Skocz do zawartości

dragster

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy mi na zabezpieczeniu przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi i promieniami UV przednich reflektorów. Przedmiotowe reflektory były wypolerowane w ub. roku. Od tego czasu widzę małe zmiany; reflektory maja tendencję do żółknięcia i są bardzo podatne na uszkodzenia. Zabezpieczenie będziemy robić z dwie osoby, w temp. ok. 20 st., z możliwością odstawienia auta na noc do suchego garażu. Folia będzie bezbarwna.

Na portalu aukcyjnym widzę trzy typy folii:
- najdroższa: firmy PPF autogamma,
- folia w płynie: Liquidshield HP folia ochronna do lamp PPF do lamp,
- folia Oraguard firmy Orafol.

Prośba do użytkowników o podzielenie się opiniami nt. co wybrać i jak robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź 🍻
Zamówiłem jednak tą folię w sprayu. A to dlatego, że dobrze byłoby zrobić jeszcze spoiler i dolny plastik imitujący szybę w Civicu 8 Hatchback, a tego nie okleiłbym porządnie. Ten tylny czarny spoiler w Ufo ma również tendencję do takiego jałowienia. Reflektory przed nakładaniem przejadę jeszcze pastą celem odświeżenia.
Poeksperymentujemy, zobaczymy 🧑‍🔬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakładanie folii PPF to koszmar jeśli mowa o skomplikowanych kształtach, zaczniesz za mocno ją układać to zepsujesz klarowność kleju, odstaje często na zakamarkach po pewnym czasie i bardzo ciężko się ją docina jeśli nie masz nożyka Olfa za około 60zł i odpowiedniej wprawy. Do firm zajmujących się oklejaniem nawet nie jedź bo stawki mają chore. Już nawet lakiernicy się mniej cenią jak oni. Podlinkuj tą folię w spray bo jestem ciekaw co to. Dotychczas najlepszym rozwiązaniem było pomalowanie lakierem bezbarwnym na drugim miejscu powłoka do plastików odnawiana co rok/dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dragster Kiedyś chyba "miłośnicy detailingu", lub ktoś inny sprawdzali to i wyszła jakaś lipa.  Pamiętam że zużycie wychodziło kosmiczne,  a cena też jest niemała,  a dodatkowo coś tam z tym nie grało,  ale nie chcę teraz skłamać co... 

Czekam na Twoją opinię,  bo dawno się na to napaliłem,  ale coś mój zapał zgasiło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nałożyłem i teraz zdejmuję.  Otóż ta folia nadaje się do nowych powierzchni, idealnie gładkich. U mnie lampy były po korekcie w zakładzie detailinowym i folia weszła w mikropęknięcia, skutkiem czego lampy zrobiły się matowe. Robiłem wszystko na spokojnie, zgodnie z instrukcją producenta. Niestety zabrakło informacji, albo nie doczytałem, że produkt nadaje się wyłącznie do idealnie gładkich powierzchni.

Odnośnie samej folii pomijając mój przypadek, uważam że to bardzo dobry produkt: 10 razy pokryłem cały pas przedni w UFO i tylny spoiler z szybką pod nim i zostało jeszcze ok. 1/4 folii w puszce.  Można powiedzieć, że na same przednie reflektory, jedna puszka wystarczy na 3 auta.  Nakładanie bardzo przyjemne, porządny spray, nic nie kapie. Sama puszka jest też solidna, wkładałem ją do ciepłej wody pomiędzy nakładaniami i okleina wokół puszki nawet nie próbowała schodzić.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dragster

Szczerze mówiąc nie kumam nic z tego. Lampy po korekce mają mikropęknjęcia?  

Druga sprawa to fakt, że przez te pekniecia efekt koncowy - lampa matowa. To juz calkiem nie wiem jak sie moglo stac. Nie znam produktu, ale bardziej szukalbym przyczyny w aplikacji, przygotowaniu powiechrzni niz w tym ze mikro pekniecie sprawilo efekt matu, a nie polsyk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.