Skocz do zawartości

Osad na szybach i rysy


Laudi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Dziś postanowiłem pomóc mojemu ojcu umyć samochód i niestety po stronie skierowanej od słońca po spłukaniu szamponu na szybie pojawił się osad w postaci spływających kropel.
Auto pokryte było pianą Adbl Yeti i umyte szamponem Adbl Snowball. Nie wiem czy osad był już na szybie i był nasmalcowany czymś przez handlarza czy to skutek zaschnięcia resztek szamponu spłukanego z dachu. Dodatkowo auto ma dość grube rysy na szybie od strony kierowcy.
Próbowałem zmyć to APC( G101 i Nielsen Cyclone), IPĄ, Clinem do mycia szyb i nawet środkiem do usuwania kamienia w łazienkach.

Nic nie pomaga a ojciec wkurzony chodzi jak głodny lew w klatce.

Czy ktoś się z czymś takim spotkał lub wie jak to usunąć ? Zastanawiam się nad tlenkiem ceru lub produktem od ADBL do polerowania szkła.

Mam jeszcze maszyne do polerowania ADBL Roller R125-01 i pasty Menzerna Onestep i Carpro Essence ale obawiam się że moge narobić tym bałaganu na szybach.

@ADBL
image.png.7be08e7f622b9a3ca1f9f4cb821f66af.png

image.png.8a22d2f4a6457e754b03f5b2140faf05.png

 

image.png.dce3154b9fd0afcb4508f36db9d3be6b.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
16 minut temu, Laudi napisał:

Czy ktoś się z czymś takim spotkał lub wie jak to usunąć ?

Waterspoty.

Zacznij od kwasów. Jak są mocne wżery idź w stronę cleanerów do szyb.

Wczoraj bawiłem sie ADBL Glass Polish:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kwasy masz na myśli?

Myślałem nad środkami ADBL glass polish albo ADBL Glass  PRO
A filmik widziałem dziś rano bo subuje twój kanał, ładnie szybka wygląda po polerce. Twardego pada używałeś? Mówiłeś na filmiku że jeszcze AIO testowałeś na szybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Laudi napisał:

Jakie kwasy masz na myśli?

 

39 minut temu, keza napisał:

eżeli chodzi o kwasy do water spotów możesz użyć Aqua APC Sour w odpowiednim stężeniu.

Dokładnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zacieki po zaschnięciu twardej wody usunąłem u siebie octem spożywczym i wodą zdemineralizowaną w stosunku 1:1. Namoczyłem mikrofibre i delikatnie przecierałwm tym szybę. Po kilku minutach wszystkie waterspoty zniknęły bez ślasu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.