Skocz do zawartości

Karcher HD 6/15M i anomalie z ciśnieniem - brak pomysłu


Rekomendowane odpowiedzi


Cześć,
 
Jak wyżej, z myjką dzieją się rzeczy przedziwne, serwis nie widzi problemu, a ja se biegam dookoła samochodu z opryskiwaczem i wspominam, jak fajnie było mieć pianownicę...
 
Chronologicznie:
 
W kwietniu podłączyłem myjkę, żeby ogarnąć koła od Lexa. Niby nabiła ciśnienie jak zwykle, ale zaczęło się przerywanie - nabijała ciśnienie i przestawała, strumień przybierał na sile i słabł, po puszczeniu pistoletu przez krótka chwilę charakterystycznie buczała, jakby silnik nad czymś pracował. Pokombinowałem, podłączyłem do innego gniazdka, zniknęło, zapomniałem. Przez dwa miesiące pracowała wzorcowo. Zaznaczę, że nie podłączyłem wtedy pianownicy w ogóle.
 
W czerwcu nagle to samo, tylko na większą skalę. Na chwilę potrafiło ustąpić, ale mycie dokonczylem wezem ogrodowym, szkoda sprzętu. Wariowała i z pianownicą i sama. I tak głupi jestem, że doszedłem do tego momentu, ostatecznym sygnałem "daj mi spokój" było to, jak się przegrzała i wyłączyła.
 
W serwisie oczywiście żadnego problemu nie znaleźli, nawet nie wymienili oleju "bo to się robi, jak rozbiera się myjkę, jak działa, no to po co?" - pewnie ten sam schemat, co wkręcanie, że skrzynia automatyczna jest bezobsługowa. Nieważne, wymienimy sami. Nie za bardzo nastawiałem się na to, że coś się zmieni po odebraniu z serwisu, w którym nic nie zrobiono, ale na próbę postanowiłem włączyć wczoraj. Alleluja, przeszło! Widocznie się nawróciła. No tak, ehe, yhym, a francuskie samochody się nie psują. Dzisiaj już robi to samo, grzeje się i wyłącza - co ciekawe, tylko z pianownicami. Już nie mam siły i odwagi probowac, idę po Kwazara.
 
Ewidentnie czynnikiem zapalnym jest założenie jakiegoś akcesorium - PA powoduje wcześniej opisane "skoki" ciśnienia, przy fabrycznej pianownicy nie ma przerywania (bo prawdopodobnie nie generuje takiego ciśnienia - piana z niej to żenada), ale prawidłowe ciśnienie nabija co drugie uruchomienie - tzn zazwyczaj woda leci jak z weza, mozna sobie trzymać spust pol minuty i nic się nie zmienia, nie ma siły.
Nie jest to jednak warunek konieczny do wystąpienia problemu - akurat dzisiaj wyszło tak, że z lancą działa dobrze, jutro mogłoby być inaczej...
 
PA nie jest zatkana, sitko jest nowe, wczoraj ją przepłukałem. Dysza w standardowej lancy również drożna. Ciśnienie wody OK. Nic w warunkach użytkowania się nie zmieniło na przestrzeni ostatnich miesięcy.
 
Macie jakiś pomysł? W poprzednim Nilfisku miałem taki przypadek i tam winien był zawór start-stop. Nabijala ciśnienie i przestawała, tak jakby puścić pistolet. I w kółko. Interesujące jest jednak to, jak duży wpływ ma na to podpięcie jakiegoś urządzenia jak i brak regularności występowania anomalii.
 
Nagrałem filmiki z zachowania: z lancą, PA i oryginalną pianownicą Karchera. Wstawię, jeśli kogoś by mogły naprowadzić na jakiś trop.
 
Miłego dnia i z góry dzięki.
 
Wyryte w skale z S20 FE 5G
 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki długi i jaka średnica masz przewodu z wodą ? 

U moich rodziców mam za długi przewód i słabe ciśnienie z sieci wszystko zgrywa się w to że myjka jest bezużyteczna,nie nadąża pobierać wody. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trop niezły, natomiast węży nie zmieniałem, ciśnienie wody w kranie też jest jakie było (dobre), jak pisałem przez trzy lata myjka pracuje w bardzo podobnych warunkach, nawet z kilkudziesięciometrowym wężem pod domem, gdzie ciśnienie jest faktycznie słabsze pracowała poprawnie. Gdyby coś było nie tak w tej kwestii, zauważyłbym Zaczęła ewidentnie fiksować, stawiam na ten start/stop.

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest drożna. Zresztą dwukrotnie takie zjawisko miałem i bez obecności pianownicy.

Podsumowując:

Do kwietnia było wszystko OK.
W kwietniu raz zaczęła "przerywać" (gubić i nabijać ciśnienie, w kółko" na krótką chwilę, podłączona była standardowa dysza.
Od kwietnia do czerwca - zero zastrzeżeń.
W czerwcu przerywała zarówno ze standardową dyszą, jak i z PA. Nie chciała przestać, więc została zawieziona do serwisu. Serwis nie zrobił nic, poza sprawdzeniem uzwojenia (rzekomo).
Wczoraj wszystko było OK, chociaż pracowała bardzo krótko - tylko dla testu, czy może się coś nie poprawiło.
Dzisiaj przerywała z podłączoną PA, pianownica Karchera ma problem z wytworzeniem odpowiedniego ciśnienia, przy standardowej dyszy jest wszystko w porządku - tak jakby podpiecie jakiegoś akcesorium zwiększało prawdopodobieństwo ujawnienia się problemu.
Przedłużacz jest OK, roczny. Ciśnienie wody nie zmieniło się. Wąż nie jest za długi/nie ma dużej średnicy. Czynniki zewnętrzne odpadają.
Ja nie mam pomysłu.

Wyryte w skale z S20 FE 5G









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@MMCzysci zacząłbym od wymiany dyszy w PA. Jeżeli na PA Ci przegrzewa karchera to prawdopodobnie dysza sie wypłukała i jest za duża. Miałem tak w moim poprzednim karcherze że dysza od lancy wypłukała się i zwiekszyła przez to cisnienie przez co karcher zwyczajnie sie przegrzewał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czytajcie uważnie. Z podłączoną pianownicą Karchera też jest problem z ciśnieniem - nie chce do konca dobić. Dzisiaj ze standardową lancą myjka pracowała dobrze, ostatnio nie. Nie ma reguły, traktowałbym to bardziej jako zjawisko losowe. Nie rozumiem sam. Ja też wolałbym, żeby to była wina PA...

Wyryte w skale z S20 FE 5G





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat gdyby dysza była za duża to po prostu robiło by się mleko , na pewno myjka by nie przerywała lub przegrzewała się .

Im mniejsza dysza w pianownicy tym większe ciśnienie za pompą.

@MMCzysci tak w ogóle to Ty masz Nilfiska czy Karchera ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
58 minut temu, AudiBlask napisał:

gdyby dysza była za duża to po prostu robiło by się mleko , na pewno myjka by nie przerywała lub przegrzewała się .

Im mniejsza dysza w pianownicy tym większe ciśnienie za pompą.

Miałem za duzą dysze u siebie i u mnie myjka przerywała. Ja mówie z własnego doświadczenia. Myjak z "wypłukaną" dyszą dostawała za duze cisnienie przez co przegrzewała sie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.