Skocz do zawartości

Jak malować na rdzy i na metalu - krok po kroku proszę :)


Gość Zapek

Rekomendowane odpowiedzi

Jest od cholery tematów o malowaniu w internecie, ale żaden nie przedstawia mi tematu jednoznacznie jako żółtemu dziobowi. To co wiem - na rdze brunox - nie wiem czy najpierw ją z grubsza usunąć czy nie - na odpadającą rdzę wydaje sie to dość głupie bo odpadnie razem z nią, wiem natomiast że brunoxa nie można kłąść na zdrową blache bo nie będzie miał sie z czym związać - i tu kolejna wątpliwość - przecież rdza nie przechodzi w metal o razu tylko wżer zazwyczaj dzieje sie to stopniowo i dlatego nie wiem jaką część brunoxem pomalować. Kolejna rzecz - skoro juz go położę to bedzie warstwa więcej - czy jak położę na tym lakier to nie będzie wypukłości. Wiem, że mam do lakierników mam jechać na mierzenie lakieru i na podstawie mierzenia kupić sobei słoiczek z farbą - mam metalik, więc wiem też że potrzebuję bezbarwnego. Pytanie brzmi, czy na brunox juz bezpośrednio kłąść kolor czy coś jeszcze. I chyba ostatnie z wielu pytań - czym nakłądać to wszystko? Pędzelkiem? Wielkie sorry za długość tematu, ale jak sie tego wszystkeigo nie dowiem to sie nie zabiore do tego nigdy

 

Cały temat poruszyłem już na forum BMW-Sport, oto co mi odpisali:

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=5&t=77745&sid=ee760fd0cd241389a52b28909e367ee2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze taki twór jak podkład reaktywny (czy jakoś tak)

kladzie się go bezpośrednio na blachę(czystą, bez rdzy)

potem normalny podkład,

jeśli jest potrzeba to to szpachel

następnie podkład

baza

klar (lakier bezbarwny)

 

to coś ekstrakcyjne podobno daje właściwą ochronę przed korozją.

aha o podkładzie reaktywnym słyszał co dziesiąty lakiernik. Co dwudziesty go stosuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na BMW-forum kicer1983 dość ciekawie napisał:

 

"Panowie bo środek brunox stosuje się na maksymalnie wyczyszczoną rdzę, zostawia się go na noc a póżniej zwyczajnie szlifuje praktycznie do zera (zostaje tylko w dołkach wżeru)potem się już zgodzę podkład reaktywny lub epoksydowy na gołą blachę później zwykły filer i w zależności jakim sposobem malowane lakier i pamiętajmy cudów nie ma!!!!!!!!!!"

 

A tu proszę galeria:

bąble:

dscn7041.jpg

dscn7044w.jpg

 

rdza właściwa ;p:

dscn7047.jpg

 

niedomalowania pana lakiernika:

dscn7045.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dlaczego co niektórym można tłumaczyć coś jak krowie na granicy? A i tak będą szukać mądrości na forach np BMW. Weź sobie tego brunoxa wsadź tam gdzie słońce nie dochodzi jak będziesz miał rozwolnienie to może zwiąże to całe gówno i wrócisz do zdrowia. Szukasz wiedzy lakierniczej popytaj ludzi co to robią np tu

 

Na ostatnim zdjęciu to wygląda bardziej na przetarcie a nie nie domalowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.