Skocz do zawartości

Gyeon Pure Evo po kilku miesiącach


Cienias

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, położyłem w kwietniu samodzielnie na salonowy samochód gyeon pure evo w jednej warstwie. Wcześniej mycie, dekontaminacja, deironizacja i gyeon primer.

Na drugi dzień przed położeniem pure spryskałem primer shiny garage inspection spray, bo nie miałem gyeon prep. Jako tako to wyszło jak na pierwszy raz.

Od czasu do czasu myłem ręcznie samochód i używałem gyeon Cure. Hydrofobowość była mega cały czas, aż do  teraz. Nagle kropelkowanie pozostało tylko na dachu. Reszta auta tafla. 

Zrobiłem tar and glue, deironizer, szampon clean tech i APC aqua w bardzo słabym stężeniu i mycie ręczne, na to Cure. Hydro dalej bardzo słabe. 

Myślę, żeby użyć jeszcze gyeon reset i ceramic detailer. Najwyżej na wiosnę położę can coat i mam to w nosie. Zastanawiam się co mogło się wydarzyć, że tak z dnia na dzień hydro zanikło? Czy to już po powłoce? Da się to jakoś uratować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, paki112 napisał(a):

Jakaś wizyta w ASO albo gdzieś, gdzie mogli użyć agresywnej chemii do umycia auta?

Akurat po ostatnich zabiegach odtykających pierwsze mycie było w ASO, bo byłem na rocznym serwisie i tam go myli. Przez to nie byłem w stanie zobaczyć czy odtykanie coś pomogło. Później był mróz przez 2 tygodnie i go nie myłem wcale do dziś. Musieli użyć czegoś mocnego, ale mimo wszystko już wcześniej było źle z tą powłoką 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, paki112 napisał(a):

Jakaś wizyta w ASO albo gdzieś, gdzie mogli użyć agresywnej chemii do umycia auta?

Przecież czego by nie użyli przypuszczam, że by jej nie zabili. Producent podaje do 3 lat trwałość, u Ciebie 8 miesiecy leży.  Jeszcze raz konkretny serwis powłoki bym zrobił i zobaczył co jest na aucie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi się tak wydaje. Wiem, że oni mają totalnie wywalone na to czy coś 'leży' na aucie i myją swoimi środkami, ale jakby nie patrzeć masz świeżą powłokę i to jeszcze dokoksowaną Cure, a taka solidna kanapka to nie letni wosk do zmycia Ludwiekiem z ASO.

Zrobiłbym jeszcze raz serwis

14 godzin temu, Cienias napisał(a):

Myślę, żeby użyć jeszcze gyeon reset

Reset jest od CarPro  - bardzo dobry wybór i jeśli masz na stanie to jak najbardziej po serwisie konkretne mycie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.