Skocz do zawartości

Odświeżenie zmęczonego życiem kampera


T.H.X

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu śledzę forum, ale jest to mój pierwszy post. Jakiś czas temu stałem się właścicielem kampera, rocznik 93. Z racji wieku jego wygląd pozostawia wiele do życzenia. O ile z szoferką dam sobie radę, to zabudowa będzie wymagać waszej wiedzy i doświadczenia. Lakier jest matowy , poszarzały/lekko żółkły i dość brudny. Poradzicie proszę jak i jakimi środkami będę w stanie choćby nieco poprawić jego aparycję. Wiadomka, że trzeba zacząć od mycia, ale nawet tu nie wiem jakiego środka najlepiej użyć i w jakich stężeniach. fa1a1f17633d0b548f9b233cc5a5ecdd.jpg3aa2f4fd4138d10aaa6ecfde00f8304d.jpg0d0bbe79cca156cb37cd04e68d9bbef9.jpg

 

Enviado desde mi RMX3081 mediante Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 6.09.2021 o 14:40, T.H.X napisał:

Dzięki za info nt. yachicona. Załóżmy że go domyję, co potem? Da się wykonać korektę lakieru na tej chropowatej powierzchni?

Enviado desde mi RMX3081 mediante Tapatalk
 

Ja nakładałem Politury, AIO lub powlokę kwarcowa na dach 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2021 o 14:40, T.H.X napisał:

Da się wykonać korektę lakieru na tej chropowatej powierzchni?

Ale po co? Z uwagi na strukturę, kolor, korektą nie uzyskasz jakiegoś spektakularnego efektu. Doczyść porządnie pakę, zrób deironizację, użyj Tar-a, a już po tym zobaczysz zadowalający cię efekt. Następnie umyj porządnie jakimś szamponem odtłuszczającym, a przed aplikacją zabezpieczenia, np. wosku dodatkowo odtłuść. 

Uwierz mi, nic więcej w tej kwestii nie będzie ci potrzeba. 

Korektę możesz wykonać jeśli chodzi o szoferkę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.