Jump to content

Nietypowe uszkodzenie plastiku po użyciu APC


strusmig
 Share

Recommended Posts

Cześć,
ostatnio przy okazji rozbiórki konsoli środkowej postanowiłem ją wyczyścić przy użyciu APC, a konkretnie KOCH Green Star w stężeniu 1:20. Konsolę zabrałem do domu i w wannie opłukałem ją wodą, potem spryskałem rozrobionym APC (1:20), wyczyściłem pędzelkiem i na koniec spłukałem dokładnie wodą.

Oto jak wygląda mój problem - przy krawędziach wnęk (głównie na radioodtwarzacz i półkę schowka) pojawiły się takie błyszczące nieregularne plamy.

20210924_160757a.jpg.86358863adee647086fe232adcacfaf1.jpg

Domyślam się, że coś poszło mocno "nie tak" bo podczas spłukiwania poleciały wraz z wodą jakieś drobne czarne "farfocle", ale one głównie leciały podczas płukania wewnętrznej strony konsoli (tej niewidocznej po zmontowaniu). Jak widać przed myciem konsoli centralnej robiłem testy na popielniczce i wszystko było OK (widać na zdjęciu po prawej, popielniczka już po nałożeniu dressingu).

Panowie, czy jestem jeszcze w stanie jakoś "wyprostować" tą sytuację czy raczej konieczne będzie szukanie używanej konsoli centralnej? Chciałbym żeby udało mi się chociaż pozbyć tych błyszczących plam/przebarwień. Próbowałem coś zadziałać tzw. "magiczną gąbką" w tych miejscach, ale nie przyniosło to zbytnio żadnych efektów.

Jeśli macie jakieś pomysły to z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

To nie APC uszkodziło plastik tylko czas 😄 Ten plastik na konsoli jest pokryty cienką warstwą jakiejś gumy, taka sama sytuacja występowała w starszych autach z grupy vag gdzie gumowane plastiki potrafiły same z siebie się łuszczyć. Woda tylko pomogła w całym procesie.

Chemią do detailingu tego nie naprawisz, co najwyżej możesz próbować usuwać wierzchnią warstwę (tę matową) lub ewentualnie malować - ale przelicz sobie co wyjdzie taniej, może rzeczywiście kupno drugiej wyjdzie taniej.

 

 

  • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

@KiziorDZN @strusmig
Mam taką samą teorię jak przedmówca. Miałem taką sytuację z VW Golf II z 1991r. W porozumieniu z klientem usunąłem resztę tej powłoki, a klient miał rozważyć ponowne malowanie. Jaki był ciąg dalszy nie wiem, ale te poszarpane plastiki wyglądały strasznie i po ściągnięciu było o niebo lepiej.

  • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 28.09.2021 o 18:01, RoBee napisał:

W porozumieniu z klientem usunąłem resztę tej powłoki

W jaki sposób można próbować usunąć resztki tej powłoki tak żeby nie zniszczyć jeszcze bardziej tego tworzywa?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.