Skocz do zawartości

Kompresor i tornado


Tataradek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak często używam pneumatycznych narzędzi to przed użyciem daje kropelkę oleju do szybkozlaczke urządzenia i tyle. Szkoda mi brudzić cały wąż tym olejem nie mówiąc jak jeszcze kiedyś chciałbyś z niego skorzystać podpinając do niego pistolet lakierniczy 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sztefan24 napisał(a):

Generalnie tornador to dodatek do kompresora - głównie podnośniki i klucze pneumatyczne.

No to dla samego tornadora powinieneś mieć osobną instalację od miejsca, w którym masz wpięty naolejacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sztefan24 Zamiast stacji przygotowania powietrza tj. odwadniacz i naolejacz, ja bym zastosował naolejacze punktowe do kluczy pneumatycznych (coś takiego: https://www.beta24.pl/1919ml-naolejacz-mini.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIt9b-gISHhAMV4ZCDBx0Z4QG1EAQYByABEgKCWPD_BwE ) i postawił tylko odwadniacz. Tornador czy choćby pistolet do przedmuchiwania lub lakierowania z mgiełką olejową to zły pomysł. 

U rodziców właśnie mam takie coś i sprawdza się fajnie 🙂 Jedyny minus to mniej poręczny klucz pneumatyczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2024 o 21:28, sztefan24 napisał(a):

Pozwolę sobie zawołać @DZIADZIA. Jakiej stacji przygotowania powietrza używasz? Zastanawiam się czy potrzebne mi to bo ceny są różne. Ta z parkside można kupić nawet za 50 zł i czy podawanie oleju do tornadora nie będzie brudzić wykładziny.

Olejarka zbędna, kup reduktor i wymieniaj filterek co jakiś czas, ja filterek moczę w zmywaczu silikonowym i nie muszę kupować.

A do pneumatu kup sobie, gadget montowany do pneumatu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.