Skocz do zawartości

RUPES UNO PURE


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wypada pasta RUPES UNO PURE na tle konkurencji w wykończeniu lakieru, szczególnie na miękkich lakierach. 

Jaka noc cięcia tej pasty. Podobnie do 3D 520 czy cleanerów collinite 390 , HoW Amber.

Jak zachowuje się w pracy ( pylenie, docieranie, wymywanie )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 21.02.2023 o 12:38, mancini napisał(a):

RUPES UNO PURE

Wg mnie posiada właściwości zbliżone do pasty finiszowej. Dobór pada pozwala uzyskać nawet efekt lekkiego polishu (jednak nie na twardym lakierze). Jednak dodane zabezpieczenie cechuje mierna trwałość. Z kolei Uno Advanced ma właściwości ścierne bliżej możliwości Lime Prime (a więc takiego cleanera ściernego), ale za to zabezpieczenie (przy zachowaniu poleceń producenta dot. aplikacji) potrafi siedzieć na lakierze kilka miesięcy. Aplikowany jesienią ub. roku Advanced jeszcze wykazuje hydrofobowość na lakierze niegarażowanego daily car, po przebiegu +/- 15000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze testy za mną. Na maszynce 8mm i czerwonym nacie miękki lakier można bardzo przyjemnie odświeżyć. Porównywalna do 520 3D.  Mocniejszych rysek nie ruszy ( nie jestem też fanatykiem usuwania wszystkiego do zera, szczególnie na miękkich lakierach i tam gdzie jest ich mało )

Praca przyjemna, nie pyli. Raz dłużej próbowałem nią popracować to delikatnie pyliła ( to tak bardziej testowo ile można ). Z wymyciem nie ma problemu. 

Domówiłem rupes polish‑finish.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Eidos71 napisał(a):

Jednak dodane zabezpieczenie cechuje mierna trwałość

Ale czekaj.... Pure nie ma zabezpieczenia ani wypełniaczy. Stad jej nazwa. Producent mówi wyraźnie że to pasta przygotowująca pod LSP.

 

 

6 minut temu, mancini napisał(a):

Z wymyciem nie ma problemu

I tu też wydaje mi się, że tej pasty wymywać nie trzeba. Bazuję również na tym co o niej mówi producent.

 

 

Screenshot2023-04-11at18-52-27UNOPurevs.UNOProtect-RUPESReplies-Season02Episode04-YouTube.jpg.3fb85283345566d451e0abb54f6c86da.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zakupiłem i sprawdziłem. Użyłem z tą słabiutką maszynką do cleanerów od Baseusa. 
Wrzucona na one-stepowym padzie od Royal Pads oraz na niebieskim Lake Country. 
i faktycznie jest to bardzo fajna pasta do odświerzenia lakieru. Stopień wycinania na miękkim lakierze jest niewielki ale nie sprawdzałem na normalnej maszynie, gdzie oczywiście byłoby dużo lepiej. Z Baseusem na twardym lakierze nie wycina praktycznie nic za to lakier dostaje blasku. 
jeśli faktycznie LSP będzie na niej siedzieć tak jak deklaruje producent pasty to widzę ją jako ciekawą alternatywę dla cleanerów. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.