceny za powłokę 2-3-4-5 tys bez problemu, ja za Cleantle Admire jak powiedziałem 800 zł to więcej się nie odezwali.I to nie jeden.

Wiem trzeba dobrze wykonywać swoją pracę.cierpliwie czekać aż nazbieram bazę klientów.Mały nie poszaleje tak jak duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kampanii nie tyle liczy się jednorazowy strzał, co konsekwencja. O ile sponsorowane posty na FB są płatne, to marketplace już nie. Staraj się aby dotychczasowi, zadowoleni klienci likowali Twój profil, tak zdobędziesz zasięgi (tak samo opinie na Google). FB i Google z tego co wiem, to można tak ustawić reklamę, aby kasa nie wypstrykała się w jeden dzień, tylko w określonej kwocie dziennie. Bedzie rzadziej widoczna, ale za to codziennie. Niestety ludzie nie zdają sobie sprawy z ilości pracy i kosztów chemii i takie 800 zł wydaje im się przerażające. W dużych miastach wcale nie jest lepiej, też jest walka o klienta, może kwoty tak nie przerażają, ale i konkurencja większa. Duże studia jadą głownie na renomie, szczególnie czym droższe auto. Taki Matt Pedros (pewnie znasz) ma wypełniony kalendarz do końca roku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać kolejnego tematu o No Rinse.

Nigdy nie miałem - zastanawiam się czy sobie nie kupić, bo wszędzie wychwalany, a widzę że ma szerokie zastosowanie.

Na pewno będę go używał po umyciu (do osuszania auta). Pytanie jak on się sprawdza jako pre-spray (z ręcznego opryskiwacza) na bezdotyku? I jeśli chodzi o mycie np. szyb - zostawia on jakąś powłokę/ochronę (jest po nim jakieś lekkie hydro)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Rinse to szampon, tak więc do osuszania raczej nie, do tego od Optimum jest Opti Seal. Tak samo jako pre-spray. Jak już używał bym do mycia po bezdotyku. Jeśli chodzi o szyby to myje świetnie, ale hydro nie zauważyłem. Świetnie sprawdza się też jako interior cleaner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fisz napisał(a):

zastanawiam się czy sobie nie kupić, bo wszędzie wychwalany

Wychwalany tak, jak i inne szampony do tego typu mycia. Nie ma szamponu idealnego - każdy szampon jest wychwalany przede wszystkim przez jego producenta i dystrybutorów, oraz w ramach płatnych recenzji. Na YT jest fajny filmik, podsumowujący wszystkie jego wersje - okazuje się, że (wg autora filmu) 5 wersja jest mniej udana, niż 4. Optimum No Rinse oparty jest na polimerach, których śladowa ilość pozostaje na umytej powierzchni, jednak nie mają jakiegoś bardzo znaczącego wpływu na to, co zaaplikujesz finalnie na lakier (poza powłoką) - na spokojnie wymycie "prep-em" usunie te pozostałości. W formie pre-spay'u wybrałbym inne produkty (nawet APC). Do mycia szyb również wolę dedykowane produkty - No Rinse pozostawia na szkle film, a nie domyje szyby tak, jak dobry płyn do szyb.. Ale to moja subiektywna opinia.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powłokami to ciekawa sprawa bo są na tak silnej bazie, że powinna bez problemu taki onr rozpuścić. Tak jak z jasnym starym fusso. Nawet na nieidealne przygotowanym lakierze siadzie bo jest cleanerem i ma mocny rozpuszczalnik. Tyle teorii ja tam leje prepa 😉

A co do szyb. Dla mnie rewelacją jest, że w zasadzie odpada ostatnie polerowanie. Odpowiednio oszczędnie użyty po prostu sam odparuje. Lustra w domu czy balustrada przy dzieciakach co wszystko macają - to się robi ekspresem. Na duży brud tak se.

Nie wiem która mam wersję 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychwalany tak, jak i inne szampony do tego typu mycia. Nie ma szamponu idealnego - każdy szampon jest wychwalany przede wszystkim przez jego producenta i dystrybutorów, oraz w ramach płatnych recenzji. Na YT jest fajny filmik, podsumowujący wszystkie jego wersje - okazuje się, że (wg autora filmu) 5 wersja jest mniej udana, niż 4. Optimum No Rinse oparty jest na polimerach, których śladowa ilość pozostaje na umytej powierzchni, jednak nie mają jakiegoś bardzo znaczącego wpływu na to, co zaaplikujesz finalnie na lakier (poza powłoką) - na spokojnie wymycie "prep-em" usunie te pozostałości. W formie pre-spay'u wybrałbym inne produkty (nawet APC). Do mycia szyb również wolę dedykowane produkty - No Rinse pozostawia na szkle film, a nie domyje szyby tak, jak dobry płyn do szyb.. Ale to moja subiektywna opinia.

