Skocz do zawartości

LSP z wyższej półki


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
krd,

To co już używałeś z zymola/swissvaxa i jak to jest w Twoim przypadku z opiniami na ich temat?

 

Z Glasur, Concours, Destiny.

SV Concorso, Autobahn.

 

Mysle, ze w wypadku takich produktow opinie beda podobne. Chociaz na pewno trafi sie maruder, ktory bedzie nakladal w dziwnych warunkach klimatycznych i bedzie zdziwiony kiepskimi efektami. Ogolnie wydaje mi sie, ze mimo wszystko sa to bardzo blisko rozgraniczone siuwaksy i zauwazanie roznoc jest dosc trudne. Aczkolwiek musze przyznac, ze po Concorso moje autko wyglada nieco inaczej jak wczesniej :) Jakos tak jasniej. Ale to wszystko subiektywne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd,

To co już używałeś z zymola/swissvaxa i jak to jest w Twoim przypadku z opiniami na ich temat?

 

Z Glasur, Concours, Destiny.

SV Concorso, Autobahn.

 

Mysle, ze w wypadku takich produktow opinie beda podobne. Chociaz na pewno trafi sie maruder, ktory bedzie nakladal w dziwnych warunkach klimatycznych i bedzie zdziwiony kiepskimi efektami. Ogolnie wydaje mi sie, ze mimo wszystko sa to bardzo blisko rozgraniczone siuwaksy i zauwazanie roznoc jest dosc trudne. Aczkolwiek musze przyznac, ze po Concorso moje autko wyglada nieco inaczej jak wczesniej :) Jakos tak jasniej. Ale to wszystko subiektywne odczucia.

 

Autobahn'a na co nakładałeś? felgi?

To w jakich warunkach je nakładasz:)? Zostawiesz potem na np. całą noc żeby się wypocił wosk czy może lampa czy na pare godzin na słońce? Każdego nakładałeś po 1 warstwie?

Atlantiq jest chyba bardzo podobny do Destiny, zgadza sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavlik rozumiem, kladlem rozne zymole i najwieksze wrazenie wywarl na mnie atlantique, mi jego zapach bardzo odpowiada, zwlaszcza na tle cukierokow, bananow i innych slodyczy, auto wygladalo po nim oblednie, jednak cena robi swoje. Destiny tez jest swietny ale w sumie i tu obowiazuje kryterium ceny. Concours tez jest fajny, ale to jakos ten Glasur jest taki "na co dzien". Tak jak z autami tymi weekendowymi i daily driverem - nie szargam rs6 non-stop, do miasta znacznie lepiej sprawdza sie S3, ktora nota bene jest poligonem woskowym i na niej sprawdzam wlasnie zymole, byl SV Mirage, mial byc inny SV ale poki co nie wyszlo, teraz padlo na PA i zobaczymy jak to wyjdzie, jestem bardzo ciekaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Autobahn'a na co nakładałeś? felgi?

To w jakich warunkach je nakładasz:)? Zostawiesz potem na np. całą noc żeby się wypocił wosk czy może lampa czy na pare godzin na słońce? Każdego nakładałeś po 1 warstwie?

Atlantiq jest chyba bardzo podobny do Destiny, zgadza sie?

 

Tak - Autobahn na felgi.

W warunkach garazowych. Nakladam wieczorem w garazu, poleruje i stoi sobie do rana w dwudziestu kilku stopniach. Potem wystawiam na sloneczko z rana i poleruje ponownie :)

Glasura kladlem tez 2 warstwy, po 6 tygodniach trzymal jak zly :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na (zakończony w weekend) zlot VW Mania w Trójmieście nałożyłem na golfa kilka wosków z wyższej półki. Tył auta - zymol concours, maska, boki drzwi - zymol destinity, przedni zderzak -zymol carbon czy titanum, tylny zderzak - zymol glasure. Jedynie dach, progi i dolne części drzwi zrobiłem Megsem # 16. Zymol poprzedzony hdc, a Megs - IPA. Wcześniej oczywiście pełny detailing. W odpowiedniej temperaturze auto stało w garażu dobę i zostało wytarte.

Efekt bardziej niż zadowalający, co widziałem w oczach zlotowiczów.

A w piątek i w sobote rano prewash z car-bath zrobiony w pianownicy i program 4 na bezdotyku. Efekt super.

P.S. nie wiem, czy to kwestia czystego powietrza w Trójmieście, ale przez cztery dni pobytu ani razu auto nie zakurzyło mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd,

a w jakich odstępach kładłeś 2 warstwe?

Concours'a i destiny po 1 kładłeś?

 

mario,

jak masz to zapodaj fotki jak wyszła taka mieszanka :)

i jak w Twojej opini, widac różnicę po lakierze jak tak namieszałeś :P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carire.

No właśnie z tym mam problem. Bo największą różnicę widziałem na przednim zderzaku, gdzie był carbon lub titanum (teraz nie pamiętam). Miałem wrażenie, że pięknie przyciemnił lakier i jednocześnie wydobył głębię. Reszta wosków odwrotnie. Lakier był bardzio jasny. Różnicy nie widziałem między nimi. Natomiast śliskość lakieru po tych woskach to coś obłędnego.

Nie wiem ile taka kombinacja wytrzyma, ale trwałość wosku latem i wiosną nie jest dla mnie kluczowa.

Na pewno zostanę przy woskach premium (poza zimą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
krd,

to w tym czasie nie jezdziles autem czy jak?

Bo powtarzałes z tym wypoceniem 2 razy tak samo w odstepie 24h?

 

Nie jezdzilem - stal w garazu ;)

No z wypacaniem dokladnie to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek S3 & Zymol Atlantique. Auto umyte, inspekcja czy nie ma za duzo swirli i aplikacja. Po nalozeniu 10 minut czekam i poleruje, potem przez 24h stoi, dopolerowuje i gotowe. Kropelki po kilku dniach od aplikcji naturalne czyli deszcz i po dwoch tygodniach z karchera przy myciu (trzecim od smalcowania)

dsc08086r.jpg

 

dsc03188small.jpg

 

dsc03190small.jpg

 

dsc03191small.jpg

 

dsc03199small.jpg

 

dsc03200small.jpg

 

dsc03202smallo.jpg

 

dsc03206small.jpg

 

dsc03209small.jpg

 

dsc03229small.jpg

 

dsc03230small.jpg

 

dsc03243small.jpg

 

20120717114537.jpg

 

20120717114610.jpg

 

dsc3416small.jpg

 

dsc3418small.jpg

 

dsc3439small.jpg

 

dsc3492small.jpg

 

dsc3490small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
No to ja wszystko zrobiłem źle :wallbash:. Zacząłem polerować, gdy ledwie zaczynał schną :zly: ć

 

Ja tam przyjmuje zasade, ze woskuje caly samochod a dopiero potem poleruje. Jeszcze z zadnym woskiem nie mialem problemow pracujac ta metoda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Concursem lece element i wycieram, element po elemencie. Na koniec poleruje calosc i zostawiam do wypocenia na drugi dzien poleruje raz jeszcze. Poki co Atlantique ma sie dobrze, dobija do miesiaca, zaliczyl 4 mycia na dwa wiadra i kilka oplukan karcherem z racji tego, ze czesto bywam na budowach. Celowo nie jest traktowany zadnym QD zeby nie faloszowac wynikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.