Skocz do zawartości

LSP z wyższej półki


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
doszedłem do tego, ze trzeba robić po pół i ścierać. Na pada na rotacji dawałem 3-4 krople, tak samo jak pasty polerskiej

 

trzeba podzielić to jeszcze na pół :)

 

Co do wosków, to serdecznie dziękuję wszystkim za wszystkie porady, naprawdę jestem wdzięczny za wkład intelektualny!, teraz już wiem... że nic nie wiem :kox:

:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak napisał/a:

doszedłem do tego, ze trzeba robić po pół i ścierać. Na pada na rotacji dawałem 3-4 krople, tak samo jak pasty polerskiej

 

 

trzeba podzielić to jeszcze na pół :)

 

Ale na pół panel, czy na pół cleaner????

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

g.pajak, robimy OT ale:

- na pierwszy panel za który się biorę, daję trzy groszki HDC

- na drugi - dwa groszki

- na trzeci i każdy następny - jeden

opis jest oczywiście umowny i jeśli czuję że pad już zupełnie suchy to trochę podlewam

 

PS: maskę i dach dzielę na pół

 

i już kończę OT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PA EL jest świetnym produktem :good: - bardzo dobrze oczyszcza lakier i zostawia go gładziutkim. Niestety z moich obserwacji wynika że chyba nic nie wypełnia i w żaden sposób nie wpływa na look - ja używam go tylko na jasnych samochodach.

 

Maszynowo na żółtym 3M.

lotiona.jpg

 

Fakt, nie wypełnia (przetarte IPA), ale też coś tam działa :-] , lakier akurat miękki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

cash, a myślisz że to bardziej zasługa żółtego 3Ma (dla przypomnienia - polishing) czy cleanera? Czy myślisz że ręcznie też byś osiągnął taki rezultat?

Na jednym ze spotów na którym byłem, pojawiła się idea wypróbowania polerowania różnej maści substancji, powszechnie nie kojarzonych z polerowaniem i detailingiem. Były to głównie produkty spożywcze... Powiem tylko, że niektóre na co twardszych padach, również dawały radę :good:

 

[ Dodano: 17 Czerwiec 2013, 21:33 ]

escimo, :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałbym się czy tu więcej żółty 3M nie zdziałał

Gdzieś była dyskusja na temat dzialania samych padów. Trzeba by zastosować 100% nie ścierny cleaner i EL. Mam DJ LPL i wyprane 3M'ki. Jutro jak sie uda to zrobie male porównanie :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cash, pamiętam temat z DW, jak gość robił "korektę" żółtym 3m + DJ LP. Ale warto sprawdzić to w polskich warunkach :D

 

Osobiście uważam, że żółty 3M zbiera sporo oksydacji i dlatego taki efekt jest a nie inny. PA EL raczej robił mu tu za poślizg :P

Ale PA EL używałem tylko ręcznie, nigdy maszynowo, więc nie będę snuł więcej domysłów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś była dyskusja na temat dzialania samych padów. Trzeba by zastosować 100% nie ścierny cleaner i EL. Mam DJ LPL i wyprane 3M'ki. Jutro jak sie uda to zrobie male porównanie

 

Robiłem już podobne porównanie na bardzo miękkim lakierze (po korekcie) i taki EL potrafił na nim nawet przy ręcznej pracy zostawić hologramy (zresztą jak np. DG 652) :kox: , podobnie przy użyciu rotacji dużo usuwał z niebieskim/czarnym 3M, twardszym żółtym Flexi, etc., więc na pewno nie jest to cleaner bez żadnych właściwości ściernych ;) - coś tam trwale usuwa w przeciwieństwie do tych "nieściernych". Jest to na pewno inna bajka jak HDC, który jest tak naprawdę AIO stworzonym pod woski Zymol-a (nie skracającym ich trwałości, a posiadającym właściwości oczyszczające, wypełniające i zabezpieczające). Wiadomo, że w przypadku ściernych cleanerów dużo zależy od twardości lakieru, czy cokolwiek usuniemy, ale HDC na pewno nam niczego nie usunie, a jedynie zamaskuje... Co kto lubi :D.

 

Każdy cleaner ma wady i zalety. Czasami trzeba kilka spróbować, żeby wiedzieć co robi się źle, więc g.pajak, nie załamuj się po pierwszym użyciu ;). Potrenuj z HDC i już... W końcu się przekonasz. A jak masz dużo plastikowych elementów to pobaw się nim ręcznie :good: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrenuj z HDC i już... W końcu się przekonasz. A jak masz dużo plastikowych elementów to pobaw się nim ręcznie :good: .
dokładnie albo jedź dwoma padami, wygląda na to że za dużo lejesz i pasta z nadmiaru zasycha zanim ją wypracujesz, miałem na początku dokładnie to samo- zrobiłem połowe auta i pomyślałem co oni na forum pieprzą że coś zasycha itd, doszedłem do dachu i zaczęło się :D jak już doszedłem do idealnej ilości nie wybrażam sobie lecieć HDC ręcznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.