Skocz do zawartości

Usuwanie rys i żywicy po nieudanym usuwaniu samej żywicy - coś nie idzie...


_west_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chciałbym poprosić o poradę. Mianowicie, kolega próbował nieudolnie usunąć żywicę z drzewa, która wżarła mu się w maskę auta. Robił to na brudnym aucie przy pomocy gąbki i alkoholu. Co prawda z wierzchu żywicę usunął, ale pozostały ciemnie plamy w lakierze. Lakier dodatkowo pełen rys i zmatowiał.

Stwierdziłem, że spróbuję pomóc koledze w ramach nauki polerki i trochę poprawię mu wygląd, a i może uda się usunąć ta plamy z żywicy zakładając że siedzą niezbyt głeboko w klarze i nie przeżarły głębiej. Niestety nie mam fotek jak to wszystko wyglądało na początku, ale załączam fotki przed i po z dzisiejszej walki, po której poddaję się bo nie wiem jak pociągnąć temat dalej.

Obie pary zdjęć pokazują efekt przed i po w miejscach gdzie jest najwięcej rys i gdzie widać te plamy po żywicy. Co do żywicy nie wiem czy uda się polerką ją usunąć, ale myślałem że chociaż ładnie pozbędę się rys. Jakiś progres jest, ale nie jestem do końca zadowolony. Wydaje mi się, że użyłem dobrej kombinacji sprzętu, zachęcony tym filmikiem:

 

Do pracy użyłem w/w zestawu i maszynę DA ADBL 9mm talerz 125mm.

Rysy nie są chyba specjalnie głębokie, nawet nie czuć ich pod paznokciem. Dlatego byłem przekonany że zestawem Rupesa to ogarnę. Niestety nie...

Macie jakieś podpowiedzi? Czego spróbować? Czy te plamy żywicy do ogarnięcia polerką? Z góry dzieki,

 

20221005_Mat_VW_Maska_Żywica_1_Przed.jpg

20221005_Mat_VW_Maska_Żywica_1_Po.jpg

20221005_Mat_VW_Maska_Żywica_2_Przed.jpg

20221005_Mat_VW_Maska_Żywica_2_Po.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polej szklanką wody. Jak rysy znikają to zazwyczaj do uratowania.

 

Oddajcie samochód do kogoś kto oceni głębokość i dobierze odpowiednie narzędzie.

Mogą to być delikatne papiery wodne plus polerka.

Może być rotacja na futrze.

A moż i DA z większym skoku...

 

Bez lakieru pod ręką to nadal zgadywanie. Algorytm jest następujący:

Od najmniej inwazyjnych metod zwiększa się agresywność do osiągnięcia sukcesu. Byle nie przesadzić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Nie wiem czy to to samo co test gorącą wodą, ale jak odtłuszczałem powierzchnię Surface Cleanerem, to rysy i te plamy znikały na kilka sekund.

Postaram się skonsultować z kimś na miejscu. Jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.