Skocz do zawartości

ADBL Glass Polish


Bitek

Rekomendowane odpowiedzi

Efekt po rotacji, pada filcowego od Flexipads plus pasta ADBL Glass Polish. 
Pierwszy raz polerowałem szybę boczną i czułem do niej respekt, nie przesadzałem z dociskiem i nagrzaniem szyby.
Trzymałem obroty w przedziale 1000-1400.
Wszystkie rysy które zostały po polerowaniu są na tyle głębokie, że czuć je pod paznokciem.
Pasta nie zostawia bałaganu na karoserii, mało co "pluje" jest całkiem tłusta i wodą spryskiwałem pada jak już przysychała bardzo drobną mgiełką.
Przyjemny zapach umila pracę 🙂

 

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 minut temu, Bitek napisał:

@Domel 
Widziałem, ze wrzuciłem filmik w jednym z tematów i czekałem, aż stworzysz osobny temat 😛 

Mam problemy czasowe 😞 Ale ciesze się za zaczołeś nowy temat i będziemy ciagnąć dalej 🙂

@D@ViD testowałeś juz tez na rotacji i filcu?

1 godzinę temu, Bitek napisał:

filcowego od Flexipads

Zapodaj link do tego pada pls bo ja mam jakis 150mm a potrzebuje 125 ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Domel napisał:

@D@ViD testowałeś juz tez na rotacji i filcu?

Jeszcze nie. Zamierzam w długi weekend pobawić się z tym. Właśnie rotacja + twardy pad cuttingowy oraz rotacja + filc 🙂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zeeaJa uratowałem przed wymianą 2 przednie szyby RRC Glass Polish (póki co jedyny środek tej marki, który jest na stałe w arsenale) Byly to zmatowienia od piór wycieraczek, ale w takim stopniu, że zwłaszcza w nocy nie dało się już bezpiecznie jeździć. RRC nie ma co ukrywać chlapal zwłaszcza z większą ilością wody, a kupiłem go tylko dlatego, że jest również gotową pastą. Szyby w małych miejskich autach, ale 3-4h walki było. Działałem na rotacji z filcem. ADBL wleci do koszyka dla porównania bo chętny na taką akcję znajdzie się bez problemu😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Moderator

Czy ktoś ma doświadczenie z tą pastą ale w ręcznej aplikacji? Np Tricolorem? Bardziej jako glass cleaner niż polish.

Czy wypracowujecie do końca? Jak docieranie bo pasta dość tłusta 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
19 minut temu, penkus5 napisał:

@Domel Tak,  wypracowywałem do końca tricolorem właśnie. Wszelkie osady usuwa bez zająknięcia! Co do docierania to najpierw suchą fibrą,  a potem już poleciałem IPA i bardzo ładnie schodziło 🙂

Właśnie obejrzałem jeszcze raz filmik Nowika w siedzibie ADBL i rzeczywiście Chemik mówi, że płynem do szyb docierać jeśli pracujemy ręcznie na "sucho".

Dziś bawiłem się i miałem problemy z dotarciem, także jutro wdrożę ten tips 😉

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie po użyciu pasty, podczas dłuższej jazdy w deszczu pojawiają się mazy. Przy każdej rysce, nawet takiej widocznej jedynie pod światło. Pojawiają się po każdym użyciu wycieraczek, znikają po kilku sekundach.
Czy miał ktoś podobny problem? IMG_4639.jpeg.3d47aa2f36b97be7323f7dde5730cb5d.jpegIMG_4638.jpeg.23e6abbf7acb78ca13e554d68c699233.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gąbek1 może w tych odoryskach została resztka pasty lub innego syfu i po użyciu wycieraczek jest wywlekana. Zaczął bym od porządnego wypłukania myjka z bliska szyby. Ewentualnie odpryski i rysy są na tyle duże, że siedzi w nich woda i za każdym razem jest wybierającej część przez wycieraczkę. Nakładałeś potem jakaś niewidzialną wycieraczkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.