Skocz do zawartości

Gliptone 13.5, nowe auto matowa skora i problem.


Miro75

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam wszystkich, to mój pierwszy post chociaż forum czytam od dość dawna.

Odebrałem nowe auto z tapicerką skórzaną Nappa w kolorze brązowym. Chciałem zabezpieczyć tę tapicerkę aby długo mi służyła. Zakupiłem polecane środki, cleaner gt15.5 I odżywkę gt13.5 od Gliptone. I dzisiaj dzielnie przystąpiłem do dzieła. Wyczyściłem fotele, następnie nałożyłem odżywkę mikrofibrą na tylną kanapę.

I... tylna kanapa świeci się jak psu jaja. Z pięknego pełnego matu nie pozostało nic. Nie ruszyłem przednich foteli ani boczków bo efekt na jest koszmarny. Porównując zagłówek (nie pokryty odżywką) z oparciem siedziska po prostu dramat, zagłówek matowy jak z fabryki, oparcie połyskliwe jakbym smalcem je natarł.

Po 3h przetarłem mikrofibrą aby zdjąć ewentualny nadmiar srodka, ale nie odczułem aby MF zebrała cokolwiek, no i po tej operacji jak się błyszczało tak blyszczy się nadal. W dotyku czuję obecność odżywki na powierzchni skóry, jest ona "wilgotna" choć po przetarciu palcem nie pojawiają się smugi.

Czy przesadziłem z ilością? Nie mam pojęcia. Nakładałem odżywkę na MF a następnie mietoliłem aby środek rozłożył się równomiernie na powierzchni czysciwa. Nakładałem systematycznie  odżywkę na kanapę element po elemencie tak, aby był widoczny film środka na powierzchni elementu.

Pomocy koledzy... bo oszaleje patrząc na ten półpołysk na tylnej kanapie. Co zrobiłem źle? Co muszę zrobić aby efekt matowy powrócił? Z góry dziękuję za pomoc dla nowicjusza. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Miro75 napisał:

Ok. 4...5h

Żeby Cię trochę uspokoić - wczoraj rano aplikowałem Leather Lotion od Meguiar's na skóry, gruba warstwa. Na ten moment są jeszcze miejsca w których produkt połyskuje. Takie środki potrzebują czasu. Można ewentualnie podsuszyć suszarką/opalarką ale z umiarem i wyczuciem.

Więc na spokojnie to zostaw, niech działa 🙂 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy właściwie dobrałem odżywkę. Bo teraz czytam że Gliptone 13.5 pozostawia pół połysk. 

Jeśli ten semigloss pozostanie, to mam dwa pytania do Kolegów:

1. czym usunąć tę odżywkę aby powrócić do punktu wyjścia?

2. co polecacie do skory Nappa w BMW G30 aby zachować fabryczny efekt matowy jak najdłużej?

 

Zawsze dbałem o swoje auta i teraz też chciałbym cieszyć się wnętrzem tak długo jak się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wpis, szukałem środka, który pozostawia połysk. Bo po większości miałem mat.

Kanapa w domu był zabezpieczona fabrycznie czymś połyskującym i chciałem utrzymać ten efekt.

 

Powierzchnię doczyścisz dedykowanym środkami Kecav Light, Colourlock light, gliptone 15, furniture clinic cleaner itd.

Ale pamiętaj, że każde czyszczenie to interakcja i nie jest obojętne. Skóry nie powinno się też czyścić przesadnie często.

 

Odczekaj 2 miesiące. Wtedy zrób czyszczenie delikatnym środkiem i nałóż inny protektor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ghost napisał:

Dzięki za wpis, szukałem środka, który pozostawia połysk. Bo po większości miałem mat.

Zobaczymy jak to będzie jutro wyglądać...

Może się zmatowi przez noc. Dam znać.

Natomiast na pewno nie wytrzymam 2 mcy oglądając w nowym aucie kanapę która odstaje połyskiem i odcieniem od przodu oraz boczków z tyłu 😞

proszę zatem dobrą duszę o poradę co z tym fantem począć...

mam wrażenie że przesadziłem z ilością odżywki i stąd ten połysk. Kanapa po 12h nadal wykazuje obecność czegoś lepkiego na powierzchni. Wygląda to ochydnie w porównaniu z przodem. Jak nie przymierzając kokpit Poloneza pokryty plakiem na wysoki połysk.

Pierwszy raz mi się coś takiego przydazylo. Miałem 7 lat Passata B8 z skora Nappa, konserwowalem skórę wielokrotnie jakimś Sonaxem z marketu i nigdy nie wygenerowałem takiego problemu jak teraz. Co spieprzyłem Panowie i jak to owrocic do stanu fabrycznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po 24h efekt nadal jest marny 

Fotele przód16593673053261400680867609472576.jpg.ec5f491269c9e77aa146394b12efd857.jpg

Kanapa tył16593673976714063962752994081469.jpg.ee0953b85f74ae17a724fd523f37af25.jpg

Różnica odcienia i połysku. Normalnie dramat. Ochydnie to wygląda. I nadal jest lepkie w dotyku. Sorry ale ten "efekt" kompletnie rozmija się z moim gustem.

Zmyc to? Poczekać aż sie wchłonie? Kanapa nie nadaje się do podróży bo w dotyku jest lepka i śliska.

Boję się to ruszyć bez profesjonalnej porady żeby nie utrwalić tego "efektu". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.