Skocz do zawartości

LSP z wyższej półki


Rekomendowane odpowiedzi

A ja gdzieś w 1 tygodniu maja położyłem Zymola Atlantique i kurde dziad sie trzyma zejść nie chce... a woski inne leza :D Myty co tydzień to da z 10 razy... zawsze pianka, szampon, QD i dalej kropelkuje... jak tak dalej pójdzie to do zimy nie zejdzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna warstwa poleży Ci ze trzy miesiące

...a za 3 miesiące auto i tak idzie w świat :-] Dzięki za otrzeźwienie mnie ;)

 

Kurde, po woskowaniu prezentuje się godnie 8-):shock:

Wrzucił bym zdjęcie, ale jeździłem, jeździłem i jesiennych liści nie znalazłem :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zrobiłem maskę i przednie blotniki Z. Concours. Wcześniej HDC, glinka, dwa mycia szmponem zymol clear (nowa wersja). Wygląd olśniewający. Śliskość, odprowadzenie wody też pierwsza klasa. Za ok. 2 tygodnie chcę całe auto zrobić w concoursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zrobiłem maskę i przednie blotniki Z. Concours. Wcześniej HDC, Glinka, dwa mycia szmponem zymol clear (nowa wersja). Wygląd olśniewający. Śliskość, odprowadzenie wody też pierwsza klasa. Za ok. 2 tygodnie chcę całe auto zrobić w concoursie.

 

na moim też concours obecnie leży już trzeci tydzień, odziwo kropelki bardzo dobre :-] 2 warstwy z 4 godzinnymi odstępami, wosk wygrzał się w słońcu i trzymie jak zły, zobaczymy jak długo jeszcze pożyje :D jedynie okolice błotników i progów troche gorzej, następnym razem progi i doły drzwi zrobie glasurem albo autobahnem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobas, :mrgreen:

 

kończę z samplerkami i szukam jednego, dużego wosku 8-)

 

ogólnie mam do wyboru:

 

1. Zymol Glasur

2. Zymol Ital

3. SV Shield

4. SV Zuffenhausen, Blau-Weiss, Scuderia - tutaj między tymi 3 zdecyduje zapach

 

Glasur - sprawdzony, najtańszy z całego zestawienia, tylko zapach najmniej mi pasuje i trochę boję się pocenia - nie mam warunków, żeby zostawić samochód w garażu na 24h...

 

Ital kusi tym, że podobno to glasur o innym kolorze i zapachu - dla mnie lepszym, wolę słodkie owocowe zapachy, ale pocenie - patrz glasur.

 

Shield kusi zapachem cytrusów i tym, że nie będzie się pocił jak poj$%any a przy okazji trochę poleży i w lato i w zimę :)

 

Zuffenhausen, Blau-Weiss, Scuderia - bo to SV (argument pocenia się) + są zdecydowanie mniej popularne niż Glasur czy Shield.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

kamilgt, nie wiem jak wyglada dzialanie woskow z punktu 4, ale SV Shield i jego charakterystyka osobiscie mi nie odpowiada. I nie ciagnij za jezyk, ale to chyba jeden z ostatnich woskow jakie bym kupowal. Jak chcesz to przesmaruj raz Glasurem i bedziesz wiedzial jak to wyglada w praktyce. Co do pocenia, jak nasmarujesz na popoludnie/wieczor i rano przed wyjazdem przepolerujesz to mysle, ze bedzie ok. Ale na pewno jak bedzie bardzo cieplo i slonce wysoko to cos tam sie wypoci. Moze bezdotyk starczy, albo w najgorszym razie zostanie Ci umycie reczne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wytrzymałość Glasura na CF Pro względem HDC? :o

 

Robiliśmy kiedyś taki test z Mariuszem i: Glasur leżał lepiej na CF pro, a Ital lepiej na HDC, więc chyba...

 

Ital kusi tym, że podobno to glasur o innym kolorze i zapachu

 

... nie jest do końca prawdą :o:o:dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, Ale właśnie chodzi o to, że nie mam gdzie zostawić fury na noc :dontknow:

 

Gdyby to był biały lakier to bym się tym nie przejmował, ale na czrnym będzie widać :/

 

Na gimbofurze leży od wczoraj shield, jak się spodoba to chyba wezmę :o:o

 

JM63, O :o:dontknow: coś więcej? :o Ital jeszcze jest gdzieś w naszej okolicy czy pojechał w Polskę? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

kamilgt, osobiście nie zgadzam się z koncepcją posiadania tylko jednego wosku ale to tylko taka uwaga na marginesie ;)

Jeśli chodzi o Glasura i jego nadmierne pocenie to jaki jest problem w umyciu auta dnia następnego po woskowaniu? Myślę że nie jest to specjalnie upierdliwy zabieg a zyskujesz śliskość i kropelkowanie znacznie lepsze niż po Shieldzie.

 

Na koniec taka sugestia z mojej strony - zostaw sobie samplerek Concoursa którego wystawiłeś na sprzedaż, dokup Shielda i myślę że temat wosków będziesz miał rozwiązany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śliskość i kropelkowanie znacznie lepsze niż po Shieldzie

 

Polemizowałbym. Lubię Glasura, ale on dla mnie jest bardziej tępy niż Shield (po wygrzaniu) ;). A co do kropelkowania: różnica jest na korzyść Glasura, ale jak poprawnie nałoży się SV nie jest znaczna a raczej: mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.