Skocz do zawartości

FinishKare 1000P Hi-Temp Paste Wax


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam do was pytanie czy mogę zrobić takie połączenie?

Glinka potem FINISH KARE 300 Hand Glaze a na to FK1000p?

Czy po glinkowaniu zastosować jeszcze IPA?

Jakieś 2 tygodnie temu po raz pierwszy zastosowałem fk1000p na tylko umyty samochód dwie warstwy do dzisiaj się trzyma :)

Chodzi mi o to czy jak nałożę FINISH KARE 300 Hand Glaze do wydobędę głębie koloru a na to wosk dopiero by to ładniej wyglądało można takie coś zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale IPĄ wymywają cleaner i w tym nie ma problemu.

Po użyciu glinki nie masz całkowicie czystego i przygotowanego lakieru na całej powierzchni.

Jak ktoś chce mieć sterylny lakier po glinkowniu powinien zastosować cleaner a później wymyć go IPĄ .

"IPA to Lipa" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiłem FINISH KARE 300 Hand Glaze podobno on ma niby wydobyć głębie koloru a na to wosk.. chociaż jak piszecie ze lepiej trzyma się na czystym lakierze to wypróbuję Glinka i FK1000p bo tak jak pisałem wcześniej zastosowałem fk tylko po umyciu samochodu szamponem.. Kropelki są wosk się trzyma dalej :) Ponad pół testera poszło mi na dwie warstwy a z tego co już dowiedziałem się z tego forum chyba za grube warstwy kładę. Polerowałem fk jakieś 3-4 min od nałożenia może to zbyt szybko ? Bałem się że mi tak zaschnie ze go nie dam rady potem spolerować :) Sorry za tak rozbieżne myśli... dopiero zaczynam przygodę z woskowaniem itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoły są dwie, i każdemu inaczej wychodzi. W testach mi trzyma fk jak zł na kilku Cleanerach i nie widzę potrzeby żeby sobie jeszcze auto IPA pryskać i robić dodatkową robotę.

Stanowczo za dużo kładłeś ma być mgiełka na lakierze. I za szybko polerowałeś, poczytaj forum z szukajki "test palca"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jak ktoś nakłada FK 1000p w sezonie letnim to aż się prosi żeby coś dodającego looku wrzucić pod niego. To jest taki długodystansowiec, że nie ma sensu sobie zaprzątać głowy "obniżoną trwałością" - wytrzyma najwyżej 3 miesiące, a nie 6 :kox: Rozumiem jak ktoś woskuje auto przed zimą - smarujemy w pażdzierniku, a poźniej całkiem możliwe, że dopiero na wiosne. W takiej sytuacji zależy nam na trwałości, a i swirle są pod śniegiem troche mniej widoczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zacznę od tego iż problemem każdego człowieka który dba o swoje auto i parkuje pod chmurką są SRAJĄCE PTAKI !! :D U mnie auto jest obsrane (za przeproszeniem) co 2 dni , można powiedzieć ze tylko maska i błotnik ((ale błotnik sporadycznie) , na masce od tej kupy ptasiej robią się już takie wżery że oststanio 2 godz tyrałem 4 wżery UC+tricolor i zeszło , postanowiłem sprawdzić jeden sposób , umyłem dobrze całe auto , położyłem cleanr na maskę i 2 błotniki i nałożyłem na nie grubo Hi-Tempa i następnie starłem resztki , dzisiaj schodzę rano do autka i co ? Kleks na masce , biorę zaraz QD z bagażnika i MF ścieram i co zonk ! żadnego śladu (czyt.wżeru) , a zawsze po gównie były . Nie wiem co o tym myśleć , czy było to słabe g**no czy po prostu HT daje taki efekt że nie robią się wżery, oczywiście chciałbym wierzyć w to drugie i mam nadzieje że tak będzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damianldz, woski, sealant-y, powłoki itp. jedynie wydłużają czas jaki masz na zauważenie i usunięcie ptasiej kupy. Nie ma takiego zabezpieczenia, które by wytrzymało przez dłuższy czas obcowanie z ptasimi "kleksami"- po prostu są mocniejsze i słabsze kupy, mocniejsze i słabsze zabezpieczenia, oraz mocniejsze i słabsze lakiery. Jeśli zauważysz kupę, to ją jak najszybciej usuń (optymalnie ciśnieniowo, na odludziu itd. można to robić szmatką i QD)- nie myśl w ten sposób: mam super wosk- nie muszę nic robić, umyję auto za kilka dni i będzie lalka ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tukolarz, ja to dobrze wiem , nie musisz mi mówić o tym :) nie jestem jakimś laikiem , coś juz tam wiem , chodzi mi tylko o to że , do tej pory nakładałem same woski naturalne , i jak był kleks to ślad pozostawał , po FK tak nie jest jest kleks , rano go ścieram i śladu nie ma . Wiem ze jak najszybciej ścierać , nawet nieraz jak nie mam co robić w nocy ide z tel i świecę czy nigdzie nie nasrał jak coś jest to biere QD i ścieram :P Jednego nie wiedziałem z tego co napisałeś że sealanty wydłużają czas na zauważenie kupy i starcie jej , tego nie wiedziałem , a jest to bardzo istotna informacja dla mnie :) dzięki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego iż problemem każdego człowieka który dba o swoje auto i parkuje pod chmurką są SRAJĄCE PTAKI !!

oj tak, wiosną z dnia na dzień się rozchorowałem i auto miało już marne zabezpieczenie (czekało na nową warstwę wosku) i śladu po ptakach do dziś nie mogę ręcznie usunąć (SSR-ami), albo UC albo polerka. Teraz mam garaż i wosk na aucie, jedyne dobre zabezpieczenie. ;)

 

Ale żeby było w temacie to na wosk FK mogę kłaść dowolny wosk naturalny czy są może jakieś przeciwskazania co do tych wosków? Planuję na początku października położyć FK i na to naturalny wosk, żeby jesienią wyglądało auto, a na zimę miało ochronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.