Skocz do zawartości

Usunięcie K2 fox anti fog z szyb auta od wewnętrznej strony.


cootas2137

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z którym nie potrafię sobie poradzić. W październiku zakupiłem K2 FOX anti-fog i nałożyłem go wedle instrukcji na szyby. Niestety, ale tak naprawdę od początku coś działo się nie tak szczególnie z przednią szyba. Od razu po nałożeniu preparatu na przednią szybkę (dwie boczne od strony kierowcy i pasażera zrobiłem tak samo i wyglądało ze jest ok)  pojawiły się bardzo widoczne białe smugi na całej szybie. W nocy nie da się jeździć. Załączam zdjęcia jak to wygląda mniej wiecej. Chciałbym usunąć tą antypare całkowicie z szyb, lecz wszystkie sposoby narazie zawodzą. Próbowałem normalnym płynem do szyb (Window Plus alkohol ocet silikon), oraz pianką (Autoland pianka czyszcząca do szyb) żadnych efektów. W desperacji nawet przez ponad godzinę wymyłem wszytskie szyby płynem do naczyń marki ludwik i niestety ale to też nic nie dało. Dosłownie nic. Po dokładnym umyciu szyby wyglądają w miarę dobrze jeśli jest włączona klimatyzacja ustawiona na bardzo ciepło. Gdy ją wyłączam na szybie pojawiają się białe smugi. Taki stan rzeczy trwa jakieś 2-4 dni i pozniej na całej szybie jakby skrapia się woda. Nie jest to stricte zaparowane ale i tak mocno ogranicza widocznosc. Szyba wygląda wtedy jakby była tłusta (w aucie nie palę). Po umyciu zaczynamy zabawę od nowa czyli pojawiają się białe smugi które naprawdę uniemożliwiają komfortową jazdę. Nie wiem już co robić, nie da tak się jeździć, Miał ktoś może taki problem i udało mu się go rozwiązać? Pozdrawiam i proszę o pomoc!

 

Szyby przed umyciem po przetarciu ręczniczkiem..png

Szyby zaraz po umyciu autolandem..png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tematu który zacząłem czyli produktu K2 FOX anti-fog i jego usunięcia, własnie otrzymałem odpowiedz na zazalenie od k2. Podzielę się nim, może komuś się przyda.

"Dzień dobry,

Środek z powierzchni szyb można usunąć za pomocą roztworu wody z odkamieniaczem lub  z użyciem specjalistycznych cleanerów przeznaczonych do usuwania kamienia i wapiennych osadów z szyb (np. Water spot remover)."

Zobaczymy czy to pomoże. Dzieki wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem u siebie w aucie WSR na całej szybie i nic złego sie nie stało. Natomiast na innym samochodzie były jakieś plamy na szybie i podeszłem do tego punktowo właśnie WSR. Plamy nie znikneły, ale tak jak by się odbarwiły po użyciu tego produktu.  Szyba delikatnie wokoło również miałem takie złudzenie.  Osobiście z tego rodzaju produktami zawsze trzeba być ostrożnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.