Skocz do zawartości

Astra J 2011 brązowo-szary [przygotowanie pod sprzedaż]


blady_joe

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję w weekend zrobić nazwijmy to 1,5-step. Chodzi o to, że szykuję swoją brązowo-szarą Astrę J 2011 do sprzedaży i chciałbym zrobić dobry efekt w niedużych pieniądzach. Wiadomo, jak wszyscy. Przekrój rys jest różnoraki. Od głębokich po płytkie. Każdy znalazłby coś dla siebie. Widać to chociażby na załączonym zdjęciu słupka.  Dodałem dwa zdjęcia żeby wydobyć "pełnię" koloru - dla doprecyzowania na jakim lakierze będziemy pracować.

Chcę zacząć od

1)      Punktowe oczyszczenie lakieru i korekta głębokich rys

2)      Potem dokładne oczyszczenia lakieru z tym, że jakieś smoły, asfalty i żywice ściągnę benzyną ekstrakcyjną

3)      Zacierka papierem wodnym 2000/2500*

a)       W pkt. 4 będzie o środkach polerskich i nurtuje mnie pytanie jaki papier przy jakim środku stosować?

4)      Polerowanie. Chciałbym kupić Sonax muxcut na tak zwany pierwszy ogień i na finish wykorzystać swoją Menzernę sf3500.

I tu rodzą się pytania.

a)       Z racji, że nie wiem jeszcze jaką maszynę będę miał dostępną jakie pady polecacie do rotacji dla Sonaxa i dla Menzerny, a jakie do DA?

b)      Czy może zamiast Sonaxa muxcuta zastosować inny specyfik pod Menzernę SF3500? Chodzi mi o to, żeby materiał polerski był łatwy do wyrabiania i dawał dobry efekt. Skupiam się na tym żeby nie mając dużej praktyki nie wziąć środka którym narobię sobie problemów.  Zastanawiałem się czy zamiast tych dwóch nie polecieć Menzerna 3w1 (pytanie co z zacierką wtedy, bo przydała by się na te głębokie)?

c)       Sonax tak jak Menzerna rozumiem, że są do pracy na sucho?

5)      IPA Cleaner

6)      Wosk. Collinate 476s.

a)       Jaki pad do niego?

b)      Może polecicie jakiś inny łatwy w aplikacji wosk

c)       Jest jakiś dobry wosk do nakładania ręcznego?

d)      Chyba, że po Menzernie SF 3500 darować sobie i nie nakładać już wosku?

*Spokojnie zacierkę będzie robiła doświadczona osoba i przy polerce też pomoże.

Prosiłbym Was o odpowiedzi na moje pytania i dodatkowo jakieś własne rozsądne propozycje tak żeby potomni mogli skorzystać, bo nie dużo jest tematów z Astrą J i brak w nich szczegółów, które mam nadzieje ten post dopracuje.

InkedAstra J 1_LI.jpg

Astra J 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry
Na wszystkie "pytania" znajdziesz odpowiedź właśnie tutaj na forum. Wystarczy poszukać. Nie ma potrzeby zakładać nowego tematu.

Na zachętę dla szybkiego odświeżenie przed sprzedażą zaproponuje jakieś AIO. Miejscami przy głębszych zarysowaniach można pomyśleć o mocniejszym cięciu połączonym z papierkami.

Jesli w pracach będzie brała udział doświadczona osoba to zawsze możesz zwrócić się do niej z tymi pytaniami.
Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka





  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tutaj jest bardzo dużo informacji z tym, że lakiery nie są takie same pomiędzy różnymi markami. Nawet nazwijmy to u tego samego producenta. O środkach już nie wspomnę. Jeden jest lepszy do czarnego lakieru, a inny do białęgo. Czytałem i jedni twierdzą, że Astra ma miękki lakier, a inni, że średni. Dlatego stwierdziłem, że napiszę posta i rozwieję swoje wątpliwości, a przy okazji może i innych 🙂 Wracając do tematu jakie AIO stosować, wspomniana Menzerna 3w1 będzie dobra czy lepszy będzie Sonax Profiline EX 04-06 czy tam Sonax Profiline Perfect Finish (często przewijają się na ty forum)? No i jakie pady? Z Sonaxem jest ten problem, że jest dedykowany do rotacji lub DA, a ja nie wiem co będzie w użyciu, a chciałem coś zamówić żeby doszło do weekendu. A jak z polerkami na mokro, może to jest lepszym pomysłem? Kiedyś robiliśmy z tym gościem tak Toyotę RAV4 srebrny metalic i całkiem dobrze to wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blady_joe pasty na mokro to średniowiecze. Robiłem 10 lat w lakiernictwie i cały czas musiała iść pasta G3 Farecla. Dżizys jaki to był później problem z myciem samochodu łoooo kurłaaa. Astra to miękki lakier, jakieś 3 tygodnie temu robiłem czarną sztukę. Menzerna 3in1 ... Hmmmm... No właśnie.. Trochę Lipna jest, są lepsze tak to ujmę. To kolega jest detailerem czy lakiernikiem? Bo szczerze mówiąc polerowanie lakiernika a detailera to przepaść, wiem co mówię (z zawodu lakiernik, z zamiłowania, pasji to 2,bo do detailera mi daleko🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie lakieruje.. Dlatego chciałem spróbować kupić jakiś dobry specyfik i pady do tego żeby nie narobić bałaganu. Najlepiej coś co pracuje podobnie jak chociażby wspomniane G3, ale daje lepsze efekty. Tak z ciekawości jak robiło się taką G3 to potem mikrofibra i jechało się jakimś cleanerem, czymś w rodzaju IPA i wosk na to czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam co napisałeś i do tego lakiernik,  farecla... oddaj to komuś kto ma pojęcie.  Wyjdzie ci tyle samo co zakup dobrej chemii do przygotowania lakieru, fibr, padów i past. 

