Skocz do zawartości

Wosk do srebrnego lakieru


Lozek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam Srebrną Hondę civic. Jest trochę ubytków w lakierze (auto z Włoch...), czasem znikną (część już znikła). Chcę zadbać o to co mam.

 

Ostatnio wyglinkowałem auto, wypolerowałem ręcznie, i nałożyłem słaby wosk, jedyny który kiedyś kupiłem - jakiś wynalazek K2. To była już końcówka owego wosku.

 

Chce teraz kupić coś dobrego. Budżet to 100zł. Potrzebuję coś co poprawi trochę wygląd lakieru, nada mu błysk, poprawi wizualnie. Jako, że nie mam gdzie myć ręcznie auta ( tylko raz na jakiś czas gdzieś mi się uda ) myję auto na myjni ręcznej. Mycie proszkiem i woda. Staram się stosować jak najmniej proszku, by nie ściągał wosku, ale mycie nim jest nieuniknione, więc mój wosk musi być też dość wytrzymały. Lubie często czyścić auto więc Teoretycznie mógłbym woskować auto co 2 miesiąca, ba nawet co miesiąc, ale w zimę tego się nie da zrobić, więc wosk musi jednak troche wytrzymywać.

 

Zastanawiałem się głównie nad Megsem 16 i Collinite 476. Megs podobno daje lepszy efekt wizualny a collinite jest wytrzymalszy. Już nie wiem co wybrać, pogubiłem się.

 

Ktoś ma jakieś propozycje? opisałem swoją sytuację, więc myślę, że fachowcowi te informacje wystarczą by doradzić jakiś wosk.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja na swoim srebrnym lakierze zastosowałem colli467 i jestem bardzo zadowolony. Proponowałbym Ci kupić próbkę PoorBoys World White Diamont 120ml i przelecieć lakier przed woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lozek, ten temat napewno Ci pomoże.

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=2458

Do ankiety należy pochodzić sceptycznie, zazwyczaj każdy poleca to co ma.

 

Przy srebrnym lakierze sugerował bym się łatwością aplikacji i wydajnością/ceną. Powiedzmy sobie szczerze, srebrny kolor jest strasznie niewdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Poorboy'a world natty's wax / wax blue / wax red

 

DO srebrnego tp pewnie zwykły biały natty's wax. Teraz tylko pytanie czy warto w to inwestować. do tego kupiłbym PoorBoys World White Diamond.

 

Taki zestawik będzie wporządku? pytam o ten wosk, bo w sklepie gdzie znajduje się PoorBoys World White Diamont megs 16 i collinite są drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hmm to ciekawe co piszecie bo ja też używam praktycznie cały okres letni natty's red i mam wrażenie że tak do 4tyg jest oki ale powyżej to już słabiutko kropelkuje, może to też dlatego że pod woskiem jest black hole??Ale do ciemnych lakierów mogę polecić mimo wszystko,na jasnym nie miałem okazji przetestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam położony Black Hole i na niego wosk FK High Temp. Wosk tak samo jak BH położyłem 8 lipca. Do tej pory auto myłem dwukrotnie. Ostatnie mycie wykonałem wczoraj i wosk kropelkuje tak samo jak podczas pierwszego mycia. Auto trzymam w garażu może to też wpływać na trwałość (szczerze powiem, że jak na razie to jedynie raz jechałem w deszczu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.