Skocz do zawartości

2 step + ceramika


PaaPaaJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, cześć i siemasz

Mam mały dylemat chcę na wiosne (tak wiem sporo czasu jest, ale wolę mieć już pewność w okresie zimowym) ogarnąć, a w sumie odświeżyć swój samochód, dokładnie chodzi o bmw e46 coupe clubsport z lakierem carbonschwarz, ponad półtora roku temu została na niego położona ceramika przezemnie, która miała niby trzymać tylko rok 😅 ale noo chcę położyć nową i padło na neoxala 1.61 + reload

Moje pytanie brzmi czy korektę przeprowadzać menzerną 400 (pad średni, lub twardy, ewentualnie mikrofibrowy średni lub twardy) + menzerna 3800 (pad finishowy) czy menzerna 400 (zestawie identyczne) + carpro essence (pad średni lub finishowy) czytałem, że niby jest to dobry primer, a na jednej stronce, że lepiej nie stosować go jako właśnie wyżej wymieniony primer, bo może zrobić się kanapka przez dodatki sio2 i z powłoki neoxala po roku może nic nie zostać, lakier oczywiscie przejdzie dekontaminację wraz z glinkowaniem jak przystało 😁 przed polerowaniem zostanie odtłuszczony ipą lub innym wipe out'em (chętnie dowiem się jakie polecacie) przed aplikacją powłoki i kolejne moje pytanie brzmi czy w ogóle jest sens kupowac essence'a jeśli jest to niepewne, bo nie chcę sytuacji, że po roku powłoka neoxala zniknie.

Dodam, że nie chcę dużo lakieru wycinać, ale wiem, że ten lakier jest twardy i wymaga troszkę czasu i nie jest zniszczony, posiadam tem samochód zaraz 3lata i chcę go zostawić jak najdłużej się da, bo mam co do niego jeszcze duuuuużo planów (lakieru nie chcę dużo wycinać z tego względu, że nie chcę za ileś tam lat oddawać go do lakierowania, bo już mało klaru będzie, wiem może i dziwne podejście, ale nazywam to zdroworozsądkowym, a jedynym lakierowanym elementem była tylna klapa, bo ta wersja miała oryginalnie spoiler i już go nie ma, nie wnikałem czy odpadł czy po prostu jakiś Hans go sobie ściągnął) 

Jeśli ktoś doszedł do końca moich wypociń to dziękuję za przeczytanie i pomoc w doborze mojego zestawu

Poniżej zdjęcia pacjenta dla uwagi 😅

Pozdrawiam 😁

20211009_165757.jpg

20211009_165808.jpg

20211009_165831.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Neoxal na wiosne prawdopodobnie wypuści primer do swoich powłok. Jest aktualnie w fazie testów wiec na moje nie ma sensu kupowac essence pod powłoke neoxalu bo nie wiadomo jak sie zachowa owa powłoka. Co do kombinacji na lakierze to po takich zdjęciach nie widać jak lakier jest zniszczony i jak twardy jest. BMW zwykle ma twarde lakiery ale dopiero jak zaczniesz robic to zauważysz czy wystarczająco wycinasz rysy czy trzeba cos mocniejszego użyć. Osobiscie raz robiłem BMW to fajny OS wyszedł pasta Profix Easy (u Nowickiego mozna kupic) maszyn 21 i niebieski pad cuttingowy ale jak wiadomo do każdego lakieru trzeba podejść indywidualnie bo nawet auta z tego samego rocznika w różnych kolorach moga sie diametralnie różnić twardością powłoki lakierniczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko czekać na primer od Grzegorza 😁 zdjęcia dałem tylko dla uwagi, ma takie mikro zarysowania co mnie lekko drażnią, mechanik mi ich dużo zrobił jak wymieniał kolektory i jak wszedłem na warsztat to mi samochód wycierali jakąś szmatką, akurat jak wszedłem to zrobiłem afere, bo takiej bym nawet do progów nie użył, a jak to on powiedział "chcieliśmy dobrze, bo masz pierdolca jak jest brudny" 😅 co do lakieru wiem, że jest twardy, bo np. Jak chciałem robić finishowym padem + menzerna 3800 to nie widziałem różnicy, dopiero jak wziąłem średniego pada coś zaczynało się dziać, że tak powiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.