Skocz do zawartości

LSP z wyższej półki


Rekomendowane odpowiedzi

ShineON napisał/a:

Eryczek napisał/a:

Więc po co tak dogłębnie analizować trwałości tych wosków?

 

 

To tak jak z pytaniem właścicieli aut klasy premium ile palą...

 

 

Nie do konca...

 

Stać Cię na sól to i stać Cie na pieprz.

 

Polska to chyba jedyny kraj gdzie wykładnikiem ceny wosku powinna być jego wytrzymałość. Coli powinno kosztować co najmniej z 2 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ShineON nie to mialem na mysli. Sam zalewam 8garow i nie placze z tego powodu, kwestia wyboru, wiadomo kosztuje to swoje, ale warte jest przede wszystkim radosci jaka daje podczas jazdy. Pytanie o spalanie ma o tyle znaczenie, ze z racji swego zawodu czasem przemierzam szybkie i rowne drogi Europy i tankowanie co 150km jest jest bez sensu, poza kwestia czy to tanio czy drogo, kilka razy dziennie tankowac, zeby szybko przemierzyc 1000km - a sa takie wozki i wcale nie musza miec 8garow pod maska.

Zeby do konca nie bylo ot, pewnie dlatego teraz wszyscy pytaja o trwalosc, bo wychodza z zalozenia, ze posamruja raz i do kwietnia bedzie swiety spokoj :D

Jak wiekszosc z nas wie Colli, Megs czy FK1000 ma swoja wytrzymalosc, ale obcowanie i smarowanie nimi a np Zymol Glasur to inny swiat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że zimą wosk ma byc twardy i wytrzymały, dlatego używam Megsa #16. Wiosną latem, wczesną jesienią woskuję różnymi woskami, i trwałość dla mnie nie ma znaczenia. Ważny ma być look.

Dlatego kupiłem ostatnio trzy samplerki Z. concours, dwa Z. detail, destinity, atlantiqe, SV concorso. W poprzednim sezonie raz woskowałem concours przed zlotem vw i byłem mega zadowolony, jak z glasura. Podobnie z destinity. Ciekawe jak się sprawdzi na moim lakierze SV concorso i detail.

I chce Wam powiedzieć, że na tych woskach kończę przygodę z kolejnymi. Może jeszcze SV shield i Zuffhausen. I koniec.

Zaczęła mi się podobać zabawa z SV Nano express oraz Zymol Filed Glaze, których mam już sporo. Uważam, że po ich użyciu lakier wygląda równie ciekawie/obłędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś porównałem sobie trzy woski od Zymola: Carbon, Glasur, Concours...i tak:

biorąc pod uwagę odczucia zmysłowe, aplikacja, reakcję palucha na wosk,itp. itp, to biorę concours'a. Patrząc na temat po wylaniu zimnego kubła wody na głowę, próbując wyszukać różnice w lakierze tam gdzie leży carbon a concours - nie dostrzegam różnicy :dontknow:

Nie biorę pod uwagę, ile dany wosk wytrzyma, bo i tak pewnie każdy z nich 2 miesiące spokojnie poleży...a to jest wystarczający czas na to, aby się nam zachciało znów zajrzeć do słoiczka. Oczywiście do glasura czy concours'a zajrzymy szybciej niż do carbona ;) ale to chyba tylko ze względów zapachowych :P

 

Wniosek? mam kasę, czas i lubię się bawić -> biorę concours'a.

Mój przypadek jest trochę beznadziejny więc na chwilę obecną pozostaję przy carbonie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) bo i tak pewnie każdy z nich 2 miesiące spokojnie poleży...a to jest wystarczający czas na to, aby się nam zachciało znów zajrzeć do słoiczka

 

Ja mógłbym co drugi weekend przez cały rok. Ale garażu brak. To jest takie smutne :cry::cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory chyba tylko raz widziałem aby ktoś rozsprzedawał pierwszego sampla.

Marcin_ko7, bierz od razu dużą puchę+HDC a na pewno nie będziesz zawiedziony ;)

Ja na chwilę obecną zostawiłem sobie tylko Carbona jako ten najwygodniejszy ;) a z palety Zymola nie próbowałem Titanium i tych najdroższych z najdroższych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie dałem ogłoszenie... Moze dostane ciekawa oferte uzywanego carbona.
i moge sie założyć że na nim nie poprzestaniesz

Przeraziłes mnie tym stwierdzeniem :shock:

To jest true story,nim się obejrzysz masz przynajmniej minimalną krajową w woskach :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie po nim jakieś glaze można

ale po kiego wała, że się tak brzydko wyrażę :?:

Pod carbona CK VHG nie nada sie ?

nic nie stoi na drodze abyś to Ty wypróbował tą kombinację, ale założę się, że ktoś już takie zestawienie zastosował :idea::?:

To jest true story,nim się obejrzysz masz przynajmniej minimalną krajową w woskach

a potem kubełek zimnej wody, i olśnienie! po co mi tyle :dontknow::?: i na giełdę z tym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.