Skocz do zawartości

Neoxal primer, zymol concours, fusso, długa historia


analyzator

Rekomendowane odpowiedzi

@zeea poza kawałkiem maski  całe auto w hdc. Przedni błotnik po stronie kierowcy również dostał letniego zymolka 😉 poza tym całe auto planuję titanium a co zrobię to się okaże 😉

Mając na uwadze zalecenia właściciela wosk docierałem naprawdę przesuwając fibre po lakierze bez żadnego docisku. Oba te woski to po prostu mistrzostwo świata. Także terapia nie trwa długo 😉

20221210_181817.jpg

 

Edit. Oczywiście nie skończyło się na titanium bo i po co 😉

 

 

20221211_174814.jpg

20221211_174823.jpg

20221211_174835.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Słowem o atlantique. Look wciąż miazga i serio titanium obok klęka. Przebiegu nie dużo. Auto ma urodziny i muszę mu kupić jakiś nowy wosk 😉 właśnie dokręciłem do 40k przebiegu.

20230128_112946.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pablo15005 napisał(a):

Jak Twoja opinia na temat podkładu z neoxal? Warto? Wrzuciłem ostatnio pod wosk zircon ale auto prędko do mnie nie wróci i nie zbadam jak to hula:(

Fajnie się pracuje. Dobry look i śliskość. Przyjemnie się na niego kładzie woski. To już pewnie wiesz. Trwałość staram się zbadać ponownie. Mamy konkursowy letni wosk zymola na neoxalu vs hdc więc jak ma coś dodać to nie powinno być trudno 😉 czekamy.  Jak dojedzie do wiosny to może zacznę myć mocniej zasadowo żeby trochę podkęcić tempo. Za mało jeżdżę tym autem jak nie jestem w stanie zakatować zymola w zimie

Produkt ma w sumie wszystko spoko poza moją trudnością z potwierdzeniem, że wydłuża trwałość 😉 no dobra. Brudzi pady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
2 godziny temu, imola33 napisał(a):

I jak? Test dalej trwa?

Atlantique siedzi na obu. Będzie aktualka przy kolejnym myciu - auto właśnie smaży się na parkingu pod lotniskiem całe w robalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, analyzator napisał(a):

Atlantique siedzi na obu. Będzie aktualka przy kolejnym myciu - auto właśnie smaży się na parkingu pod lotniskiem całe w robalach.

no to Ci wyżre lakier 😬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy koniec testu. 

Przypominam. Start resetu 39600km w grudniu. Koniec czerwiec przebieg 44000km. Połowa maski hdc, połowa @NEOXAL EUROPE primera.

Na górze wosk zymol atlantique także typowo zimowe zabezpieczenie 😉 

Pół roku zero qd, zero rinslessa. Chemia różna ale zlewalem maskę go-go insect który wyraźnie osłabiał wosk z już niemałym przebiegiem.

Jeszcze przy ostatnim myciu było jako tako. Ale. Od trzech tygodni auto pod chmurką obok budowy oraz w słońcu całe z przypalonymi słońcem robalami

wynik? Zero różnicy :-) neoxal nie wydłużył trwałości zabezpieczenia w stosunku do naturalnego cleanera.

Tą deklarację obalamy z marszu. 

Stan maski przed myciem wola a pomstę do nieba. Robale smażone kupy robali, kurz z budowy. Wszystko to nawet nieźle zdmuchnął deszcz. To co się przykleiło to się nie odklei tak łatwo.

 

20230614_184741.jpg

20230614_184746.jpg

20230614_184751.jpg

 

Doły drzwi. Leciały qdeki i nawet na brudnym hydro jest 😉

20230614_184829.jpg

 

Umyte piana bh 4% potem carpro reset.

20230614_195113.jpg

 

Tafla z lekkim oczekiwaniem mimo trzykrotnego płukania. Produkty wybrałem celowo niezamulające i łatwo się wyplukujace.

20230614_195116.jpg

 

 

Przebieg.

20230614_195132.jpg

 

 

Trudności z domyciem i ślady po robalach. Wpadła więc szybko glinka na gąbce carpro na poślizgu z rinslessa i hdc. A co dalej to się pomyśli.

20230614_211948.jpg

 

Dziękuję wam, zymolom i neoxal za wspólne pół roku 🙂

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.