Skocz do zawartości

LSP z wyższej półki


Rekomendowane odpowiedzi

Ladies and Gentelmen!

 

Mój plan "ogarnięcia" Crystal Rock-a za "dobre pieniądze" wygląda tak:

 

img0024ii.jpg

img0027do.jpg

img0030mw.jpg

img0033yd.jpg

 

:-]:lol::D ....ale niestety spalił na panewce. Faktycznie, jak obiecuje producent, auta tym nie nawoskujemy.Twardy jak kamień. Serio, to kupilem tylko "for fun" i z ciekawosci, co to za cudak.

Ale...nurtują mnie dwie sprawy:

 

1. Sokoro tu mamy "pure carnauba" w stężeniu 70% to co jest we wspomnianym CR i innych woskach SV, Zymol czy choćby "papce RG55"???

 

2. Wiem że carnauba występuje w różnych odmianach. DoDo, ewidentnie mając "problem" z pozycjonowaniem marki, chciało komuś zagrać na nosie i faktycznie widać że ktoś co najmniej nie mówi całej prawdy, bądz ją lekko nagina. Pytanie brzmi kto?, DoDo czy reszta?

 

Zapraszam do demagogi i knucia niezliczonych teori spiskowych, tropienia "układu" itp :-]

 

Jakby Ktoś z naszych alchemików potrzebował kawałek do roztopki, testów dawać śmiało na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Sokoro tu mamy "pure carnauba" w stężeniu 70% to co jest we wspomnianym CR i innych woskach SV, Zymol czy choćby "papce RG55"???

 

Wszystko rozbija się o to co mierzymy w stosunku do czego. To co podają producenci to najczęściej obiętość carnauby w ogólnej ilość wosku użytego. A wosk to nie tylko wosk ( co za tragiczna składnia :P ), ale różne olejki, rozpuszczalniki etc. Kolejna kwesta to czy mierzymy objętość czy wage wosku itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w CR ktory ma bodajże 76% to chodzi o zawartość wosku w wosku, którego to wosku (jescze lepsza składnia :D ) w słoiku może być ...strzelam...30% - reszta olejki itp

Po naszemu to zawartosc: cukru w cukrze, mleka w mleku i masła w maśle? Tak to rozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Coś w ten deseń ;) I moim zdaniem konsystencja wosku też nie ma za wiele wspólnego z zawartością carnauby. CR ze swoimi 76% ( pomijając już kwestie czego to zawartość ) jest dużo łatwiejszy do pracy niż wosk tej samej firmy, ale z 60% którym można by przybijać gwoździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój plan "ogarnięcia" Crystal Rock-a za "dobre pieniądze" wygląda tak:

Paweł zostaw już tego CR-a :x w spokoju (jest to mój ulubiony waxiol). Masz swojego Dodo 70% super earth-quake power

:P :P :P

A tak poza tym to nie ma sensu kupować tego wosku przez społeczeństwo ponieważ jest za drogi na polskie warunki a dodatkowo przeznaczony jest dla prawdziwych i doświadczonych entuzjastów detailingu, których jest mało w Polsce. Uwierz mi że wszystkie osoby które zakupiły ten wosk nie polemizowałoby czy warto było, czy jest on lepszy czy gorszy - po prostu do decyzji zakupu tego produktu trzeba dojrzeć w jakikolwiek sposób.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa słowa?..... nieodpowiednia metka :lol::-];) Innych wad nie ma... a serio to moje spostrzeżenia są porownywalne z testem SJake-a. Mogłby być ciut wydajniejszy, no i po SV to wszystko jakos tak slabo pachnie...kewstia "co za ile" to "metkowa" konkurencja bedzie miala zagwozdke jak sie marka "rozpromuje" Nie pomyslałem, kurcze, nad żadnym 50/50 bo Ducato u mnie to dobry poligon... ale za to cleaner PA :good::good::good:

Póki co Majeste jeździ sobie dziarsko na busiku, bede dokumentował obserwacje w funkcji czasu... :kox:

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo pęd powietrza od 2zł w górę je zdmuchnął

Za grubo nałożyłeś dlatego woski schodziły taflami przy tej prędkości :lol: albo nie odprawiłeś modłów przed nałożeniem, bo ja zawsze rozwijam w garażu plakat Pawła Daltona symetrycznie na półce ustawiam i odpalam kadzidła a na środu ołtarza z namaszczeniem w jedwabnych bialych rękawiczkach kładę pudełko wosku z Rodziny Z albo SV. Chwilka kontemplacji i rozmowy z woskiem z błagalnym psalmem o to, żeby mnie nie zawiódł bo to będzie wstyd jak cholera i kończąc ceremonię nakładam go aplikatorem z przędzy jedwabników bojąc się czy dopelniłem wszystkich sakralnych czynnosci. Zawsze stresuję się prawie jak przed pierwszą komunią. Pewnie jakiegoś elementu zabraklo u Ciebie, bo nie widzę innej możliwości takiego niepowodzenia :P:lol::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.