Skocz do zawartości

Problem szorstkiego, tępego lakieru


Radu5

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód kupiłem niedawno, doprowadzam do ładu. Jest dziwnie jakby szortstki lakier, zawsze jak położyłem fusso na inny to robił się turbo śliski pod palcem tutaj tego nie ma. Z ciekawości wziąłem ten Compound z i tym padem dołączonym przeleciałem kilka ruchów bez dociskania na nadkolu które jest do roboty iiii zrobiło się śliskie nie tak chropowate jak reszta lakieru. Czyżbym miał całe auto tym czymś uwalone? Co mogę w tej sytuacji poradzić? Może jakieś mleczko, pasta które mógłbym ręcznie przelecieć jak Compound z na szyby? A może jakiś pad na wkrętarkę i delikatnie 

Ostatnio podpowiedziano by użyć cleanera Compound od softu, troszkę lepiej aczkolwiek nie to co powinno być. Samochód bez polerki, i nie posiadam maszyny chciałbym ręcznie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Radu5 Na początek deironizacja i dekontaminacja lakieru - następnie wyglinkuj auto - tylko tu pojawia się zgrzyt, że nawet najdelikatniejsza glinka na lakierze narobi trochę bałaganu. Po glince należałoby przelecieć lakier polerką - tak mówi szkoła detailingu. Po glince lakier powinien być śliski - pod warunkiem, że klar nie dogorywa lub że go nie ma 😜

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skrzat06 mam roton pro,  spryskać lakier bądź na mikrofibre? Nic dla lakieru się nie stanie ? 3 elementy mam jakiś czas temu malowane ale na nich problemu nie ma. Glinką nie chce bo czytalem że wtedy trzeba przynajmniej one step.  

 

Spróbuje tym rotonem przy najbliższym myciu gdzieś na błotnik czy coś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz kolor? Jeśli jakiś jasny, to bym się specjalnie nie przejmował potencjalnymi konsekwencjami glinkowania. Najważniejsze, żeby robić to z zachowaniem czystości, zagniatać glinkę i nie dopuszczać do jej kontaktu z piachem, brudem i tak dalej. Będzie ok.
Roton nie zaszkodzi, ale sugeruję zrobić pełną dekontaminację, cleaner i zabezpieczenie na koniec.

Wyryte w skale z S20 FE 5G



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie widzę specjalnych przeciwwskazań, mówię z doświadczenia. To prawda, że jakieś ryski mogą powstać/powstaną, ale na 90% nie zauważysz ich, zwłaszcza jeśli zdecydujesz sie na cleaner i wosk. Poczytaj na forum o procesie dekontaminacji i śmiało możesz zaczynać. Clay Towel tez nie jest złym rozwiązaniem.

Wyryte w skale z S20 FE 5G





  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.