Skocz do zawartości

LSP z wyższej półki


Rekomendowane odpowiedzi

a Polish Angel Majeste to juz nie sposób nałożyć aplikatorem.

 

Czemu? Mój jest dość miękki

Mój jest akurat... twardość umiarkowana i pod aplikator idealny.

 

Dzisiaj otworzyłem nowe opakowanie Majeste de Passion. Normalnie jak inny wosk :mrgreen: . Zapach się zgadzał, łatwość polerowania również, ale aplikacja jakaś nowa - bo z wcześniejszego fakt nie dało się nałożyć aplikatorem - only by hand. :o

Tak sobie dumam i dumam i wydumałem - że tamto chyba przemarzło zeszłej zimy :oops: jak woziłem go w bagażniku i stąd taki efekt.

 

 

btw.

 

 

Bilt Hamber Hydrawax

2500km (z tego 1000km w deszczu)

50 dni

Samochód myty raz ręcznie i użyty Presto Detail Spray, a tak to wyłącznie na bezdotyku (MagiFoam + oprysk z ciepłego poseidona + 4 program)

Film nakręcony przed myciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy więcej nie chce już tego docierać, ale jak widać efekty bardzo poprawne

Jak ma się silną łapę polecam!!!

_________________

 

A to dziękuje, Autobalm też jest baaardzo fajny i super maskuje ale ta aplikacja;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i właśnie... przygodę z wyższą półką planowałem rozpocząć od zestawu HDC + Carbon, ale... Coraz częściej widzę pozytywne opinie o Auto Finesse. Zastanawiam się, czy nie pójść drogą Rejuvenate+ Soul/Passion. Podejrzewam, że w wyglądzie specjalnej różnicy nie zauważę, ale sama frajda, subiektywne doświadczenia posiadania/ używania wosku przemawia za...? Nie ukrywam, że mam ogromną słabość do oglądania kropelek i spływającej wody- więc ma to duże znaczenie. "Pomożecie"? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilgt, gdybym ostatnio dysponował gotówką pewnie bym Cię ubiegł w zakupie :P

 

Najchętniej bym wziął... wszystko, żeby powąchać, posmarować chociaż lusterko.

Możesz jakoś porównać PA do Zymola? :)

 

Z wiedzy 'jutubowej' sądzę, że Concours de Beauty nie radzi sobie z wodą tak ładnie jak np Carbon :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Ideałem by było, gdyby ktoś chciał się pozbyć resztki np HDC i Carbona, żebym zobaczył, czy 'to na pewno to'... :D

Bierz w ciemno! Nie wierzę,że Ci się nie spodoba a nawet jeśli zawsze mażesz sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Po cichu liczyłem, że komuś z forum HDC się znudzi :song:

 

Ideałem by było, gdyby ktoś chciał się pozbyć resztki np HDC i Carbona, żebym zobaczył, czy 'to na pewno to'... :D

 

Zymol robi rewelacyjne produkty i nie sądzę aby okazało się w Twoim przypadku, że "to jednak nie to". Bawię się Zymolem od niecałego roku i jak mój podpis mówi - zakochałem się. Od czasu do czasu bierze mnie na "odświeżenie wspomnień" i wyciągam jakiś stare Coli, Megsa czy PB... Ale z nimi już mam krzywdę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JM63, tez uzywajac Coli i Dodo zastanawialem sie czy jest duza roznica w woskach np Zymol. Kupilem samplery i nagrzalem w garazu zeby wyprobowac nowe zabawki :-) Praca z tymi woskami jest latwiejsza, przyjemnie sie je naklada i poleruje, ladnie pachna (concours). Sa mega wydajne. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez uzywajac Coli i Dodo zastanawialem sie czy jest duza roznica w woskach np Zymo

 

U mnie różnica jest duża ale....psychiczna :D Według mnie na dobrze przygotowanej powierzchni "każdy" ( z tych co mam/miałem) wosk się fajnie nakłada czy to: carbon/glasur/lusso oro/colli/megs. Oczywiście jak już wspomiałem wyżej im biore droższy wosk w łapę to wydaje sie że jest lepszy, ale według mnie to psychicznie o ten 1 %.

Jednak w podsumowaniu dodam że i tak będę kupował co raz to droższe woski bo czasem ten 1 % to jest baaaardzo duuużo :-]:)

 

Nowicjuszom tylko przypomne, że zamiast wydawać kase na drogie woski myśląc że zastąpią one korekte lakieru to sie GRUUBO mylą. Przewążnie cały efekt to daje własnie korekta a nie wosk za xxxx zl :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowicjuszom tylko przypomne, że zamiast wydawać kase na drogie woski myśląc że zastąpią one korekte lakieru to sie GRUUBO mylą. Przewążnie cały efekt to daje własnie korekta a nie wosk za xxxx zl :P

 

Bywają ludzie którym się właśnie nie da przetłumaczyć, że korekta to podstawa, bo myślą, że im co najmniej auto spłonie pod maszyna :D:wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywają ludzie którym się właśnie nie da przetłumaczyć, że korekta to podstawa, bo myślą, że im co najmniej auto spłonie pod maszyna

 

Takich jest wielu , najlepsze jest to jak wielu moich znajomych zadaje mi pytanie - A ile taka polerka lakieru trzyma się na aucie i po jakim czasie schodzi :?::-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że wy wszyscy od razu wsio czailiście w przygotowaniu lakieru i woskowaniu ? Nie dziwcie się reakcjom zwykłych użytkowników aut , prawda jest tez taka że 98% oglądających nie zauważy różnicy czy to będzie Zymol czy np. Pete's 53 przy jednakowym przygotowaniu lakieru . Więc proszę o trochę wyrozumiałości dla pospolitych użytkowników wosków Colli czy Megs'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJake, ma w 100% rację :) Właśnie jestem po pierwszym Carbonowaniu samochodu. Następny dzień spędziłem jeżdżąc po mieście, a pogoda jaka jest każdy widzi. Wróciłem zmrożonym samochodem do garażu, smutny, że samochód cały w solance, rano wchodzę, a tam błysk :-]

Żeby nie było, oczywiście nie taki jak po myciu ale w porównaniu z Colim to różnica jest widoczna. Brud ładnie spłynął na kafelki razem z lodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.