Że wam wyszedl srebrny... na nim to pewnie wiele nie było widać. Ale jakby odpalić konkretny led to mógłbyś się zdziwić co zostało po tej polerce.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za polerkę zapłacę 500 zł (jak dobrze pójdzie) i mi się to nie zwróci, a tutaj są matematyczne szanse, że czegoś się nauczę, bo może później kupię jakąś maszynę na własne potrzeby. Dlatego pytam Was o radę. Z tego co widzę to najlepiej kupić jakieś dobre 3w1. Pytanie jakie i czy robić tę zacierkę czy sobie darować, bo ta pasta tego dobrze nie zakryje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za polerkę zapłacę 500 zł (jak dobrze pójdzie) i mi się to nie zwróci, a tutaj są matematyczne szanse, że czegoś się nauczę, bo może później kupię jakąś maszynę na własne potrzeby. Dlatego pytam Was o radę. Z tego co widzę to najlepiej kupić jakieś dobre 3w1. Pytanie jakie i czy robić tę zacierkę czy sobie darować, bo ta pasta tego dobrze nie zakryje?
Do pierwszego mycia... zakryje... może.
A mnie się wydaje, że lepiej kupić jakiś zestaw do finishu i tym zrobić lakier. Bałaganu nie narobisz, a efekt lepszy. Jeśli chcesz wjeżdżać z papierami, licz się z więcej, niż jednym etapem.

Wyryte w skale z S20 FE 5G


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadnicze pytanie. Po co pod sprzedaż robić jakieś cyrki z papierem ściernym ,usuwaniem grubych rys i rozkminiać nad 2-etapową korektą? 

Daj to komuś kto się tym zajmuję zawodowo/półzawodowo na dekontaminację i korektę one-step + wosk. Wydasz tyle samo co eksperymentując samemu (o ile wszystko pójdzie bez problemu) i zaoszczędzisz kupę czasu i nerwów.  Pozdr !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, daję sobie spokój z tymi zacierkami i 2-etapową korektą. Polecę chyba Sonax Profiline Perfect Finish czy tą swoją Menzerną SF3500 żeby ją wykończyć i wrzucę wspomniany wosk Collinate 476s i tyle. Tak żeby efekt był, ale nie przekombinować. Co zostanie będę miał do zabezpieczania lakieru w moto na zimę. No chyba nie spartolę!? Jakie pady do tego? Zółty NAT będzie ok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, PiterG napisał:

Żółty nat będzie ok (Do perfect finisha oraz ex04-6).

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

A dokupić do tego jeszcze czerwony na ewentualne dopracowanie czy może zamiast żółtego  i czerwonego  Royal Pad One step zarzucić? Po perfect finish IPA Cleaner i dopiero wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony zawsze warto kupić. Nie jest to konieczność bo w przypadku PF czy 04-06 raczej z żółtym natem nie powinno być problemu na oryginalnych lakierach astry.
Jeśli chodzi o Royal pady (te pomarańczowe chyba) są one twardsze od żółtych.

PF=>cleaner=>ipa=>wosk coli
Z racji tego że to akcja przed sprzedażą myślę że spokojnie można zrezygnować z cleanera. Zaoszczędzisz trochę czasu.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, PiterG napisał:

Czerwony zawsze warto kupić. Nie jest to konieczność bo w przypadku PF czy 04-06 raczej z żółtym natem nie powinno być problemu na oryginalnych lakierach astry.
Jeśli chodzi o Royal pady (te pomarańczowe chyba) są one twardsze od żółtych.

PF=>cleaner=>ipa=>wosk coli
Z racji tego że to akcja przed sprzedażą myślę że spokojnie można zrezygnować z cleanera. Zaoszczędzisz trochę czasu.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka


 

Dzięki Piotr za konkretne odpowiedzi. Zamawiam PF i coli, bo w Tenzi IPA Cleaner zaopatrzyłem się już wcześniej. Co do samego zabiegu jakieś podpowiedzi na co zwrócić szczególną uwagę, jakich błędów nie popełniać pracując na wyżej wyżej wymienionym komplecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ostatnio wspomniany zestaw, ale zapomniałem o impregnacie do pada przed polerowaniem... Jest on konieczny do tego Sonaxa PF czy można dać sobie na spokój, ewentualnie użyć czegoś w zastępstwie? A no i jak z tymi srebrnymi listwami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.