Perfekcyjne podsumowanie! Nic dodać nic ująć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2023 o 22:45, Eidos71 napisał(a):

Wychwalany tak, jak i inne szampony do tego typu mycia. Nie ma szamponu idealnego - każdy szampon jest wychwalany przede wszystkim przez jego producenta i dystrybutorów, oraz w ramach płatnych recenzji. Na YT jest fajny filmik, podsumowujący wszystkie jego wersje - okazuje się, że (wg autora filmu) 5 wersja jest mniej udana, niż 4. Optimum No Rinse oparty jest na polimerach, których śladowa ilość pozostaje na umytej powierzchni, jednak nie mają jakiegoś bardzo znaczącego wpływu na to, co zaaplikujesz finalnie na lakier (poza powłoką) - na spokojnie wymycie "prep-em" usunie te pozostałości. W formie pre-spay'u wybrałbym inne produkty (nawet APC). Do mycia szyb również wolę dedykowane produkty - No Rinse pozostawia na szkle film, a nie domyje szyby tak, jak dobry płyn do szyb.. Ale to moja subiektywna opinia.

Szampon do mycia akurat mam - Neoxal 737 - i jest OK, chciałem jeszcze coś zarzucić przed nim w formie pre-spraya (i coś co będzie dość uniwersalne, również do użytku w domu).

Akurat z APC się naciąłem (zachwalany Koch GS) - pozostawia cholerne mazy na szybach / piano blackach i innych polerowanych elementach. I niezależnie od stężenia i mikrofibry. Zwykłe APC od K2 (K2 Neutral Pro) takich rzeczy nie robiło (i miało przyjemniejszy zapach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fisz napisał(a):

niezależnie od stężenia i mikrofibry

Prewash to oprysk / pianowanie karoserii, traktowane jako wstępne mycie, mające na celu bezdotykowe usunięcie wierzchniej warstwy zabrudzeń i zmiękczenie / zluzowanie filmu zabrudzeń. Przy prewashu nie używasz gąbek / mikrofibr. Po spłukaniu np. oprysku z GS, kontynuujesz mycie właściwe szamponem i gąbką / rękawicą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Eidos71 napisał(a):

Prewash to oprysk / pianowanie karoserii, traktowane jako wstępne mycie, mające na celu bezdotykowe usunięcie wierzchniej warstwy zabrudzeń i zmiękczenie / zluzowanie filmu zabrudzeń. Przy prewashu nie używasz gąbek / mikrofibr. Po spłukaniu np. oprysku z GS, kontynuujesz mycie właściwe szamponem i gąbką / rękawicą. 

Na aucie tak, ale w domu jakąś szybę/lustro/kabinę prysznicową nie będę leciał na 2 razy (prespray i mycie właściwe). APC ma być łatwy i szybki w użyciu, a nie upierdliwy jak GS 🙂

Mimo wszystko trochę zboczyliśmy z tematu, na razie wstrzymam się z kupnem ONR... może kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tuptuś jakoś Ech2o mi nie podchodzi nie wiem czemu, ani jako mycie szyb , ani jako QD do wnętrz ani jako QD do lakieru.

Ale to chyba moje widzimisię.

Wolfgang czy Optimum jakoś mi lepiej leżą.

Ale ja nie jestem miłośnikiem takich środków.

Kto co lubi to zależy od osoby, ostatnio testowałem płyn do szyb Atas ten od Plaka i Meguiars Glass Cleaner, i mi fajnie podszedł Meg's a żona jak sięga po płyn to bierze automatycznie Atasa.Wiec co kto lubi.

Jakoś do płynu najmniej przywiązuje uwagę.Jak na złość co chwilę coś nowego się pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke różne płyny testowałem i zawsze mnie wkurw.....

Jak na razie ECH2O mi najlepiej siadło.

Mam świra na punkcie czystości szyb z uwagi na to że używam EIN w samochodzie i po tygodniu odkłada się na szybach. I jak na razie tylko ECH2O się jako tako sprawdza.

Chyba że nie trafiłem jeszcze na dobry płyn do szyb.🤔

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke ostatnio też kupiłem Atasa, bo miałem strasznie brudną szybę, a byłem w trasie. Płyn jak płyn, nic negatywnego ani pozytywnego o nim nie powiem. Ogólnie ja to nie za bardzo widzę różnicę między płynami do szyb. Najprzyjemniej szyby od środka myło mi się ECH2O, bo ma fajny poślizg. Na zewnątrz to wszystko jedno. Zamiast Opti Seala po każdym myciu, czy to rinseless przy użyciu ADS, czy zwykły szampon, wrzucam obficie Kocha PW. Docieranie szyb po myciu bezproblemowe. A co najważniejsze, PW jest lekko kwasowy, dzięki czemu zbiera waterspoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, imola33 napisał(a):

@Fisz jakie stężenie tego GS-a do szyb robiłeś?

1:10, 1:20, 1:30, 1:50 każdy zostawia smugi (i to nie tylko na szybach, ogólnie polerowane elementy ew. elementy z wysokim połyskiem). Może trefna partia albo coś, ale zużyje do końca i rozejrzę się za innym APC (może nawet Cleantle, skoro nie ma żadnych piktogramów i jest bezpieczny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.