Jump to content

Usunięcie K2 fox anti fog z szyb auta od wewnętrznej strony.


Recommended Posts

Witam, mam problem z którym nie potrafię sobie poradzić. W październiku zakupiłem K2 FOX anti-fog i nałożyłem go wedle instrukcji na szyby. Niestety, ale tak naprawdę od początku coś działo się nie tak szczególnie z przednią szyba. Od razu po nałożeniu preparatu na przednią szybkę (dwie boczne od strony kierowcy i pasażera zrobiłem tak samo i wyglądało ze jest ok)  pojawiły się bardzo widoczne białe smugi na całej szybie. W nocy nie da się jeździć. Załączam zdjęcia jak to wygląda mniej wiecej. Chciałbym usunąć tą antypare całkowicie z szyb, lecz wszystkie sposoby narazie zawodzą. Próbowałem normalnym płynem do szyb (Window Plus alkohol ocet silikon), oraz pianką (Autoland pianka czyszcząca do szyb) żadnych efektów. W desperacji nawet przez ponad godzinę wymyłem wszytskie szyby płynem do naczyń marki ludwik i niestety ale to też nic nie dało. Dosłownie nic. Po dokładnym umyciu szyby wyglądają w miarę dobrze jeśli jest włączona klimatyzacja ustawiona na bardzo ciepło. Gdy ją wyłączam na szybie pojawiają się białe smugi. Taki stan rzeczy trwa jakieś 2-4 dni i pozniej na całej szybie jakby skrapia się woda. Nie jest to stricte zaparowane ale i tak mocno ogranicza widocznosc. Szyba wygląda wtedy jakby była tłusta (w aucie nie palę). Po umyciu zaczynamy zabawę od nowa czyli pojawiają się białe smugi które naprawdę uniemożliwiają komfortową jazdę. Nie wiem już co robić, nie da tak się jeździć, Miał ktoś może taki problem i udało mu się go rozwiązać? Pozdrawiam i proszę o pomoc!

 

Szyby przed umyciem po przetarciu ręczniczkiem..png

Szyby zaraz po umyciu autolandem..png

Link to comment
Share on other sites

Odnośnie tematu który zacząłem czyli produktu K2 FOX anti-fog i jego usunięcia, własnie otrzymałem odpowiedz na zazalenie od k2. Podzielę się nim, może komuś się przyda.

"Dzień dobry,

Środek z powierzchni szyb można usunąć za pomocą roztworu wody z odkamieniaczem lub  z użyciem specjalistycznych cleanerów przeznaczonych do usuwania kamienia i wapiennych osadów z szyb (np. Water spot remover)."

Zobaczymy czy to pomoże. Dzieki wszystkim za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Używałem u siebie w aucie WSR na całej szybie i nic złego sie nie stało. Natomiast na innym samochodzie były jakieś plamy na szybie i podeszłem do tego punktowo właśnie WSR. Plamy nie znikneły, ale tak jak by się odbarwiły po użyciu tego produktu.  Szyba delikatnie wokoło również miałem takie złudzenie.  Osobiście z tego rodzaju produktami zawsze trzeba być ostrożnym.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.