Skocz do zawartości

Przechowywanie wosków


pro rider

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj postanowiłem nawoskować felgi woskiem Colli 915 po otwarciu puszki zauważyłem, że wosk jest ''spocony'' przechowuję go w garażu gdzie w słoneczny dzień panuje temperatura ok 25-30 stopni. W jakich warunkach najlepiej przechowywać wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie parkujesz na słońcu. Bo jak tak to w bagażniku jest zdecydowanie wyższa temperatura.

Wosków przede wszystkim nie wolno zamrażać. Przechowywać należy w temperaturach pokojowych.

Jak się podgrzał to mu się raczej nic nie stanie ale nie wydaje mi się żeby to był dobry pomysł wozić wosk w bagażniku w taką pogodę jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sie przyznac ze woze wszystkie swoje zapasy w duzym zamknietym, plastikowym pojemniku w bagazniku. Ostatni tez sie zastanawialem czy to dobry pomysl. Mam tam srodki do polerki, glazy, sealanty i woski. Sprawdzalem jak sie trzymaja i np Natty's byl ok, ale np rimwax zamienil sie w stan prawie plynny :(. Patrzac ze na CWC trzymali woski w chlodziarce chyba takie upaly im nie sluza :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

wg Autopii idealna temperatura przechowywania wosku to 50'F (10'C), nie zalecaja przechowywac

w ekstremalnych warunkach ktore okreslaja jako 'ponizej 40'F (c. 5'C) lub powyzej 80'F (c. 27'C)'

ponadto zalecaja przechowywac w oryginalnych pojemnikach, nie uszkodzonych, szczelnie zamknietych

z dala od slonca, dobrze by bylo aby wilgotnosc powietrza byla na stalym poziomie ; )

tak przechowywane maja trwalosc:

- polimery 3-5 lat

- polerujace do 3 lat od daty sprzedazy (pewnie dotyczy otwarcia pojemnika/opakowania)

- woski niemal nieograniczona

- APC itp niemal nieograniczona

 

BTW chcac aby bylo lege artis zwykla lodowka wystarczy, majac jednak jakis wyrafinowany wosk na Z lub S ; )

mysle ze nalezy pomyslec o humidorze aby ich prestiz nie ucierpial w zwyklym Minsku, Szronie czy innym Elektroluxie ; )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podbijam temat. Czy ktoś miał sytuację, że wosk naturalny lub sealant przegrzał się i stracił właściwości?

 

Np. taka hipotetyczna sytuacja. Po dwóch latach jedzenia ryżu z keczupem i chleba posmarowanego nożem uzbierałem na Zymöla Vintage. Zakupu dokonałem w upalnym lipcu u jednego z partnerów forumowych. Wosk został wysłany kurierem. Kurier jak to kurier, często zostawiał samochód na słońcu w skutek czego gdy otrzymałem wymarzony wosk okazało się, że jest on w stanie półpłynnym. :shock:

 

Czy taki wosk będzie się do czegoś jeszcze nadawał? Odwrotna sytuacja byłaby np. z zamówieniem wosku w grudniu i przemrożeniu go przy -20 stopniach panujących na dworze. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.