Skocz do zawartości

LSP z wyższej półki


Rekomendowane odpowiedzi

Co do Pawła "zielonej żaby" i CR może powiem tak:

 

Widziałem na tym autku sporo wynalazków (jak to u grubego_RS ) ale patrząc na zdjęcia i to co widziałem wczoraj na żywo - miazga :shock::shock::shock:

 

Zdjęcia wogle nie oddają tego jak te autko wygląda 8-)

 

Autko zawsze wyglądało fajnie i było nienaganne ale teraz jak pisał Paweł "nie wiem jak dużo, i ile w tym efektu placebo i autosugestii ale "coś tam" odstaje ;) " :-]:-]:-]

 

Ale chrypkę mam na tego CR, ale najpierw zakończę testy mojej małej kolekcji....................

 

a i parę innych ciekawostek chodzi po głowie.............. zwłaszcza La Miss ......... hmmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carbon, Titanium lub Glasur.

 

Carbon - świetny wosk "na początek", jedyna wada to wolno sie zużwa i od razu w głowie rodzi sie pytanie "co dalej?" :D

Titanium - jakoś mnie nie zachwycil, taki Carbon "z plusem"

Glasur - IMO najlepszy wybór z "normalnych" Zymoli

 

I tak zaraz bedziesz się "kręcił" za czymś innym, "drugi obóz" też fajowy :-]:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto zamienić Carbona na Glasura?

 

Stałem przed tym samym problemem co Ty kolego. Na początek kupiłem Carbona, ale zawsze czegoś mi brakowało w arsenale i chodziłem jakiś taki struty do czasu kiedy nie zakupiłem Glasura. Jak to kiedyś tutaj ktoś na pisał to są takie woski których muuusisz spróbować. Glasura jeszcze nie masowałem na aucie ale w najbliższych dniach koncze rytuał na aucie i wkońcu go wysmaruje.

Jednak żaden wosk nie da Ci fajnego efektu, jesli nie przeprowadzisz korekty lakieru :P Po Carbonie efekt był na prawde fajny a po glasurze hmmm, zobacze za pare dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glasura używam od roku. I wciąż jestem zachwycony. Łatwo się nakłada, pięknie pachnie, lakier po nim śliski niezmiernie. Oczywiście wcześniej przygotowany glinką, HD. Naprawdę pierwsza klasa. Używam go na maskę, zderzaki, tylną klapę, górne partie drzwi, tylne słupki, nadkola. Dach i dolne partie drzwi to domenda Megs#16. Ale na zimę mam zamiar wypróbować SV Shield oraz colinite 915/476

Czasem glasura daję w dwóch warstwach (po 24 godzinej przerwie między jednym a drugim). Jest bardzo trwały. Siedzi na lakierze mimo, że dla próby potraktowałem karosierię aktywną pianą oraz kilka razy myciem proszkowym na myjni bezdotykowej.

Dla mnie glasur nr 1 gdy chodzi o woski z tej półki cenowej. Potem to już tylko Crystal Rock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten aplikator Zymola szału nie robi :) Jest mało trwały i szybko puszcza na szwach.
mam ich 3, każdy do innego wosku zymola i nic a nic sie z nimi nie dzieje a katowane sa od paru ładnych miesięcy...kupowane były w USA jakby to miało jakieś znaczenie :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Wosk już jest :) , teraz mam może banalne pytanie;

czym nakładacie Glasura?

 

Do HDC używam padów z mikrofibry - bardzo lubię pad Megsa Even-Coat Applicator Pad.

Do wosku padów gąbkowych Zymola ale mogą być oczywiście i inne. Te Zymola mają rozmiar idealny do ich pojemnika z woskiem.

Wax Paradise - co do Twoich komentarzy o trwałości:) Bez przesady! Po dwóch latach ciężkiej służby, trzeba im pozwolić przejść na emeryturę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.