Jump to content

dragster
 Share

Recommended Posts

Zależy mi na zabezpieczeniu przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi i promieniami UV przednich reflektorów. Przedmiotowe reflektory były wypolerowane w ub. roku. Od tego czasu widzę małe zmiany; reflektory maja tendencję do żółknięcia i są bardzo podatne na uszkodzenia. Zabezpieczenie będziemy robić z dwie osoby, w temp. ok. 20 st., z możliwością odstawienia auta na noc do suchego garażu. Folia będzie bezbarwna.

Na portalu aukcyjnym widzę trzy typy folii:
- najdroższa: firmy PPF autogamma,
- folia w płynie: Liquidshield HP folia ochronna do lamp PPF do lamp,
- folia Oraguard firmy Orafol.

Prośba do użytkowników o podzielenie się opiniami nt. co wybrać i jak robić.

Link to comment
Share on other sites

Każdy dobry ppf będzie ok (flexi, clif itp..) Oraguard to nie ppf i szybko zacznie żółknąć.

Jeżeli są to skomplikowane lampy to nie będzie łatwo okleić.

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za podpowiedź 🍻
Zamówiłem jednak tą folię w sprayu. A to dlatego, że dobrze byłoby zrobić jeszcze spoiler i dolny plastik imitujący szybę w Civicu 8 Hatchback, a tego nie okleiłbym porządnie. Ten tylny czarny spoiler w Ufo ma również tendencję do takiego jałowienia. Reflektory przed nakładaniem przejadę jeszcze pastą celem odświeżenia.
Poeksperymentujemy, zobaczymy 🧑‍🔬

Link to comment
Share on other sites

Nakładanie folii PPF to koszmar jeśli mowa o skomplikowanych kształtach, zaczniesz za mocno ją układać to zepsujesz klarowność kleju, odstaje często na zakamarkach po pewnym czasie i bardzo ciężko się ją docina jeśli nie masz nożyka Olfa za około 60zł i odpowiedniej wprawy. Do firm zajmujących się oklejaniem nawet nie jedź bo stawki mają chore. Już nawet lakiernicy się mniej cenią jak oni. Podlinkuj tą folię w spray bo jestem ciekaw co to. Dotychczas najlepszym rozwiązaniem było pomalowanie lakierem bezbarwnym na drugim miejscu powłoka do plastików odnawiana co rok/dwa.

Link to comment
Share on other sites

@dragster Kiedyś chyba "miłośnicy detailingu", lub ktoś inny sprawdzali to i wyszła jakaś lipa.  Pamiętam że zużycie wychodziło kosmiczne,  a cena też jest niemała,  a dodatkowo coś tam z tym nie grało,  ale nie chcę teraz skłamać co... 

Czekam na Twoją opinię,  bo dawno się na to napaliłem,  ale coś mój zapał zgasiło. 

Link to comment
Share on other sites

Nałożyłem i teraz zdejmuję.  Otóż ta folia nadaje się do nowych powierzchni, idealnie gładkich. U mnie lampy były po korekcie w zakładzie detailinowym i folia weszła w mikropęknięcia, skutkiem czego lampy zrobiły się matowe. Robiłem wszystko na spokojnie, zgodnie z instrukcją producenta. Niestety zabrakło informacji, albo nie doczytałem, że produkt nadaje się wyłącznie do idealnie gładkich powierzchni.

Odnośnie samej folii pomijając mój przypadek, uważam że to bardzo dobry produkt: 10 razy pokryłem cały pas przedni w UFO i tylny spoiler z szybką pod nim i zostało jeszcze ok. 1/4 folii w puszce.  Można powiedzieć, że na same przednie reflektory, jedna puszka wystarczy na 3 auta.  Nakładanie bardzo przyjemne, porządny spray, nic nie kapie. Sama puszka jest też solidna, wkładałem ją do ciepłej wody pomiędzy nakładaniami i okleina wokół puszki nawet nie próbowała schodzić.

 

 

  • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

@dragster

Szczerze mówiąc nie kumam nic z tego. Lampy po korekce mają mikropęknjęcia?  

Druga sprawa to fakt, że przez te pekniecia efekt koncowy - lampa matowa. To juz calkiem nie wiem jak sie moglo stac. Nie znam produktu, ale bardziej szukalbym przyczyny w aplikacji, przygotowaniu powiechrzni niz w tym ze mikro pekniecie sprawilo efekt matu, a nie polsyk. 

Link to comment
Share on other sites

Lampy były po korekcie kilka mc temu. Przetarłem je jeszcze Sonaxem do lamp, umyłem dokładnie i odtłuściłem IPA 50%. Nakładanie było co 12 min, w suchym garażu, temp 24 st. C.

Link to comment
Share on other sites

Wilgotność pow. w normie? Czasem lakiery bezbarwne przy lakierowaniu jak dostaną wilgoci to też podobnie reagują. 

A może na puszce pisze, że finalnie to wersja matowa 😂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.